Sari la conținut
Forum Roportal
david maria

Indragostita de dentistul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Maria, din ce inteleg eu, esti intr-o relatie care nu te mai satisface, insa nu pari dispusa sa iesi din ea. Impresia mea este ca nu mai esti in niciun un fel de atrasa de prietenul tau, insa stai in continuare linga el ... Dumnezeu stie de ce. Eu zic ca tu meriti sa ai linga tine un barbat de care sa fii atrasa, iar el de o femeie care il iubeste, asa ca ginditi-va serios sa puneti punct acestei relatii.

In ceea ce-l priveste pe celalalt, el poate fi iubirea vietii tale sau cea mai grozava aventura pe care ai avut-o, insa nu vei afla pina nu incerci. Nu te mira insa ca la un moment dat sa constati ca nu prea are timp de tine, fiind ocupat ba cu serviciul, ba cu pasiunile, ba cu placerile din care nu a mai gustat de foarte mult timp. Acum are si el un fel de relatie, asa cum ai si tu ... este cineva pe acolo, dar nu foarte prezent si oricum nu conteaza prea mult. Macar din acest punct de vedere va potriviti :tongue: 

Un lucru la care ar trebui sa te gindesti: este preferabil sa ai o aventura de nota zece (daca stii cind sa-i pui punct), decit sa ai o relatie nereusita cu o persoana nepotrivita.

Inca ceva: pentru un om normal, un like pe facebook nu inseamna nimic; nu inseamna nici ca te iubeste si nici ca vrea sa faca dragoste cu tine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, LuciaD a spus:

:laugh: Mai bine si-ar vedea de relatia cu partenerul, daca tot spune ca este intr-o relatie.

Fiecare cu parerea sa. Nu zic ca nu merita incercarea de a pune umarul pentru salvarea relatiei, dar nu stiu cat de dispusa este ea s-o faca,

Apoi, cand intr-o relatie sexul ajunge pe locu' 2, sunt mari sanse ca partenerii sa devina frati.  :laugh:

Serios vorbind, ei sunt inca tineri, iar daca intampina astfel de probleme de pe acum, peste 10 ani ambii isi vor mjusca pumnii, dar mai ales ea. Io zic, sa-si faca o lista cu prioritati, si sa-i dea bice.  :smile:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/31/2018 at 10:32 AM, #&@ said:

Fiecare cu parerea sa. Nu zic ca nu merita incercarea de a pune umarul pentru salvarea relatiei, dar nu stiu cat de dispusa este ea s-o faca,

Apoi, cand intr-o relatie sexul ajunge pe locu' 2, sunt mari sanse ca partenerii sa devina frati.  :laugh:

Serios vorbind, ei sunt inca tineri, iar daca intampina astfel de probleme de pe acum, peste 10 ani ambii isi vor mjusca pumnii, dar mai ales ea. Io zic, sa-si faca o lista cu prioritati, si sa-i dea bice.  :smile:

In relatia mea, sexul a ajuns nu pe locul 2, pe ultimul loc. Nu imi mai place sa fac sex cu partenerul meu si, oricat de bun ar fi cu mine, oricum ma ia, oricum se poarta, si credeti-ma ca se poarta incredibil de frumos, nu reusesc sa fac nimic in privinta asta. Am facut sex de multe ori fara sa-mi doresc, doar ma prefaceam ca e ok, ca sa-i fac pe plac pt ca nu voiam sa-l vad ca sufera. Nu voiam sa fiu atrasa de acest dentist, sincer, nu stiu ce mi s-a intamplat, a fost ceva de moment peste care imi doresc sa trec urgent si nu reusesc, ma gandesc la el intruna. Nu vreau sa ii fac rau prietenului meu, dar nici nu stiu cum sa ies din incurcatura. Momentan, nu pot renunta la el, mai am de facut un control in martie care e obligatoriu, pe urma nu mai conteaza, il schimb si gata. ideea e sa scap de gandurile care nu-mi dau pace si sa pot fi fericita in relatia mea. Am vb cu iubitul meu despre sex de N ori, insa nu s-a rezolvat nimic. Il iubesc foarte mult, dar, poate pt ca partea asta nu merge, de aceea s-a ajuns la alte ganduri din partea mea. Nu vreau sa-l insel. Am constiinta inccarcata numai pt ca ma gandesc la celalalt si la faptul ca nu e ok, de gresit nu vreau sa ii gresesc deloc. Sunt disperata pt ca nu mi-l pot scoate din minte pe omul ala. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu vrei sa ii faci lui rau, dar sigur vrei să îți faci ție un bine. 

Probabil că prietenul tău iti oferă un statut pe care stii ca nu îl vei avea in relația cu dentistul, si de aceea nu iei in discutie să te desparți de el. 

Probabil.... 

Stii, în viața asta le avem pe toate. Doar că... PE RAND. 

Aia cu "nu vreau să îl înșel", Ma face sa :laugh:  

Zici ca' i chestie de viață și de moarte, asa pui problema. 

Esti abia la inceput, urmează să ii găsești partenerului tau multe, da' muuulte defecte. Pe care, probabil, le și are.  Esti nefericită, de ce stai in relația asta? Ce trăiești acum nu e ceva frumos... ceva mirific... E ceva comun. Traiesti disperarea unei femei singure. 

Iti place așa? De tine. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, david maria a spus:

In relatia mea, sexul a ajuns nu pe locul 2, pe ultimul loc. Nu imi mai place sa fac sex cu partenerul meu si, oricat de bun ar fi cu mine, oricum ma ia, oricum se poarta, si credeti-ma ca se poarta incredibil de frumos, nu reusesc sa fac nimic in privinta asta. Am facut sex de multe ori fara sa-mi doresc, doar ma prefaceam ca e ok, ca sa-i fac pe plac pt ca nu voiam sa-l vad ca sufera.

Ceva nu se leaga. Spui ca se poarta incredibil de frumos, insa nu aveai curajul sa ii spui ca nu vrei sa faceti sex. Ce s-ar fi intimplat daca ai fi spun nu? Cum ar fi reactionat?

Interesant este ca folosesti expresia a face sex, nu a face dragoste, ceea ce spune multe despre partea sexuala a relatiei voastre.

Ciudat este faptul ca spui ca il iubesti mult, dar nu poti face dragoste cu el. Eu unul recunosc ca nu prea inteleg.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 45 minute, david maria a spus:

Sunt disperata pt ca nu mi-l pot scoate din minte pe omul ala. 

Daca ai vrea, ai putea.

 

Acum 46 minute, david maria a spus:

Nu imi mai place sa fac sex cu partenerul meu.

Cu cat stai mai mult cu el, cu atat sexul nu-ti va placea, nu va merge etc. Pierzi timpul si i-l pierzi si lui.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte rau, asta cu facutul de sex fara sa iti doresti, si sa te prefaci ca e ok. Te pui si pe tine intr-o postura naspa, in care tu nu ai nicio placere si doar te lasi folosita, il pacalesti si pe el ca totul e ok cand de fapt tu nu-l mai vrei si nu-ti mai place, ci doar tie ti-e mila de el, continui in felul asta si relatia asta care te impiedica sa iti cauti fericirea in alta parte din motive de vina si rusine.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 29.12.2018 la 14:15, Enki a spus:

A zis femeia ca vrea sa se marite, sa faca impreuna un credit pe 30 de ani pentru o casa si sa toarne vreo 3 copii cu doctorul?

Eu am citit doar ca l-ar tavali nitel prin pat.

:biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 02.01.2019 la 23:53, Gaslight a spus:

Ciudat este faptul ca spui ca il iubesti mult, dar nu poti face dragoste cu el. Eu unul recunosc ca nu prea inteleg.

Il iubeste ca pe un frate.

La 02.01.2019 la 23:20, david maria a spus:

Nu imi mai place sa fac sex cu partenerul meu

Ai fantezii pe care nu ti le satisface? Sau nici macar minimul necesar?

La 02.01.2019 la 23:20, david maria a spus:

Am vb cu iubitul meu despre sex de N ori, insa nu s-a rezolvat nimic

Aham, atata poate. Asta este. Nepotrivire de caracter.:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×