Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Televiziunile romanesti prezinta mai multe stiri negative decat stiri pozitive

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am uitat putin la stirile PRO TV sa vad ce se mai emite seara si am vazut vreo cateva  reportaje:

Reportajul 1:  un copil aflat  in moarte celebrala  internat intr-un spital de stat  din cauza neglijentei medicilor
Reportajul 2:  In Romania e ditamai epidemia de gripa,  18 morti de gripa sezoniera  la o populatie de 18 milioane de romani e intr-adevar  o epidemie mare . E foarte bine ca avertizeaza sa ne facem vaccinul anti-gripal, dar fac prea mult tam-tam.  
Reportajul 3:  un tata si-a omorat fiica dupa ce i-a bagat seringa in vena  cu ceva substante chimice , a sugrumat-o si a violat-o, dupa aia a incercat sa se sinucida si el si a ajuns in coma la spital.  
Reportajul 4: o profa de nu stiu ce materie isi muta elevii dintr-o clasa intr-un laborator din cauza frigului. Vine insa profa de chimie, ii injura, ii cearta, le reproseaza ca ei si-au facut clasa mizerabila, ca sunt niste nesimtiti ca vin sa se incalzeaza in laboratorul ei (desi e dintr-o scoala de stat) si ii trimite inapoi.
Reportajul 5:  o femeie care pretindea ca are grija de caini maidanezi intr-un ceva adapost improvizat care seamana a depozit comunist putrezit a fugit cu banii.  70 de caini au fost gasiti morti, toti fiind la mila paznicului care venea zilnic sa-i hraneasca cum putea si el.
Reportajul 6:  un alt infractor acuzat pentru crima , eliberat conditionat,   a recidivat.
Reportajul 7: nu stiu ce accident auto cu raniti din cauza unui vitezoman idiot
Reportajul 8:  oameni inzapeziti intr-un judet uitat de lume

N-am mai stat sa ascult si reportajul despre  ce gafe a mai comis Viorica a noastra sau ce a mai facut Dragnea. 

Exista si stiri pozitive despre tara asta , dar sunt ignorate . 
Ştiri pozitive
ȘTIRI POZITIVE | caleaeuropeana.ro
Romania Pozitiva - de bine despre Romania 

Editat de mudcrab
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum