Sari la conținut
Forum Roportal
flo_74

Cum pot sa scap de medicamente ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta-i marea dilema..Cum reusesc sa scap de xanaxul asta nenorocit? De aproximativ 3 ani folosesc xanax (3 mg/zi) si stiu ca trebuie sa renunt ,din pacate nu reusesc ..ma simt bine cu el!Ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta-i marea dilema..Cum reusesc sa scap de xanaxul asta nenorocit? De aproximativ 3 ani folosesc xanax (3 mg/zi) si stiu ca trebuie sa renunt ,din pacate nu reusesc ..ma simt bine cu el!Ma poate ajuta cineva?

Daca l-ai luat din proprie initiativa ar fi bine sa renunti si sa consulti un medic psihiatru.Sanatate multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost prescris de psihiatru...(xanax zoloft..seroxat ..sanatoriu de nevroze predeal)pentru atac de panica ,agorafobie,anxietate...Asta-i pe scurt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..ziceam de psihoterapie ca nu am facut .Nu am timp (pentru ca lucrez) si in provincie nu prea exista psihoterapeuti(teleorman ..)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta-i marea dilema..Cum reusesc sa scap de xanaxul asta nenorocit? De aproximativ 3 ani folosesc xanax (3 mg/zi) si stiu ca trebuie sa renunt ,din pacate nu reusesc ..ma simt bine cu el!Ma poate ajuta cineva?

 

naspa...nu stiam ca se poate lua xanax pentru o perioada asa de lunga de timp. Cred ca ar fi bine sa te opresti. Am luat si eu si ma simteam bine.Chiar in perioada de criza mi-a ajutat mult. M-a pus pe drumul cel bun dar dupa l-am lasat. L-am mai luat dupa un an si mai am mereu o cutie de rezerva. LASA-LE!Renunta la ele.Trecipe vitamine...nu stiu. Nu te-au redus la o leguma? Cred ca de obicei asta se intampla. Eu am cazut intr-o depresie f. puternica acum 5 ani si din nou acum cateva luni si pastilele astea m-au ajutat. Sau...cine stie doar a vrut sa cred asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..ziceam de psihoterapie ca nu am facut .Nu am timp (pentru ca lucrez) si in provincie nu prea exista psihoterapeuti(teleorman ..)

 

Nu ai timp pentru tine pentru ca lucrezi... E un inceput. Probabil ca nici nu ai cautat prea mult. Poate parea mai comod sa iei niste pastile, decat sa cauti ceva in stilul tau, sau in modul tau actual de viata care contribuie la probleme. Iei in continuare xanax pentru ca atacurile de panica si anxietatea persista? Exista ceva care te streseaza "cronic"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×