Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Teologia crestina si combaterea ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte multe persoane cred in Dumnezeu, dar nu se afiliaza unei religii pentru ca ideea lor de Dumnezeu nu este conforma cu religia respectiva. Mai mult, aleg sa o combata cu vehementa.

 

O norma de bun simt spune ca atunci cand combati un lucru ai nevoie sa cunosti macar cateva principii de baza ale fenomenului pe care il combati.

 

Haideti sa vedem cat cunoastem despre crestinism, si ce diferente exista intre conceptul nostru despre Dumnezeu si crestinism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte multe persoane cred in Dumnezeu, dar nu se afiliaza unei religii pentru ca ideea lor de Dumnezeu nu este conforma cu religia respectiva. Mai mult, aleg sa o combata cu vehementa.

 

O norma de bun simt spune ca atunci cand combati un lucru ai nevoie sa cunosti macar cateva principii de baza ale fenomenului pe care il combati.

 

Haideti sa vedem cat cunoastem despre crestinism, si ce diferente exista intre conceptul nostru despre Dumnezeu si crestinism.

Intrebare: De ce sa combati ceva daca pe tine, ca persoana neinfluentabila, nu te schimba cu nimic? Doar pentru a te arata ca om inteligent sau doar pentru a vorbi ca cineva sa te cunoasca?

parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la inceput e o distractie.

 

Forumurile de religie abunda de multi indivizi care ies la vanatoare de crestini (in principal). Ei sunt cei care reusesc sa strice totul. In final se lasa rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca la inceput e o distractie.

 

Forumurile de religie abunda de multi indivizi care ies la vanatoare de crestini (in principal). Ei sunt cei care reusesc sa strice totul. In final se lasa rau.

;) Asa e.....totusi nu stiu de ca sa faca asa ceva o persoana cu "scaun la cap', ce rost ar avea??????doar din dorinta de a face rau prin vorbe ?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O norma de bun simt spune ca atunci cand combati un lucru ai nevoie sa cunosti macar cateva principii de baza ale fenomenului pe care il combati.

O norma de bun simt este ca atunci cind sustii un lucru sa il dovedesti. Atunci cind biserica propune religia si o carte sfinta este nevoie de dovezi, nu de zicale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×