Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua!

Am o relatie de 3 ani cu un barbat in care nu prea am incredere.Il iubesc si el spune ca ma iubeste ,insa datorita unor minciunele nesemnificative m-a facut sa imi cam pierd increderea in el.Minciunele erau gen:ii venise o colega noua la serviciu de o luna ,eu l-am intrebat, auzisem ca se mai facusera anumite angajari si mi-a zis ca nu stie ,apoi afland intamplator de la niste prieteni, l-am intrebat de ce m-a mintit ca nu stie,zicandu-mi ca nu mi-a zis ca cine stie ce interpretam daca auzeam ca au o colega noua desi e maritata si 2 copii,alta data a fost la ziua unui nepot si eu am intrebat cine a mai fost acolo si mi-a zis ca nimeni in afara de el si parintii copilului,apoi intr-o poza pe facebook am vazut ca mai fusesera si si o verisoara a cumnatului lui,l-am intrebat de ce a evitat sa-mi spuna ca a fost si acea verisoara,initial a negat apoi a spus ca tot din cauza mea nu a spus,ca poate eram geloasa etc genul acesta de minciunele/evitari.M-am tot gandit ce as putea face sa-mi recapat increderea in el si am facut o prostie.Am comandat pe net un microfon spion si l-am pus la el in camera pe sifonier(nu stam impreuna) acum 3 zile ,iar ieri dupa orele 16:00 am sunat pe acel aparat sa ascult ce se petrece in casa lui ,in acelasi timp i-am trimis un mesaj pe fb daca a mancat.Am auzit cum a zis dupa ce a citit mesajul ``Du-te dracului cu mancatul tau,repede ma intrebi daca am mancat``.Dupa asta l-am sunat si nervoasa fiind l-am intrebat daca e stresat de mine,de ce mai sta in relatia cu mine,iar el mi-a zis ca nu intelege ce am ,ca el ma iubeste si nu vrea sa ne despartim,doar ca eu sunt paranoica etc.M-am cam dat de gol ,dorind sa-i spun de acel microfon seara si el a cautat si l-a gasit.Sa suparat foarte tare,m-a blocat peste tot si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine deloc,a spus ca desi ma iubeste nu vrea sa ma mai vada.Stiu ca este un gest urat ce am facut,dar nu stiu ce sa fac,i-am zis ca imi cer iertare ptr asta ,ca imi pare rau,dar nu vrea sa mai discute cu mine deloc.Ce as putea face sa indrept greseala asta sau ce sfaturi imi dati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O relatie care nu se bazeaza pe incredere este sortita esecului, din toate punctele de vedere.

Zici ca sunteti intr-o relatie de 3 ani si nu aveti incredere si nici nu va respectati unul pe altul?! Ce varsta aveti voi?! De ce nu v-ati gandit sa oficializati relatia voastra?! De ce nu sunteti impreuna la evenimentele sociale din viata voastra?! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 39 ani si el 37.El a mai fost casatorit si f dezamagit de fosta sotie,trebuie sa plateasca si acum foarte multi bani pentru partaj,ea l-a parasit ptr altul cu mai mult bani acum 4 ani.Nu vrea sa mai faca acte ,nu vrea sa se mai casatoreasca,a fost dezamagit,nu m-a deranjat asta,ca nu am oficializat,eu nu am putut sa merg la acel eveniment ca eram la serviciu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Gabriela1978 a spus:

Eu am 39 ani si el 37.El a mai fost casatorit si f dezamagit de fosta sotie,trebuie sa plateasca si acum foarte multi bani pentru partaj,ea l-a parasit ptr altul cu mai mult bani acum 4 ani.Nu vrea sa mai faca acte ,nu vrea sa se mai casatoreasca,a fost dezamagit,nu m-a deranjat asta,ca nu am oficializat,eu nu am putut sa merg la acel eveniment ca eram la serviciu..

Tu doresti sa te casatoresti cu el sau accepti relatia asa cum a ales el pentru el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Gabriela1978 a spus:

Sincer am acceptat ,adica am fost de comun acord sa fie asa!

Si ai o stare de bine? Te simti bine asa?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am convenit ca mai stam o perioada asa si apoi urma sa facem si acte.El are niste credite pe care le plateste datorita fostei si chiar nu prea poate face multe inca 2 ani de acum incolo si am inteles asta.Problema acum este ca nu vrea deloc sa-mi mai raspunda,ma simt si prost ca am pus acel microfon si nu stiu cum sa procedez ,ce sa fac sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Lucia N said:

Si ai o stare de bine? Te simti bine asa?!

Ma simt groaznic sa nu vb cu el deloc,de 3 ani vorbeam zilnic ,ne vedeam si acum dintr-o data ma vad singura fara sa pot lua legatura cu el .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Am convenit ca mai stam o perioada asa si apoi urma sa facem si acte.El are niste credite pe care le plateste datorita fostei si chiar nu prea poate face multe inca 2 ani de acum incolo si am inteles asta.Problema acum este ca nu vrea deloc sa-mi mai raspunda,ma simt si prost ca am pus acel microfon si nu stiu cum sa procedez ,ce sa fac sa fie bine.

S-a schimbat si a ales sa se casatoreasca? Parca ziceai ca a ales sa nu se mai casatoreasca?

Comportamentul lui ti-a dat incredere ca doreste sa se casatoreasca cu tine?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Gabriela1978 a spus:

Ma simt groaznic sa nu vb cu el deloc,de 3 ani vorbeam zilnic ,ne vedeam si acum dintr-o data ma vad singura fara sa pot lua legatura cu el .

El cum crezi ca se simte? Se simte si el groaznic sau este genul de om care spune ca "sunt destule femei" si ca poate sa fie cu altcineva cand doreste el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×