Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 9 minute, M1elena a spus:

Dar avand in vedere ca ziua nu i.si facea timp pentru mine sa iesim si ma chema doar seara la el si dimineata trebuia sa plec, nu mi.a picat bine.

Si atunci de ce ai acceptat?

Iarta-ma ca ti-o spun, dar timp de citeva luni te-ai lasat tratata ca o dama de companie si apoi ai pretentia sa-i cunosti parintii?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost o sclava sexuala. Cand ai incercat sa-ti depasesti conditia ti-a dat reject.

Incearca sa te vezi asa cum ai fost tratata si asuma-ti asta si mergi mai departe. Problema ta este ca nu vrei sa accepti ca ai fost tratata in acest fel.

Nu ti-am spus-o sa te jignesc, sa te supar. Vreau doar sa-ti arat realitatea dura, asa cum este si sa te ajut sa te eliberezi de iluzii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu stiu in sinea mea ca s.a terminat relatia asta sau ce o fii fost ea.Dar este dificil pentru mine sa accept ca un om se poate comporta asa, un om care i.am oferit incredere si l.am lasat sa ma cunoasca asa cum sunt.Cu cat timpul trece si nu mai vorbesc cu el, cu atat vad mai clar cum i.mi doresc sa fie persoana de langa mine.In niciun caz sa i.si schimbe sentimentele peste noapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El face parte dintr-o alta arie geografica, dintr-o alta cultura despre care se pare ca tu nu cunosti mare lucru. Pentru el ai fost o neevreica, o goim, de care se poate folosi, dar de care nu se va apropia niciodata. Intelege.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a fi evreu sau arab, era barbat, si majoriteatea barbatilor te vor trata ca pe o dama de companie daca te comporti ca o dama de companie.

El te chema seara si te invita sa pleci dimineata deoarece stia ca accepti asta, insa cu alta nici macar nu ar fi indraznit sa incerce.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ca acum mi.au trecut fluturasii si vad mai clar lucrurile.Acum nu a.si mai accepta asta, si alte lucruri.I.mi doresc sa am o relatie, dar nu atat de mult incat sa accept orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, M1elena a spus:

Dar este dificil pentru mine sa accept ca un om se poate comporta asa, un om care i.am oferit incredere si l.am lasat sa ma cunoasca asa cum sunt.Cu cat timpul trece si nu mai vorbesc cu el, cu atat vad mai clar cum i.mi doresc sa fie persoana de langa mine.In niciun caz sa i.si schimbe sentimentele peste noapte.

Tu nu esti asumată, asta este cea mai mare problemă a ta. 

Onorezi cu țopaituri invitații nocturne prin asternuturi bărbătești , ca dupa un timp să te simți ofuscată, făcând pe mimoza cum-că ce măgar e ăla. 

Păi, fată, când prima lui propunere este să vă vedeți la el acasă, tu crezi ca vrea să ti-l arate pe Elvis viu și ascuns în dulap?

Cum se desfășura? Te duceai, el gatea ceva rapid, făceați sex, va uitati la un film, apucai cateva ore de somn iar dimineața te cărai. 

Eu nu aș accepta asa ceva, nici dacă as avea un amant cu o nevastă înarmată și dementă. Și am dublu vârstă ta. 

La tine nu este o problemă ca accepti, este FIX treaba ta ce faci. Problema este că NU ITI ASUMI. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, M1elena a spus:

Tocmai ca acum mi.au trecut fluturasii si vad mai clar lucrurile.

Se pare că interpretezi gresit semnalele bărbaților.

Dacă un bărbat vrea sa faca sex cu tine, nu este egal cu te iubeste. Dacă un bărbat vrea sa faca sex cu tine, nu este egal cu vrea o relație. Dacă un bărbat vrea sa faca sex cu tine, de cele mai multe ori inseamna ca vrea sa faca sex cu tine. Nimic mai mult. 

Pricepi? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×