Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Care este ultima mancare pe care ati mancat-o?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... ceva vechi, intre 18 - 25 de ani, culoare galben inchis, sa aiba margele cand o agiti si sa te treaca toate transpiratile ...

:twisted: :twisted: :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu de obicei gatesc dooar apa fiarta dar si aia de multe ori se arde !! ::cry:: ::cry::

 

Serios vorbind, in afara de mancarurile astea - pizza, hamburgeri, etc. NU am gatit ceva cu adevarat "beton" . Vreau insa foarte mult sa invat sa fac "bunataturi" (prajituri, placinte, si alte asemenea) , caci in ziua de azi e bine sa stii si treburile astea . Ar putea fi o noua provocare ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hei!!!

in ritmul asta chiar o sa devin grasuta :cry:

auzi....ceafa la gratar , cartofi prajiti si altele

prefer un lapte batut , citeva felii de cascaval afumat

chiar asa va plac brinzeturile? am un amic francez care de cite ori vine din Franta imi aduce brinza , cascaval ( ma innebuneste doar gindul la brinza aia )

din chestia aia cu mucegai , sincer, nu am gustat niciodata .... ma dezgusta ; cu toate ca el imi spune ca este extraordinara

in schimb am mincat melci ( in Franta melcii sunt un deliciu)

pofta mare !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, grasuta. Faci o mare greseala sa nu gusti branzeturile frantuzesti sunt NEMAIPOMENITE!!!!

Printre cele mai cunoscute:

- Camembert - care are un mucegai fin alb

- Roquefort - de caprca, cu mucegai verde... si inca cateva zeci-sute de sortimente. Si inca o curiozitate - francezii le servesc la desert, cu fructe uscate!

 

Cat despre palinca, totusi tre sa recunoasteti ca aia din Bihor e renumita :cry:

Eu una v-am mai spus ce bauturi prefer (v...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara ,

 

sincer sa va spun dupa o ziua de azi , chiar as bea si eu o gura de palinca ( tuica ) din aia buna , intoarsa de doua ori :cry:

nu pot sa spun ca am o bautura preferata

imi plac vinurile seci ...... dar nu sunt o bautoare inraita

am avut o singura escapada la un cocateil party .....mama ce bune au mai fost si ce groaznica a fost durerea de cap de a doua zi :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello, a nu se citi de catre pofticiosi si flamanzi.

 

Tocmai am venit de la un picnic, unde am facut impreuna cu prietenii guias la ceaun (bograci), mititei si ne-am udat gaturile cu niste beri :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×