Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pierde timpul, n-are rost in tinerete sa te stabilesti la unu la scurt timp dupa ce l-ai cunoscut, ai nevoie de putin timp macar pana stii sa pronunti numele si cati ania are, etc., dater simple despre el ca sa n-ai probleme de scos din memorie o lista lunga de informatie inutila.    Trebuie sa ai la activ mai multe persoane (unu doar dupa ce te mariti) relatii de prietenie exclusiv!!!!

   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg si parerea ta.Dar eu asta simt, asta imi doresc, sa cunosc pe cineva cu cere ma potrivesc, sa ma iubeasca si sa am o relatie fericita.Nu simt nevoia sa mai cunosc pe cineva daca am langa mine ceea ce am nevoie.Poate din dorinta asta prea mare nu mai vad partenerii nepotriviti:))Dar nici acum nu consider ca am pierdut ceva, am mai invat o lectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, M1elena a spus:

dupa ce 2 luni nu a mai dat nici un semn de viata

Cum, ma??   :)))))))))))))

Asta ti-a dat flit de 2 luni si tu la inceputul topicului ziceai ca VAI NU STIU CE SA FAC SUNT IN DILEME CE SA CRED CE SA CRED DOAMNE dar EL VREA SA CONTINUAM RELATIA!

Hai, mai vezi si tu ce minti. Cred ca ai si pe la 30 de ani...

 

Acum 4 ore, M1elena a spus:

nu-l mai vreau

Pai, nu te-a intrebat nimeni daca-l mai vrei, nici el macar :))))

Tu esti doar in pozitia de a accepta ca pana si relatia CASUAL (intelegi ce inseamna?) pe care ati avut-o s-a incheiat.

 

Acum 4 ore, M1elena a spus:

Putea sa spuna de la inceput ca nu este pregatit pentru o relatie

Da, ca atunci cand iesi in club sau la o terasa si vezi o piti (nu ai vrut sa spui cum v-ati cunoscut) trebuie sa-i declari SA STII CA EU NU SUNT PREGATIT PENTRU O RELATIE, NICI AI MEI NU SUNT PREGATITI PENTRU O RELATIE, DAR VII LA MINE LA O CAFEA?

E greu de priceput cand te cheama doar noaptea si nu arata niciun alt interes fata de tine ca nu cumpara pe ascuns inele de logodna. Trebuie sa-ti dea in scris.

 

Acum 4 ore, M1elena a spus:

a-si fii

Si, inainte sa te reproduci, daca reusesti acest mare proiect al existentei tale, te rog invata sa scrii, cizeleaza-te. Pont: aș fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, M1elena a spus:

Inteleg si parerea ta.Dar eu asta simt, asta imi doresc, sa cunosc pe cineva cu cere ma potrivesc, sa ma iubeasca si sa am o relatie fericita.Nu simt nevoia sa mai cunosc pe cineva daca am langa mine ceea ce am nevoie.Poate din dorinta asta prea mare nu mai vad partenerii nepotriviti:))Dar nici acum nu consider ca am pierdut ceva, am mai invat o lectie.

Din prima vedere o parte din femei cred ca vor muri langa acel barbat, am mai auzit asta ca asa aveau un feeling si desigur nu s-a intamplat nimic asemanator.    

In realitate asta NU se intampla decat in romane, sau extrem de rar, de aceea ai nevoie sa cunosti mai multe persoane sa ai o comparatie de caracter, stil de dans, de mancat ca e foarte important si asta, de imbracat, ce grupuri de oameni frecventeaza, cine-i sint rudele vei afal discret din diferite discutii ... nu sarit direct in pat ca vrei relatie.   Relatie se cheama si daca nu te culci cu cineva imediat, mergi doar la teatru, cinema, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut relatie, acum nu mai vreau dupa ce doua luni cat a fost plecat a uitat de mine.Nu i.mi plac jocurile de genul acesta ma obosesc.

Editat de M1elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 19.08.2018 la 3:16, Robespierre a spus:

Hai, mai vezi si tu ce minti. Cred ca ai si pe la 30 de ani...

Tu chiar nu te-ai prins ca Elena e un trol ? Ce om normal umbla doar cu arabi, finlandezi, eschimosi si tot felul de alte ciudatenii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e evreu, are niste restrictii legate de religie ce tin de casatorie. Adica el nu poate face ce ar face un baiat din cultura noastra.

Nu are voie sa se casatoreasca in Israel cu o persoana de alta religie.

Nu inseamna ca nu a tinut la tine, dar probabil ca familia a pus pe el presiuni.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.09.2018 la 16:50, Maybe... a spus:

 

Nu are voie sa se casatoreasca in Israel cu o persoana de alta religie.

 

Da, asa este in Israel.

Un barbat evreu (si nu numai evreu) se poate casatori la Las Vegas (dau doar un ex.) cu aleasa inimii sale. Nimeni si nimic nu poate impiedica un barbat sa se casatoreasca cu femeia aleasa, alaturi de care vrea sa traiasca.

Editat de LuciaD
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la casatorie mai are..De atunci nu a mai dat nici un semn.Nu a mai auzi nimic de el, si cu cat trece timpul nu mai vreau sa aud de el.Am incercat o singura data sa vorbesc cu el.Mi-a raspuns scurt sunt bine, nimic altceva, parea ca deranjam cu întrebarea mea, ce face si cum mai este.A trecut ceva timp de atunci, si am crezut ca putem fii prieteni dar se pare ca nu, îl deranjeaza persoana mea si nu stiu de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, M1elena a spus:

Pana la casatorie mai are..De atunci nu a mai dat nici un semn.

Sansa ta ar fi sa apeleze la tine sa le fii domnisoara de onoare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×