Sari la conținut
Forum Roportal
alinuuuu

Sa vand apartamentul ?

Postări Recomandate

Are Mesothelioma din cauza Azbestului folosit in tencuiala peretilor.  Desi provoca Cancer de Plamani, in anumite tari nu este interzis folosirea in constructii civile si industriale.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E din beton armat blocul.

Nu mai locuieste in apartament mama. A ramas un miros mult timp in casa dupa ce a plecat. Te intepa pe limba sau pe gat cand intrai acolo.Mi-a confirmat si sotia acest lucru.

Pe langa candida mi-a iesit si mie Citrobacter care l-am tratat. Ulterior mi-a iesit si Klebsiella dupa tratament dar la a doua analiza nu s-a confirmat.

Nu as mai putea psihic locui acolo cu toate masurile de siguranta. Ba sa mai intru si cu bebe-ul.

Partajează acest post

Link spre post

Acel miros tot din pereti a iesit sau de unde, iar betonul a fost tencuit, sau doar lasat fara o acoperire?

Locatarii vecini au si ei probleme sau doar boala mamei tale e devina, dar nu cred.   A iesit cineva sa controleze peretii pentru mediul in general.

Si eu m-as duce foarte departe de acolo si n-as lua nimic cu mine din tot ce a fost in casa.   Totul este contaminat.   Candida totusi imi da de gandit.

Cred ca n-ati fost primul locatar in acel apartament, precis tineau si animale cei dinaintea voastra, de acolo mirosul.  

Partajează acest post

Link spre post

Nu. Mama a stat o perioada indelungata intr-un mediu monastic unde biserica nu era renovata de foarte mult timp. De acolo a luat ciuperca din zid.

E mama mea si mi-a fost mila de ea sa o las in starea in care e. Din acest motiv am gazduit-o in apartament.

Acolo s-a imbolnavit de bronsectazie. Scuipa si expectoreaza permanent (zi si noapte).

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum