Sari la conținut
Forum Roportal
Canaris2

Tigara electronica

Postări Recomandate

Sunt    fumator inrait,peste pachet,   si   vreau      sa   ma    las   de    fumat   dar  nu    reusesc,Cineva   mi-a    recomanfdat   tigara   electronica

ca      prim   pas.Ma     intreb   daca     e     eficienta    metoda,     daca    nu-i    si   ea nociva?

A   incercat   cineva?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand. Ti-am mai spus asta pe un topic acum vreun an. M-am lăsat de unan de tigari obisnuite si se simte, respiri mai ușor, nu mai puti, plus ca se cunoaste si la buzunar. Am cunoscut un tip care s-a lasat de 7 ani si avea numai cuvinte de lauda la adresa electronicii. Si el spunea ca se dimte foarte bine. Am si o colega de serviciu, fosta fumătoare inraita (2 pachete pe zi), care a reusit sa se lase de tot de tigari cu ajutorul electronicii si a renuntat apoi si la ea, a tot redus procentul de nicotina, pana a ajuns la zero. Fiind fumator inrait, eu iti recomand sa iei o tigara puternica, chiar daca e mai scumpa,  ea te ajuta sa tii departe pofta pt tigari obisnuite. Si iti mai recomand sa iti pastrezi aceleasi tabieturi pe care le acum, cand fumezi tigari obisnuite,  si atunci cand vei trece la electronica, sa nu fumezi (vapezi) incontinuu, pt ca exista riscul sa te intoxici cu tutun ssu sa dezvolti diverse alergii. 

Bafta multa!:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine tigara electronica e ca si cum as fuma pixu', nu ma ajuta cu nimic. Incep vineri un tratament cu Champix si se spune ca in maxim doua saptamani nu voi mai simti nevoia de fumat, ba chiar imi va fi sila. E ultima sansa cu care ma mai pot lasadaca vreau sa nu crap, in rest am incerct absolut orice is nu m-am lasat. 

O sa scriu daca ajuta sau nu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi  0*.Stiu    ca     mi-ai    spus dar    voiam sa      aud   si    alte     pareri.Randurile     tale     ma      incurajeaza.Dupa    ce-o   cumpar    te     tin     la    curent    cu    rezultatele,

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi citi topicul asta cu mare interes. 

Si la mine se impune lansatul de fumat, dar încă nu am incercat. Cred ca imi lipseste motivația... aia care la mine să țină. Financiar, sănătate, draci, laci... e pistol cu apă.  Plus ca, stiu, e o prostie, dar imi place sa fumez. 

Mda... sunt idioată. Cineva trebuie să mă teleporteze pe o insulă pustie. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper si eu pentru tine, Canaris. :smile:

Davi, daca o sa reusesc eu sa ma las, sigur reusesti si tu. O sa-ti scriu cum merge cu pilulele pe care o sa le incep. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.11.2018 la 22:24, Canaris2 a spus:

Mersi  0*.Stiu    ca     mi-ai    spus dar    voiam sa      aud   si    alte     pareri.Randurile     tale     ma      incurajeaza.Dupa    ce-o   cumpar    te     tin     la    curent    cu    rezultatele,

Eu sper ca o sa ai succes. Trebuie sa si iti doresti. Cum am spus anul trecut, atunci cand am luat hotărârea sa renunt la tigarile obisnuite, nu mi-am propus sa renunt brusc la tigari, sa fiu incrancenata in hotararea de a nu mai fuma, insa am observat ca fumand electronica am inceput sa nu mai suport gustul de gudron, imi devenise nesuferit. Dupa prima luna in care am mai fumat țigări obisnuite,  au urmat 6 luni in care nu am mai fumat deloc țigări obisnuite. Am mai incercst sa fumez una dupa 6 luni ca sa vad cum e si numi-a placut deloc. Luna trecuta am mai fumat 4 tigari pt ca mi-am uitat electronica acasa si aveam nervi. In total pot spune ca am mai fumat doar 5 tigari in decurs de 1 an. Daca nu esti încrâncenat,  eu zic ca i sa reusesti. 

Editat de Zero*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.11.2018 la 22:59, Davi_ a spus:

Voi citi topicul asta cu mare interes. 

Si la mine se impune lansatul de fumat, dar încă nu am incercat. Cred ca imi lipseste motivația... aia care la mine să țină. Financiar, sănătate, draci, laci... e pistol cu apă.  Plus ca, stiu, e o prostie, dar imi place sa fumez. 

Mda... sunt idioată. Cineva trebuie să mă teleporteze pe o insulă pustie. 

 

Si mie imi place sa scot fum, abur, orice, de-aia nu vreau sa renunt de tot.:smile:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.11.2018 la 22:59, ♫ Blues ♬ a spus:

Sper si eu pentru tine, Canaris. :smile:

Davi, daca o sa reusesc eu sa ma las, sigur reusesti si tu. O sa-ti scriu cum merge cu pilulele pe care o sa le incep. 

Daca nu iti iese cu ce faci tu, încearcă si metoda mea. Dar eu sper sa nu fie nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×