Sari la conținut
Forum Roportal
alexalex12345

Sclavi si vai de ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 20 ore, alexalex12345 a spus:

eu in real ignor toti terminatii. toti astia vai de ei. stau numai cu spatele la ei, ei se oftica mereu si n au incotro si n au cum sa se duca la politie cu asta? tu ce parere ai?

:laugh: Toti avem "fix-urile " noastre si atunci le putem observa si la ceilalti! Cand suntem constienti de ele, incercam sa intelegem de ce se repeta anumite evenimente din viata noastra, de ce revin unele "idei filozofice" de-o anumita "factura..."  in mintiuca noastra!?

"O data,de doua ori, de trei ori" (:laugh:) ni se tot repeta unele experiente de viata (mai putin placute), iar cand ajungem(obligatoriu ajungem sa le si intelegem, ca vrem, ca nu vrem...) sa le intelegem rostul si rolul lor,  reusim sa ne "deblocam" si sa fim mai relaxati din toate punctele de vedere, nemaifiindu-ne necesare!

Editat de LuciaD
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am răsfoit și eu aceste pagini de filosofie de pe acest topic și mărturisesc faptul că n-am știut dacă să râd sau să plâng. Situația e complexă și fără scăpare, ce mai! Poate că asta va fi „filosofia” acestui secol, cine știe?

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×