Sari la conținut
Forum Roportal
david maria

Indragostita de dentistul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, LuciaD said:

Ai vrea sa fii partenera dr. sau ai vrea sa fii si cu partenerul tau si cu dr.?

Pai, eu imi iubesc partenerul,dar in momentul de fata ma atrage foarte mult si doctorul. Ce simt pentru doctor, cred ca e o atractie sexuala, nu il iubesc, dar ma atrage foarte mult si a devenit o provocare pentru mine si nu-mi pot lua gandul de la el. De aceea sunt eu confuza, pentru ca nu stiu cum sa procedez. Profesia nu-i permite sa faca anumite gesturi, sa treaca peste anumite bariere, dar daca eu as sti ca-si doreste, i-as da eu de inteles sau as face anumite miscari. Nu imi dau seama daca doar cu mine e atent, sau e la fel cu toate femeile care-i calca pragul. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, david maria a spus:

Pai, eu imi iubesc partenerul,dar in momentul de fata ma atrage foarte mult si doctorul. Ce simt pentru doctor, cred ca e o atractie sexuala, nu il iubesc, dar ma atrage foarte mult si a devenit o provocare pentru mine si nu-mi pot lua gandul de la el. De aceea sunt eu confuza, pentru ca nu stiu cum sa procedez. Profesia nu-i permite sa faca anumite gesturi, sa treaca peste anumite bariere, dar daca eu as sti ca-si doreste, i-as da eu de inteles sau as face anumite miscari. Nu imi dau seama daca doar cu mine e atent, sau e la fel cu toate femeile care-i calca pragul. 

Ai putea sa faci sex cu dr. si apoi sa te comporti fata de partenerul tau ca si cum nu s-a intamplat nimic?!

Daca o sa te simti atrasa (sexual) de un alt dr., de un alt barbat, ce-o sa faci? O sa poti sa faci iar sex cu acea persoana si sa te comporti cu partenerul tau ca si cum nu s-a intamplat nimic, ca si cum nu l-ai inselat?

In opinia mea, daca iti inseli partenerul, inseamna ca nu-l iubesti, ci il folosesti si nu mi se pare corect din partea ta. Renunta la partener si fa ce vrei, insa nu atata timp cat esti impreuna cu el.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tot ce straluceste e aur, ai grija! Probabil e genul care flirteaza cu tot ce poarta fusta, iar daca mai arata si bine - pt ca nu toti cei care arata si bine se dau in vant dupa flirt, unora le este suficienta persoana de langa si, din respect pentru ea, se feresc de jocuri stupide, prin intermediul carora sa-si satisfaca vanitatea - exploateaza chestia asta si cu pacientele sale. Faptul ca-ti da like la chestiile sexy pe care le postezi face parte tot din joc. Intreaba-te daca ti-ar placea ca, in caz ca ai fi partenera lui, sa dea like altor femei atunci cand ar posta asemenea chestii si sa flurteze cu ele in privat. Si nu te gandi ca se va schimba brusc, ca va renunta la obiceiurile lui pentru tine, ca se va transforma de dragul tau, asta se poate intampla doar pentru o vreme si nu va tine.

Ti se pare fermecator pentru ca interacționezi cu el atunci cand e relaxat si nu e angajat fata de tine, jocul nu implica si responsabilitate, dar intreaba-te daca ar fi capabil da ramana la fel de atractiv odata ce ati imparti amandoi grijile si responsabilitatile zilnice, multi barbati nu numai ca isi pierd aura de printi in cazul asta,  dar devin chiar total opusul a ceea ce pareau a fi la inceput. Indragosteala (din ceea ce ai scris, eu cred ca esti indragostita) nu valoreaza nimic daca nu e dublata de iubire si iti poate lasa un gust amar. 

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A zis femeia ca vrea sa se marite, sa faca impreuna un credit pe 30 de ani pentru o casa si sa toarne vreo 3 copii cu doctorul?

Eu am citit doar ca l-ar tavali nitel prin pat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, david maria a spus:

 Credeti ca ma place si el?

Nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Stu' said:

Eu nu inteleg care e dilema ta, de fapt.

Ce vrei de la noi?

vreau un sfat,cum sa procedez in situatia in care ma aflu. Sa dau semne ca il plac, sa ii dau de inteles...? nu stiu cum sa ma comport, pentru ca ma gandesc des la el si nu stiu daca imi impartaseste sentimentele, daca se simte si el atras, am incercat sa descriu situatia asa cum e, ca sa intelegeti si sa va dati seama daca e si din partea lui ceva. Eu am inteles ca m-ar placea din anumite gesturi,dar nu stiu...Vreau doar sa stiu cum sa ies din situatia asta, pentru ca nu pot sa mi-l scot din minte :) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
27 minutes ago, Enki said:

A zis femeia ca vrea sa se marite, sa faca impreuna un credit pe 30 de ani pentru o casa si sa toarne vreo 3 copii cu doctorul?

Eu am citit doar ca l-ar tavali nitel prin pat.

nu vreau sa ma marit cu el, nicidecum nu m-am gandit la asta, ma atrage fizic si nu stiam cum sa procedez in acest sens. Sa-l las pe el sa faca ceva,sa ii dau eu de inteles... ce-i drept, e ca nu mi-l pot scoate din minte. Atata tot. Dar nu sa ma marit cu el, e pura atractie fizica si mi-a starnit curiozitatea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci sa se tavaleasca. Dar isi pune cam multe intrebari pentru o persoana care ar vrea doar o tavaleala.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×