Sari la conținut
Forum Roportal
Lxn

Legile Justiției

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu-mi place Cioloș pentru că este un tip condus de servicii, de securiști.   Sincer, chiar nu îmi pasă care anume,  SIE, SRI, ai francezilor, sau toți la un loc, whatever.  Din punctul meu de  vedere,  astfel de oameni sunt exact opusul omului politic.   Prefer omenii liberi, nu păpușile manevrate de niște securiști inepți,  care prin manevre oculte încearcă să conducă o țară.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.05.2019 la 1:22, Tomaso a spus:

Dragă Davi,  scriu despre politică din 2005.   Nici nu îți închipui cât de mult am scris comtra psd atunci când am considerat necesar.   Dă-i o căutare după userul meu și te vei edifica.  

Cred ca te-au sters securiștii :eek: doar sancțiunile primite pe SP au rămas. :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Tomaso a spus:

Prefer omenii liberi, nu păpușile manevrate de niște securiști inepți,  care prin manevre oculte încearcă să conducă o țară.  

Toti oamenii sănătoși la cap preferă un om politic liber. Nu pe oligarhii care sunt acum la guvernare, conduși de promisiunii = obligatii față de sponsorii partidelor, Sau de interese personale. 

Lojic! :biggrin:  Mai ales că oligarhii ăștia sunt dovediți. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, Davi_ a spus:

Cred ca te-au sters securiștii

Cine caută, găsește.   

Apropo, am o curiozitate.   Cu cine ai votat în ultimul timp? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea ta este mult prea personală și irelevantă in acest context. . E... ca si cand eu te-as intreba ce preferințe sexuale ai. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am probleme să spun cu cine am votat după revoluție.    Mă interesa dintr-un singur motiv.   Aș vrea să îmi dau seama de ce te manifești agresiv.    Ești fostă votantă România Mare? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1, Nu mă manifest agresiv. Dacă am lăsat această impresie, imi pare rau. Doar ca, resping instinctiv postacii psd. Tu ar trebui să înțelegi treaba cu respinsul instinctiv :o:

2, Când ai curiozități pertinente pune întrebări directe, nu te mai chinui sa deduci. 

Nu am simpatizat niciodată cu extremiștii, si sper sa rămân la fel de sănătoasă la cap. Deci, răspunsul este nu. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 26 minute, Tomaso a spus:

Eu n-am probleme să spun cu cine am votat după revoluție 

Nici eu nu am o problemă să spun cu cine NU ai votat după revoluție. :) 

Totuși, zic să depășim momentul. Subiectul nu este despre noi. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Davi_ a spus:

1, Nu mă manifest agresiv. Dacă am lăsat această impresie, imi pare rau. Doar ca, resping instinctiv postacii psd. Tu ar trebui să  intelegi treaba cu respinsul instinctiv :o:

Înțeleg.   Pe vremuri am avut mult de furcă cu aceștia.   Mă considerau inamicul lor principal,  li se părea că nu pot înjura din cauza mea.   Îi suspendam pe capete atunci când o luau razna.  Nici nu îți poți imagina   :)

Totuși,  ar trebui definit termenul ”postac”.    Eu înțeleg prin asta un om plătit ca să disemineze conținut în mediul online.     Un militant,  un om care iubește un partid,  sau ideologie,  postând diverse în favoarea celor la care ține,  nu-i postac din punctul meu de vedere.   

Am studiat fenomenul de la început,  de pe vremea când postacii erau la sediile partidelor și se numeau ”echipa de intervenție rapidă”.     Primii au fost peneliștii,  urmați rapid de pesediști și ultimii pe listă, la spartul târgului,  au venit și pedeliștii.    Dar n-a ținut mult pentru că eficiența postacilor a fost nulă.    Bani aruncați pe fereastră.    Și în plus de asta,  chiar nu a mers,  pentru că niște puști oarecare,  neinteresați de politică,  nu aveau cum să facă față militanților și pasionaților.   Capotau rapid și sfârșeau banați pentru insulte.   Iar niciun partid,  indiferent cât ar fi fost de bogat,  nu și-a permis să plătească oameni capabili să scrie,  să creeze conținut.    Așa că s-a terminat epoca postacilor,  nu mai sunt și niciun partid nu mai bagă bani în astfel de intreprinderi păguboase și potențial creatoare de probleme. 

 

Știu că-i folclor pe net în legătură cu postacii,  dar aceștia nu mai sunt.   Însă mulți își acuză colegii de polemică,  preferând să le arunce o anatemă în loc să se concentreze pe a le combate ideile.    E greu.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Tomaso said:

Nu-mi place Cioloș pentru că este un tip condus de servicii, de securiști.   Sincer, chiar nu îmi pasă care anume,  SIE, SRI, ai francezilor, sau toți la un loc, whatever.  Din punctul meu de  vedere,  astfel de oameni sunt exact opusul omului politic.   Prefer omenii liberi, nu păpușile manevrate de niște securiști inepți,  care prin manevre oculte încearcă să conducă o țară.  

Am înțeles că nu-ți place Cioloș, no problem. Eu nu pot spune nici că îmi plce, nici că-mi displace. Nu e favoritul meu. Dar ce voiam să-ți spun e că nu ai adus dovezi că ar fi vocea securiștilor din România, că ar fi condus de securiști, că ar fi păpușă manevrabilă etc., cum afirmi tu. Doar simple afirmații.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×