Sari la conținut
Forum Roportal
Theroxani

Casa sau apartament in Bucuresti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut la toata lumea. 

Eu locuiesc in strainatate si impreuna cu sotul meu ne gandeam sa cumparam ceva in Bucuresti, in ideea ca ne vom intoarce la un moment dat acasa. 

Problema este urmatoarea: casa, apartament...sau pamant (urmand sa construim).

Avem un buget destul de generos, zic eu, dar nu vrem sa ne batem joc de acesti bani. 

Mentionez ca avem si doi copii (3 si 4.5 ani), deci ne intereseaza o zona care sa aiba un parc, ceva. 

Asadar, vreun rezidential de Doamne ajuta prin Bucuresti unde constructorul sa aiba autorizatie de contructie si infrastructura? Apartamente prin centru nu suntem interesati. 

Si-a luat cineva casa in ultimul timp si poate ajuta cu o parere, ceva?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu reveniți acum, merita să investiți într-un apartament in zona centrala. Luați bani frumoși pe chirie și îl veți vinde ușor oricând. 

Iar când vă hotărâți să reveniți, vedeți atunci cu ce îl schimbați. 

Partajează acest post

Link spre post
La 21.10.2018 la 8:57, Theroxani a spus:

Stie cineva ceva de acest complex: https://new.flatfy.ro/gran-via-park-bucurești ?

sau asta: https://www.directdezvoltator.ro/joygalaxy-residence-popesti/?

Ca si zona care ar fi mai ok?

Fugi de Popesti Leordeni. Este o comună transformată în...o comună fff aglomerată, plină de oameni diferiti, veniți la pachet cu toate obiceiurile lor. Nu exista canalizare, nu străzi, nu mijloace de transport. Vei fi dependentă de masina și de vremea bună. Tot ce s-a construit acolo e pe un fost câmp. Firește că mai sunt și localnicii... Este foarte aproape de București, dar esti la tara. Dacă ma'ntelegi. Deci, NU recomand. 

Complexul de la Lujerului, da. Este situat între două cartiere: Militari și Drumul taberei. Ai foarte aproape mijloace de transport, hipermarket, supermarket & Co, canalizare, etc. Ai școli, grădinițe... parcul Moghiorosi la doi pasi, plus tramvaiul 41, care in maxim 30 de minute ajungi cu el in Herăstrău. Esti IN Bucuresti. Recomand. 

Nu cunosc dezvoltatorii, nu ma pot pronunta pe acest aspect.  Dar sunt sigura că tu poti citi despre. Este foarte important sa o faci! 

Cat despre construcție... stan patitul iti spune sa nu te înhami!  Din pacate, tot ce aveam mai bun pe acest palier... Nu mai este in țară. Iar ce a rămas... Dacă nu ajungi să ii zidesti tu ca pe Ana lui Manole, o mica cafteala tot le dai. Ma măcar în gând. Noaptea. În fiecare noapte. :o:

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post
La 22.12.2018 la 17:06, Florin_Aurum a spus:

Dragă Theroxani, ce este acest site?
Prima dată când văd și aud despre el. Este un nou site pentru clădiri noi în România?:o:

Habar nu am. Un site de imobiliare de pe Google :)

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc tare mult pentru recomandari. Despre Magurele ce imi puteti spune? Sotul a fost in Bucuresti saptamana trecuta si a spus ca el nu sta nici mort acolo :((( Gardena rezident mi se pare ca arata bine. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum