Sari la conținut
Forum Roportal
AMd

Anglia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tranzactia aia o putea face ori un angajat al bancii care proceseaza tranzactiile, ori o persoana apropiata tie care aavea datele de acces online la contul tau.

Ei vor probabil sa lamureasca asta, pentru ca nu vor sa aiba angajati de acest gen care le pot produce daune de imagine.

Daca mai inca bani in acel cont si vrei sa ii folosesti, mergi fara teama acolo. Daca banuiesti ca cineva apropiat tie putea avea acces la contul tau, ar trebui sa lamuresti cu el situatia.

Scuza-ma, dar pari complet nepregatit pentru o astfel de situatie si foarte aerian. Sper ca nu trollezi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banii care m-ai erau in cont mi s-au luat prin fraudal recovery și după contul închis.

imi pare rău ca par așa aerian , dar nu mi sa întâmplat așa ceva niciodata.. și sunt chiar speriat.. deși n-am făcut nimic. Va multumesc din suflet pt sfaturi. Încă nu știu ce sa fac sa plec sau nu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca dupa ce platesti drumul dus si intors iti mai raman bani din ce ai in acel cont, eu zic sa te duci. In mod sigur vei rezolva lucrurile in favoarea ta, iti vei recupera banii si iti vor da si un alt card. Succes.

Ei probabil ca asteapta declaratia ta scrisa pentru a se incepe urmarirea judiciara si rezolvarea cazului. Nu  trebuie sa iti faci probleme.

Eu cred ca daca ii pisai cu telefoane puteai rezolva totul de aici. Nu ai niciun cunoscut care sa te poata ajuta?

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, adal* a spus:

Daca dupa ce platesti drumul dus si intors iti mai raman bani din ce ai in acel cont, eu zic sa te duci. In mod sigur vei rezolva lucrurile in favoarea ta, iti vei recupera banii si iti vor da si un alt card. Succes.

Ei probabil ca asteapta declaratia ta scrisa pentru a se incepe urmarirea judiciara si rezolvarea cazului. Nu  trebuie sa iti faci probleme.

Eu cred ca daca ii pisai cu telefoane puteai rezolva totul de aici. Nu ai niciun cunoscut care sa te poata ajuta?

Nu, nu am pe nimeni.., cred ca o sa plec, pt ca am fost chemat la munca acolo.., presupun ca trebuie sa ma duc eu la banca sau ma caută ei, sau ma ia direct cum intru in tara.. îmi este foarte frica..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, AMd a spus:

îmi este foarte frica..

Iti este frica pentru ca nu ai spus tot aici. Cand ai spus ca ai pierdut cardul si alte date, te refereai si la pin. Probabil ca acel card al tau a fost folosit la atm pentru incarcari cu cash, apoi banii au fost transferati intr-un cont din romania. Adica ai imprumutat cardul si datele confidentiale cuiva si ti-ai tras si tu o parte din bani.

Eu in cazul ca as fi pierdut pur si simplu cardul nu mi-as fi facut nicio problema.

Probabil ca cel cu care ai lucrat, ti-a explicat ce trebuie sa spui, dar tot ti-e teama.:smile:

Nu stiu ce sa zic in cazul asta. Depinde foarte mult de provenienta banilor trecuti prin cardul tau.

 

 

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×