Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna! Am și eu o curiozitate care mă macină de mult timp. De 4-5 ani tot visez lucruri, pe care le uit când mă trezesc. Timpul trece(cel mult 2 zile) după care mă aflu Intr o ipostază(sa zicem de exemplu Intr un parc cu anumiți prieteni) și imediat realizez că am mai văzut acea imagine undeva (bineînțeles, in somn[cred]). Voi ce părere aveți? De vreo 1 an tot plâng și tip in somn, mă trezesc sa plec dar mă ține mama mea. Voi ați avut parte de întâmplări paranormale? Ați evocat vreodată vreun spirit? Dacă da, cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citește despre memoria atavică.

Apoi linisteste-te.

Daca nu poți, mergi la un psiholog.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Ana Maria134 said:

Buna! Am și eu o curiozitate care mă macină de mult timp. De 4-5 ani tot visez lucruri, pe care le uit când mă trezesc.  

Stai liniștită, toți pățim la fel!

 

12 minutes ago, Ana Maria134 said:

 Timpul trece(cel mult 2 zile) după care mă aflu Intr o ipostază(sa zicem de exemplu Intr un parc cu anumiți prieteni) și imediat realizez că am mai văzut acea imagine undeva (bineînțeles, in somn[cred]). Voi ce părere aveți?  

Deja vu, sincronicitate. E ok!

 

15 minutes ago, Ana Maria134 said:

  Voi ați avut parte de întâmplări paranormale? Ați evocat vreodată vreun spirit? Dacă da, cum?

Am citit o grămadă despre paranormal, însă n-am avut ocazia, cum se spune, „să pipăi” paranormalul. 

N-am evocat spirite și te-aș sfătui să nu încerci prostia asta. Și asta din două motive:...Unu și doi! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, Ana Maria134 a spus:

Timpul trece(cel mult 2 zile) după care mă aflu Intr o ipostază(sa zicem de exemplu Intr un parc cu anumiți prieteni) și imediat realizez că am mai văzut acea imagine undeva

Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva. Si cat as fi vrut sa mi se intample. Tu poate ai vrut mai mult ca mine.:smile:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×