Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Despre preotii ortodocsi din Romania comparativ cu Ortodoxia Universala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Faptul ca multi se vor indeparta de Biserica nu e o nenorocire, ci o binecuvantare. Asa si trebuie, sa ramana doar cei care stiu sa faca diferentele si care isi mai folosesc si mintea.

 

 

;) da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
spune-mi in biserica catolica se obisnuieste ca preotul sa sugereze credinciosilor pe cine sa voteze in alegeri?
NU

 

parlamentarii au hotarat ca legea lustratiei sa nu-i vizeze si pe preoti
dar nu Statul ca institutie este implicat aici, ci hotaratoare au fost interesele personale, chiar personale, strict personale, nu ale preotimii in general!!!

de exemplu: mama a iesit la pensie cand tocmai aparuse o lege buuuuna pentru iesit la pensie - pe urma am aflat ca mult doamne din inalta societate au iesit la pensie in acel an - legea fusese data special pentru ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU

 

dar nu Statul ca institutie este implicat aici, ci hotaratoare au fost interesele personale, chiar personale, strict personale, nu ale preotimii in general!!!

de exemplu: mama a iesit la pensie cand tocmai aparuse o lege buuuuna pentru iesit la pensie - pe urma am aflat ca mult doamne din inalta societate au iesit la pensie in acel an - legea fusese data special pentru ele...

:good:

hmm, insitutia statului este o iluzie, creata pentru noi- muritorii "fraieri" printre care ma numar, in spatele acelei institutii, gasim o oculta, pe care imi este greu sa o definesc, insa este evident faptul ca ea serveste unor interese de grup si nu majoritatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×