Sari la conținut
Forum Roportal
david maria

Indragostita de dentistul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, sunt noua si am mare nevoie de ajutorul vostru. Sunt intr-o situatie destul de ciudata, dar trebuie sa o rezolv, pentru ca nu stiu altfel cum sa scap de ganduri. In urma cu un an de zile, am cunoscut un doctor la care merg regulat pentru diverse interventii. El e un om foarte cald si bland si cu simtul umorului,dar arata si bine. De fiecare data cand merg la el la cabinet, ma simt confortabil, povestim, radem, are mereu grija de mine si...ma priveste in ochi insistent. Noi comunicam mult pe internet, pe chat, asa ca legatura dintre noi este stransa. Mereu este primul care imi vizualizeaza noile postari si ma intreaba diverse lucruri despre mine sau isi arata grija fata de mine des, dupa interventii, cum ma simt, daca e in regula totul etc (asta probabil e si normal). Acum, problema e ca ma atrage chiar tare si ma gandesc des la el. Nu am de gand sa ii spun,bineinteles, dar nici nu stiu cum sa procedez. Eu am o relatie de 3 ani de zile si cred ca si el, dar nu stiu exact starea lui sentimentala, casatorit sigur nu e, nu are nici copii. Ce ma sfatuiti? Cum credeti ca as putea proceda in aceasta situatie? Credeti ca ma place si el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zic să îți rezolvi problemele din relatia ta. Vezi ce iti lipsește, sau ce e prea mult.  Dacă totul era ok, nu te îndrăgosteai de un alt bărbat. 

Pe dentist nu îl cunoști, nu stii dacă asa își atrage clienții sau Doar pe tine te tratează special. Poate fi și chimie, o simplă atracție sexuală. De îndrăgosteală....Nu cred că este cazul. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E putin ciudat ca nu ai spus absolut nimic de relatia in care te afli de trei ani. Nu mai merge bine sau a devenit anosta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatia merge bine, chiar am un partener ok , care ma iubeste si-l iubesc, dar ma atrage sexual acest doctor destul de mult, este foarte inteligent, atractiv si ma simt bine cu el. Astept cu nerabdare de fiecare data cand ma cheama la cabinet la control. :) Nu stiu, ma gandeam ca si el ma place si il atrag, insa e un profesionist, e dedicat carierei si nu-si permite sa faca gesturi care sa conteste acest lucru, poate de aceea nu face mai mult. Nu stiu ce ar trebui sa fac, sa-i dau de inteles cumva...nu stiu nici sentimentele lui, nu imi dau seama daca e o simpla grija doctor-pacient sau chiar e o atractie si din partea lui. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Davi_ said:

Zic să îți rezolvi problemele din relatia ta. Vezi ce iti lipsește, sau ce e prea mult.  Dacă totul era ok, nu te îndrăgosteai de un alt bărbat. 

Pe dentist nu îl cunoști, nu stii dacă asa își atrage clienții sau Doar pe tine te tratează special. Poate fi și chimie, o simplă atracție sexuală. De îndrăgosteală....Nu cred că este cazul. 

Nu stiu daca e indragosteala, dar atractie fizica/sexuala este, cel putin din partea mea. De fiecare data cand postam ceva mai sexy, dadea like sau imi facea complimente sau incerca sa se agate de diverse lucruri din postari,pentru a vorbi cu mine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, david maria a spus:

Nu stiu daca e indragosteala, dar atractie fizica/sexuala este, cel putin din partea mea. De fiecare data cand postam ceva mai sexy, dadea like sau imi facea complimente sau incerca sa se agate de diverse lucruri din postari,pentru a vorbi cu mine. 

Tu ai un partener, din cate zici. Dr. are partenera?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, LuciaD said:

Tu ai un partener, din cate zici. Dr. are partenera?

are o relatie, dar nu stiu cat de ok merge, el nu mi-a vorbit despre asta, mi-a spus doar candva ca nu prea are timp de nimic cu jobul pecare-l are, ca are de lucru foarte mult si nu se mai ocupa de el,personal si are foarte multe hobby-uri si placeri din care nu a mai gustat de foarte mult timp. Nu am prea vazut poze cu ei impreuna, nu i-am vazut impreuna niciodata, niciunde. Dar din cate stiu are o relatie. Nu e casatorit, nu are copii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, david maria a spus:

are o relatie, dar nu stiu cat de ok merge, el nu mi-a vorbit despre asta, mi-a spus doar candva ca nu prea are timp de nimic cu jobul pecare-l are, ca are de lucru foarte mult si nu se mai ocupa de el,personal si are foarte multe hobby-uri si placeri din care nu a mai gustat de foarte mult timp. Nu am prea vazut poze cu ei impreuna, nu i-am vazut impreuna niciodata, niciunde. Dar din cate stiu are o relatie. Nu e casatorit, nu are copii. 

Te simti mai atrasa de dr. decat de partenerul tau?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, david maria a spus:

Sincer...da.

Ai vrea sa fii partenera dr. sau ai vrea sa fii si cu partenerul tau si cu dr.?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×