Sari la conținut
Forum Roportal
gabifiliz

gabifiliz

Postări Recomandate

Sunt o mamica disperata,si as dori sa ma ajutati cu mai multe sfaturii.Fiul meu in varsta de 20 de ani a fost diagnosticat cu HVC+,am facut analiza Viremia care a iesit 162000,iar Dr.a recomandat Interferon si Biopsie,eu ne fiind de acord cu acestea avand reactii adverse,as dori sa-mi spuneti cei ce au facut tratament naturist la Dr.Ciuhrii DACA AU DAT REZULTATE.Am inceput un tratament cu Gel Aloe Vera si alte produse de la aceeasi firma si toate analizele de sange ALT-AST(transaminazele),dupa 1 luna de tratament au scazut cu cateva procente,ceea ce este bine.Mai spuneti si voi alte pareri de ale voastre.Astept raspuns de la voi.Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu din cat am citit si m-am informat pana acum, nu am auzit de cineva sa se fi vindecat cu acele trat de care vorbiti, sunt mai multi pe acest forum care au incercat si nu au facut decat sa piarda banii, dar mai ales au pierdut un an doi, in care boala a avansat.

Stiu ca este greu de suportat, si eu sunt abia in luna a 4-a de tratament, dar peg+copeg este singurul tratament care poate distruge acest virus, si din pacate doar la 30-35 % din pacienti.

Deci sfatul meu este sa nu pierdeti timpul si sa va rugati le Dumnezeu ca fiul dv. sa fie printre cei ce raspund la tratament.

Numai bine si multa sanatate !

Costin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentul dr. Ciuhrii nu a dat rezultate in cazul hepatitei c, din experienta bolnavilor de pe roportal.

Transaminazele variaza si scadera lor poate fi sau nu legata de aloe.

Daca interferonul are efecte adverse, nu inseamna ca nu se poate suporta, mai ales de tineri.

Se aude ca sunt in pregatire noi forme de tratament (VX 950 cu sau fara interferon) si noi analize care sa inlocuiasca puctia (fibrotestul - nu si din punctul de vedere al CAS, probabil). Trebuie sa va interesati. Nu cred ca este bine sa va limitati doar la tratamente naturiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentele lui ciuhrii nu dau rezultate in hc. Nu exista nici un rezultat, sunt ceva rezultate dar la pacientii care au urmat trat cu interferon in paralel cu hepatoliz. cei care au facut tratament numai cu hepatoliz nu au obtinut nici o ameliorare. gel de aloe vera am baut un an de zile plus alte produse ale firmei forever living products si rezultatul a fost zero minus bani f multi cheltuiti.

punctia hepatica, biopsia, este necesara, nu trebuie sa va temeti, este o intepatura cu un ac de seringa. Viremia este mica si tratamentul cu interferon ar fi binevenit pt ca in astfel de cazuri are mult mai multe sanse de suprimare a virusului.

Pe tot parcursul tratamentului si dupa aceea e bine de baut un amestec de ceaiuri care contin hepatoprotectoare, hepatostimulente si hepatoregeneratoare. regimul alimentar sanatos si abstinenta totala de la alcool si alegerea unui mediu de lucru fara fum , vapori de benzina, solventi etc sunt esentiale si trebuie sustinute toata viata. Sfatul meu este sa nu intarziati cu aplicarea trat cu int si ribavirina, deocamdata este singurul care da rezultate si intr-o rata destul de mica, 30-35%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

raspuns pentru gabifiliz

Singurul tratament care distruge virusulC este interferonul si ribavirina Si daca vrei ca fiul tau sa se faca bine grabeste-te sa obtii aprobarea pt tratament.Punctia hepatica nu este cel mai rau lucru din viata unui om,eu am 52 de ani si am facut doua punctii, una inainte de tratament si alta la doi ani dupa tratament,este singura analiza care spune exact starea ficatului.Daca ai rabdare sa citesti arhiva forumului vei invata multe si poate e bine sa citeasca fiul tau ,are foarte multe de invatat cum sa lupte cu acest pacatos de virus.

SANATATE si nu transmite starea ta de panica baiatului ,are de partea lui tineretea si sunt convisa ca va iesi invingator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara d-na gabifiliz!

Eu am cu 2 ani mai mult ca fiul dvs si am fost diagnosticata cu hepatita C acum 5 ani si de curand mi-am facut puncita hepatica si mi-am depus dosarul pentru tratament cu interferon si ribavirina.

Asa cum v-au zis Costin si d-nul Gabriel acest tratametn e cel mai viabil in diatrugerea virusului C.

Si eu, asemeni lor va recomand sa va orientati spre un medic de specilaitate ce ii poate efectua analizele complete si punctia hepatica fiului dvs, in vederea intocmirii dosarului pt interferon.

E tanar si are sansa de partea lui!

Sustineti-l cat mai mult si tratati-l ca pe un om sanatos!

MULTA SANATATE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ptr.sfaturi si sper din tot sufletul ca bunul d-zeu sa ne arate calea ce buna si sa ne dea multa forta,multa sanatate va urez si reusite.gabifiliz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,Catalina spuni-mi si mie daca in acesti 5 ani ai facut vreun tratament naturist?,si daca ai facut virimia,si cat a iesit?Ce te-a facut tocmai dupa 5 ani sa faci acest tratament,care nu este tocmai bun?,dupa parerea mea bineinteles :blink: LA ce medic ai fost,si la ce Spital.Sper sa nu fiu prea cicalitoare,da-mi mai multe detalii,sunt noua in lupta cu aceasta blestemata boala.Multumesc si iti urez tot binele din lume.Gabifiliz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×