Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Intrerupere de sarcină

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... cum a decurs procedura si cum v-ati simtit (fizic, caci psihic sigur nu a fost usor)

in timpul interventiei si dupa.

O sa pun eu intrebarea la care nu ati vrut sa raspundeti nici una, atunci cand a fost pusa de [cocacola]

Mie n-o sa-mi tineti predici. :stars:

Iar daca o sa-mi tineti, o sa regretati :o: Trust me :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ale naibii ce suntem nu o sa iti raspundem. :blink:

 

Nu stiu daca ai observat acolo, dar fata a fost indemnata sa faca inca un test de sarcina si un control ginecologic si abia apoi va primi si raspuns la intrebare. Eu cel putin asta i-am spus. Ce rost are sa o speriem acum cand poate nici nu e insarcinata?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ale naibii ce suntem nu o sa iti raspundem. :stars:

.....................

Ce rost are sa o speriem acum cand poate nici nu e insarcinata?!

Poate ea nu e insarcinata, admit. Dar poate alte fete sunt, si asteapta cu emotie niste raspunsuri. Pe acest forum apar de 5-6 ori mai multi vizitatori decat membri. Poate unele n-au nici varsta pe care o are [cocacola]. Poate sunt mai speriate decat ai fost sau ai sa fii tu vreodata. Poate poti scrie 10 randuri, mult mai utile decat certurile permanente cu Heidy. Te rog sa o faci, daca poti. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ea nu e insarcinata, admit. Dar poate alte fete sunt, si asteapta cu emotie niste raspunsuri. Pe acest forum apar de 5-6 ori mai multi vizitatori decat membri. Poate unele n-au nici varsta pe care o are [cocacola]. Poate sunt mai speriate decat ai fost sau ai sa fii tu vreodata. Poate poti scrie 10 randuri, mult mai utile decat certurile permanente cu Heidy. Te rog sa o faci, daca poti. :blink:

 

 

Ai dreptate!

 

Sincer, ce as avea eu de zis nu ar face decat sa le sperie pe acele fete. Oare e bine sa scriu 10 randuri?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate!

Sincer, ce as avea eu de zis nu ar face decat sa le sperie pe acele fete. Oare e bine sa scriu 10 randuri?!

Atat timp cat reprezinta realitatea, e bine sa scrii. Pentru ca realitatea e singura care conteaza, indiferent ce culoare are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat timp cat reprezinta realitatea, e bine sa scrii. Pentru ca realitatea e singura care conteaza, indiferent ce culoare are.

 

M-am gandit initial sa vorbesc cu cocacola in privat. Nu imi place sa imi spal rufele in public, mai ales cand sunt extrem de murdare. Dar tu ai dreptate...mai pot fi si alte fete care vor sa stie ce se intampla atunci.

 

Lasa-ma sa ma gandesc daca fac bine sau nu. Si ma gandesc acum si la mine. Sunt trairi intense pe care nu stiu daca vreau sa mi le amintesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat timp cat reprezinta realitatea, e bine sa scrii. Pentru ca realitatea e singura care conteaza, indiferent ce culoare are.

Chiar asa? Ai uitat cit de multe domnisoare stau cu mina in sold, gata sa ne acuze ca sintem niste criminale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc Harald pt ceea ce ai vrut sa faci dar precum vezi nu ai aflat mare lucru.

Desi sper sa nu fie nevoie sa recurg la o intrerupere de sarcina, daca as trece prin asa ceva si cineva aflat in "necunoscut" ar avea nevoie de un sfat eu l-as da, sincer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut intrerupere de sarcina, dar nu in Romania. Nu se compara cu ce se face aici, cred, nu stiu cum e la noi, dar, din ce am auzit, e diferit.

Pot sa spun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×