Sari la conținut
Forum Roportal
Canaris2

Tigara electronica

Postări Recomandate

Eu am o parere buna,  acum nu stiu daca e si realista, au apărut de putin timp pe piata si nu se cunosc - si nici nu cred ca se vor cunoaste curand - ce efecte nocive au asupra organismului. Cunosc persoane care fumeaza de cand au aparut, ele spun ca, la fel ca la electronica, se cunoaste la respiratie. Si astea sunt in variante mai slabe sau mai tari,  dar tot contin nicotina, la electronica poti ajunge doar sa te aburesti, iar nicotina sa fie zero, la astea risti sa te intoxici cu tutun, pt ca scot putin fum si esti tentat sa fumezi multe. Le mai combin si eu, dar heetsurile (cilindrele acelea care se pun in dispozitiv) sunt scumpe, costa cat un pachet de tigari, nu prea renteaza la buzunar. Poti cere de la cineva care deja fumeaza, sa vezi cum e, unele persoane nu le suporta, li se pare ca au un miros foarte aiurea si un gust gretos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca iti raspund așa tarziu. Parerea mea e ca iti trebuie o tigara puternica,  una care sa scoata mult fum si care sa te faca sa simti gustul de tutun. Dupa o perioada, cand nu iti va mai fi dor de tigarile obisnuite, piti incepe sa reduci concentratia de nicotina. Nu ma pricep foarte tare la marci, sunt foarte multe pe piața,  eu acum fumez cu tigara sotului, el si-a luat alta. Imediat caut si iti pun o poza cu ea si informații despre ea.

Asta e.

https://m.emag.ro/kit-tigara-electronica-joyetech-ego-aio-10th-anniversary-edition-1500-mah-2ml-neagra-jt-ego-aio-10th-bk/pd/DKGG4VBBM/?ref=similar-exp_center_1_2&provider=rec&recid=rec_4_rec_4_6724953d5d8bb7d9fc5bbfb955a9c279_1542388613

Ai toate informatiile despre ea acolo. Si poza. Desigur, dunt altele și mai bune,  numai ca eu, nepriceputa fiind, nu stiu ce altceva sa iti recomand. :smile:

Editat de Zero*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau s-ajung   la  Bucuresti si  nu-mi   convine   cu     masina.As    merge    cu     trenul dar   nu stiu

daca   e     permis   cu   tigara   electronica.Voi ce stiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Canaris2 a spus:

Vreau s-ajung   la  Bucuresti si  nu-mi   convine   cu     masina.As    merge    cu     trenul dar   nu stiu

daca   e     permis   cu   tigara   electronica.Voi ce stiti?

Nu stiu daca e permis, nu cred, dar eu am avut-o cu mine in tren si in drumul spre Bucuresti am putut sa fumez. Am iesit pe culoar si, atunci cand trenul a facut o oprire mai lunga intr-un loc (nu era statie), am fumat. Insa am observat ca altii fumau chiar si tigari obisnuite. Cand m-am intors, pentru ca era aglomeratie mare, nu am mai incercat sa fumez.

Cat ai de când folosesti electronica? Ai mai fumat altceva?

 

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎07‎.‎11‎.‎2018 la 21:47, Canaris2 a spus:

Sunt    fumator inrait,peste pachet,   si   vreau      sa   ma    las   de    fumat   dar  nu    reusesc,Cineva   mi-a    recomanfdat   tigara   electronica

ca      prim   pas.Ma     intreb   daca     e     eficienta    metoda,     daca    nu-i    si   ea nociva?

A   incercat   cineva?

E permis cu.

Țigara electronică

E nocivă.

Editat de gargbird
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maine se implinesc 30 de zile de cand m-am lasat de fumat. N-am electronica si nici nu mai am vreo nevoie de-a fuma. Acum am o nevoie cronica de-a manca. :laugh:

Ultima data cand am zburat cu avionul, tigara electronica era permisa la bord, ma gandesc ca si in tren o fi. Sau poate nu mai e nicaieri permis? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×