Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Reclama Forum Referendum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Când sa dau cu nasu-n forum, bine dispus (eu, nu forumul),

hop!,

îmi sare reclama cu referendumu' popimii si al pesedeului  în fata.

Zic:

-Ei, dracie! Am intrat pe alt forum sau cum?

Verific. Scrie Ropo la intrare.

Ma mai frec o data la ochi (de data asta mai putin bine dispus) si-mi zic în barba nerasa de trei zile:

- Asta e, se schimba si regimurile din Burkina Faso, daramite politica unui forum.

Dar topicul nu e despre senzatiile mele tari, e despre publicitate într-o chestiune publica.

Daca patronii forumului, sa zicem, fac politici oficiale ale popimii sau ale vreunui partid (în cazul de fata un partid plin de penali)

e ok sa nu se precizeze din capul locului?

Ca sa stim cum stam, nu? 

Eu, de exemplu, n-as vrea sa fac trafic nici popimii nici penalilor.

 

Despre referendumul în sine am o singura parere:  boicot! 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa scrii mai detaliat, ce anume te deranjeaza si ce solutii ar fi ca sa stii "cum stati" (tu si cei care sunt in rezonanta cu tine) ca si useri al acestui forum!?

Comunicarea ( dialogul ) poate rezolva multe ( in multe cazuri ), cel putin asta se zice.

 

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cred pentru prima data dupa revolutie cand o initiativa a coalizat atatia romani. Pe mine asta ma bucura si acesta e unul din motivele pentru care ii sustin.
Se tot vorbeste de faptul ca politicienii sunt corupti si nu ne reprezinta. Acum avem posibilitatea sa sustinem o initiativa democratica (care cheama populatia la consultare si lasa vointa majoritatii sa decida). 
Daca nu vrem pe viitor sa mai apara astfel de initiative atunci sa o "boicotam".

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma dor ochii. S-a mutat siteul crestinortodox.ro aici si nu stiam?

O initiativa NU a coalizat atatia romani. Daca a coalizat, uite-te si la ce categorii de oamenii a coalizat. Indoctrinati, nationalisti, dacopati, pesedisti, putinisti, antivaxxeri si pseudostiintifici.

A umblat popa din poarta-n poarta si i-a pus sa semneze. Daca a coalizat romani, eu ma delimitez de ei, nu ma asociez medievalismului si indobitocirii, si nici nu vreau sa ma trezesc intr-un stat religios.

Initiativa asta a CPF deschide usa catre alte modificari ale legilor ca sa se potriveasca cu preceptele religioase. Nu cred ca e nevoie sa va spun care este viziunea unei societati ideale pentru indoctrinatii religiosi si cate drepturi ar ingradi ei daca i-am lasa.

Plus, nu a verificat nimeni acele 3 milioane de semnaturi asa cum au luat la puricat semnaturile fara penali in functii publice.

 

Editat de Enki
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O batjocură la adresa democrației, prin aruncarea în derizoriu a noțiunii de referendum: un popor întreg este mobilizat de Parlament nu ca să dea țării o constituție sănătoasă, cum este urgent necesar, ci pentru ca să mai îndese un ban în buzunarul tăietorilor de penisuri (unii homosexuali vor cere să se facă "femei" pentru a putea fi acceptați de "România" ca "familie") și pentru a exclude din "familie"....pe copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

O initiativa NU a coalizat atatia romani. Daca a coalizat, uite-te si la ce categorii de oamenii a coalizat. Indoctrinati, nationalisti, dacopati, pesedisti, putinisti, antivaxxeri si pseudostiintifici

Ce suparata esti pe conationalii tai care nu au aceeasi parere cu tine. I-ai catalogat, i-ai jignit si le arati un mare dispret. Ai un mod de a le spune cu alte cuvinte celor ce nu sunt de aceeasi parere cu tine, ca sunt cretini, handicapati si prosti. Oare cum te vad ei pe tine in aceasta situatie, de pe celalalt trotuar? Ai fi uimita sa afli ca si ei gandesc la fel despre tine.:smile:

Doamne, ce rai putem fi unii cu altii.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fi uimit sa afli ca nu dau doi bani decat pe parerea cui a demonstrat ca merita?

Ma bucur sa te vad ca ma intampini cu fidelitate imediat cum postez ceva, ca un catel latrand la usa.

image.png.0cbd5f6516ba44db039883b8cd95bf74.png

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×