Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Intrerupere de sarcină

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma bag si eu in discutie...

dam la o parte circumstantele..dam tot...aveti idee cum arata un bb intre 7 si 11 saptamani?

este la stadiul ,,celule''..sau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar asa? Ai uitat cit de multe domnisoare stau cu mina in sold, gata sa ne acuze ca sintem niste criminale?

 

Pentru ce ati fi niste criminale?

 

Fiecare femeie are dreptul sa aleaga ce este mai bine pentru ea. Asta nu inseamna ca este o criminala.

 

 

 

Sincer, ce as avea eu de zis nu ar face decat sa le sperie pe acele fete. Oare e bine sa scriu 10 randuri?!

 

Sincer, cred ca am fost una dintre putinele forumiste care nu a fost impotriva intreruperilor de sarcina. Cum am mai spus, fiecare are dreptul sa aleaga ce este mai bine pentru el/ea insusi/insasi.

 

Nu am nevoie de circumstante, nu condamn. Am invatat sa tolerez si sa nu condamn, atata timp cat nu cunosc situatia si nu imi fierbe oala.

 

Nu sunt nimeni ca sa condamn vreo fapta. :spiteful:

Acum, venind vorba de intreruperile de sarcina (sau avort, existand un topic si la discutii diverse), presupun ca este extraordinar de dureros si din punct de vedere fizic, dar si psihic.

 

Nu am facut si nici nu am de gand sa fac. Dar viata iti poate rezerva o multime de surprize, deci ce va fi, va fi.

 

Desi eu sper sa nu fie. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intra pe www.parinti.com si uita-te la rubrica 40 saptamani, acolo vezi in fiecare saptamana cum se dezvolata fatul

http://www.parinti.com/saptamana-10-sarcina.html

 

nu ma refer la poze..desenate..ci la... realitate!

 

click aici:

http://www.abortionno.org/Resources/pictures.html

 

atata timp cat un fat chiar si la 7 saptamani are contur de om...cu maini,picioare si organe.. e totusi crima... :spiteful: este o viata!

 

click aici:

http://www.abortionno.org/Resources/pictures.html

 

am vizionat un filmulet Strigatul mut...e cumplit cum un fat fuge efectiv de ,,uneltele'' de chiuretaj care il zgarma cu cruzime si este scos pe bucati,sfasiat...o biata fiinta total lipsita de aparare...

cine doreste filmuletul il pot trimite... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma refer la poze..desenate..ci la... realitate!

 

click aici:

http://www.abortionno.org/Resources/pictures.html

:spiteful: ..n-am crezut vreodata ca o sa vad asa ceva :crazy:

mi s-a facut pielea de gaina..sunt impotriva avorturilor ....aceste imagini fac sa se razgandeasca domsoarele...tare...bravo daisy :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daisy....acum ma supar eu

vrei un film cu ororile lagarelor?

sa-ti prezint un viol?

poate o decapitare

avortul nu-l faci din placere sau rautate....spre deosebire de razboi,crime,violuri..etc....avortul este facut de nevoie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avortul este facut de nevoie

nu intotdeauna e facut de nevoie :giverose:

din cate stiu eu prezervative se gasesc la orice butic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu intotdeauna e facut de nevoie :giverose:

din cate stiu eu prezervative se gasesc la orice butic

eu nu spun ca nu-i mai bine sa previi......dar exista vreo metoda 100% sigura?in afara de celebra replica''abstinenta'' :giverose:

nici mie nu-mi convine...dar acum nici nu poti sa eviti o greseala...prin una mai mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu spun ca nu-i mai bine sa previi......dar exista vreo metoda 100% sigura?in afara de celebra replica''abstinenta'' :giverose:

nici mie nu-mi convine...dar acum nici nu poti sa eviti o greseala...prin una mai mare

Hai sa fim seriosi...eu raman socata de cate ori ma duc la medicul gin. cate fete stau pe pat..dupa un avort. Sunt convinsa ca daca juma din ele ar avea habar ce-i ala prezervativ sau o pilula de a doua zi s-ar reduce cu mult cazurile de avort.

 

Nu le tine partea...ca nu toate merita.

Si un copil e o binecuvantare nu o greseala...ai habar cati si-ar dori un bebel si nu-l pot avea?

Ar trebui sa ne gandim mai mult ....nu ne putem bate joc de viata noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:giverose: ..n-am crezut vreodata ca o sa vad asa ceva :P

mi s-a facut pielea de gaina..sunt impotriva avorturilor ....aceste imagini fac sa se razgandeasca domsoarele...tare...bravo daisy :giverose:

 

asa e mirelutza...dc lipsa de informare nu ar fi asa de mare...multe s-ar salva...

 

daisy....acum ma supar eu

vrei un film cu ororile lagarelor?

sa-ti prezint un viol?

poate o decapitare

avortul nu-l faci din placere sau rautate....spre deosebire de razboi,crime,violuri..etc....avortul este facut de nevoie

 

n-am nevoie de film ...la auschwitz am fost in vizita anul acesta...restul... :P

eu cred ca mai mare este nevoia copilului de a trai...mai bine il nasti si-l dai in adoptie decat sa omori..pentru ca asa alegi tu...mie se pare o doza imensa de super-egoism...sa-mi fie mie bine k femeie...sa nu imi dea planurile peste cap..nu e momentul pt.un copil..imi incurca cariera...sunt citate ale unor femei...

adica rastalmacit ,,avortul nu-l faci din placere sau rautate....avortul este facut de nevoie'' ucizi nu din placere...ci din nevoie...

am gasit o comparatie pe un site al unei fundatii...nu e absolut nici o diferenta intre orice alt fel de crima comisa unui adult..si un avort.. sunt vieti curmate both!!

Editat de daisy_ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×