Sari la conținut
Forum Roportal
Sanda o

Labrador

Postări Recomandate

Bună ziua. Am un labrador de 9 luni, o fetica dulce foc. Pana acum am ținut o în casa, acum mă mut în casa noua și nu mai poate sta cu noi în casa nu ca nu îmi doresc foarte mult, dar este cam zburdalnica și nu mi permit sa mi strice ceva în casa .Cum sa procedez sa o învăț sa doarmă afară fără sa o chinui . Sau dacă ași găsi o metoda sa o țin în casa dar sa stea într un loc. II cade foarte rău parul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat de la un om care crede ca animalele nu au ce cauta in casa: fa-i un culcus calduros afara (ca tot vine iarna) si nu-i mai permite deloc sa intre in casa. Evident ca la inceput n-o sa-i convina, dar in timp se va obisnui.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 28.09.2018 la 8:23, Sanda o a spus:

Bună ziua. Am un labrador de 9 luni, o fetica dulce foc. Pana acum am ținut o în casa, acum mă mut în casa noua și nu mai poate sta cu noi în casa nu ca nu îmi doresc foarte mult, dar este cam zburdalnica și nu mi permit sa mi strice ceva în casa .Cum sa procedez sa o învăț sa doarmă afară fără sa o chinui . Sau dacă ași găsi o metoda sa o țin în casa dar sa stea într un loc. II cade foarte rău parul .

Sa nu faci copii, ca și ăia strica prin casă și nu iti permiți. Sau poate strici chiar tu? Iti mai scapă un pahar, mai lovești un perete... Nu mai pun că poți strica mobila, electrocasnicele...

Asa ca, vezi cum poti dormi afară. Fără să te chinui, firește. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×