Sari la conținut
Forum Roportal
Blogosferei

Prietie falsa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,as vrea sa va prezint o mica poveste despre prietenia mea.

Am o prietena pe care o cunosc de la gradinita,stam in acelias oras si aproape una de alta.In clasa a 4-a s a mutat o fata la noi in scoala,eu am devenit foarte buna prietena cu fata aceea iar prietenei mele i-a fost ciuda pe tema asta.M am certat cu ea si n am mai vorbit cu ea,de atunci au aparut ceruri,sa ne barfim pe la spate si multe alte chestii.Cand am ajuns in generala in cls a 5-a a ajuns si moda la noi,nu stiu cum sa ma exprim gen sa fim foarte rele:))

Am inceput sa injuram,sa ne placa de baieti si multe alte chestii,insa treburile s au schimbat cand eu cu fata asta noua am inceput sa ne certam iar parintii sa asiste si ei intre ei,prietena mea cu prietena asta noua au devenit prietene iar eu am fost cea barfita.Certuri au existat de multe ori intre noi.In cls a 6-a mi-a placut de un baiat si baiatul ala era in cls una dintre prietene,el era genul de baiat fuckboy si umbla cu mai multe.Eu cand am vazut ca el umbla dupa prietena mea am inceput sa nu o mai suport,ea tot venea sa ma intrebe ce am dar eu ii spuneam sa ma lase in pace.Dupa pe la sfarsitul de clasa a 6-a mi a placut de un baiat din cls a 8-a,ea spunea ca nu l suporta si ca nu s ar uita la el in viata ei.Cum am mai zis,certuri au existat multe si urate, ea era gen o fata fitoasa si gen fund cu doua fete.

La sfarsitul anului in ultima zi de scoala eu am plecat in Italia la sora mea pentru ca asa au vrut parintii,eu cand am plecat de acasa nu eram certata cu nici una dintre ele.In Italia mereu vorbeam cu ele pe camera webb,eu la un momnent dat n am mai vrut sa fiu prietena cu nici una dintre ele,mi se parea ca ceva s a schimbat.Ele s au imprietenit chiar foarte bine,eu m am certat cu prietena mea gen aia care a fost geloasa,m am certat cu ea si ea a inceput sa mi strige multe lucruri.In ultimile saptamani cat am stat in italia m am impacat cu ea si ea a zis ca numai vb cu prietena care s a mutat in cls cu mine.

Hai sa le dam un nume plm ca nu ma pot exprima corect asa

Elena-prietena din copilarie 

Maria-Prietena care s a mutat in cls cu mine 

Asa deci, cand am ajuns in Romania a inceput Elena sa o vorbeasca pe Maria in toate felurile,va zic sincer ca vorbea foarte urat de ea si cand ieseam afara cu prietenii.

Si vine si ziua in care eu cu Maria suntem in clasa a 7-a si Elena a 8-a

Tin sa mentionez ca eu cu Maria nu ne suportam si nici Elena nu o suporta pe Maria 

Acum cateva zile mi a dat Elena un mesaj *La momentul potrivit o sa-ti spun un secret* m am rugat de ea o jumatate de ora sa mi spuna 

Mi a zis ca ea il place pe crush-ul meu,eu cand am auzit nu mi-a venit sa cred 

Am inceput sa ma cert cu ea si sa o intreb ca de ce nu mi-a zis pana acum,mi a zis ca nu a vrut sa ma raneasca.

Eu a doua zi i am zis ca numai putem fi prietene pentru ca eu nu ma pot preface ca sunt prietena cu ea, iar raspunsul ei m a uimit * doar nu vrei sa ma pun acum in genunchi sa ma rog de tine sa fim ca inainte* in momentul ala am simtit un gol in mine

Mi a zis ca ii pare rau ca el nu ma place pe mine si ca ea e pe primul loc,si in momentul ala am simtit o tradare care m a durut si inca ma doare 

Dupa o saptamana am iesit afara cu mai multi prieteni si era si ea, inceput sa spuna la aia de acolo ca eu daca vin ea pleaca si eu m am luat cu ea la cearta. A inceput sa ma faca in toate felurile,sa tipe in gura mare in parc.Ca e problema ei si nu a mea,ca ea si a asumat ce a facut.

Mi a zis ca s a impacat cu Maria,iar eu i am zis ca pana acum o facea in toate felurile si acum o pupa in fund, a zis ca e treaba ei nu a mea

Eu nu ma pot duce la Maria sa mi cer iertare dupa ce stiu ca am vorbit o si am favcut o de rusine 

Ma doare ca acum e prietena cu ea,simt o urma de invidie.

Va rog mult sa ma ajutati si sa imi spuneti daca mai are rost sa ma zbat pentru prietenia asta sau nici macar nu a existat asa ceva,sau sa mi vad de viata mea si sa o las

Va rog mumt 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×