Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu doreai o relatie pe termen lung, el dorea garantii (scrise?) ca vei ramine alaturi de el, sexul mergea ca uns, si totusi ceva nu se leaga.

Iti dau un indiciu: atunci cind isi parasesc partenerii oamenii nu le spun aproape niciodata adevaratul motiv al terminarii relatiei, ci chestii banale, care dau bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, dar cand eu imi doresc relatie pe termen lung si el nu poate sa stea la o relatie asa seriosa, aici nu ne potrivim indiferent de motiv.Ce sa fac, sa.l bat la cap ca eu sunt femeia perfecta pentru el, nu sunt genul.Este liber sa faca cea ce vrea si ceea ce simte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este dar acum nu mai stiu ca sa cred.Daca ne potrivim asa cum credeam eu pentru ca acum nu stiu ce sa cred timpul o sa decida.Chiar daca nu mai vorbim acum eu nu mi.am schimat parerea despre el si sentimentele si cum gandeam inainte.Vrea sa.l las sa vada cum este fara mine si sa decida singur ce vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 29 minute, M1elena a spus:

Vrea sa.l las sa vada cum este fara mine si sa decida singur ce vrea.

O decizie inteleapta, cu conditia sa nu stai sa-l astepti sa se hotarasca, ci sa iti vezi de viata ta. Problema este ca daca se va intoarce la tine o va face in aceleasi conditii ca si pina acum, si nu cred ca iti doresti asta.

Tocmai de aceea eu cred ca este mai bine sa incepi o reatie noua cu altcineva atunci cind esti pregatita, sa incerci sa impui niste limite de la inceput si sa te comporti ca o iubita, nu ca o amanta.

Sint insa constient ca ai face aceleasi greseli chiar daca ti-am da o lista cu greselile pe care nu trebuie sa le faci intr-o relatie. Asa esti tu si nu cred ca te poti schimba :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai avut niciodata un prieten cu care te-ai plimbat de mina prin parc sau pe malul marii?

N-ai avut niciodata un prieten cu care sa privesti cum soarele rasare din mare?

N-ai avut niciodata un prieten cu care sa mergi la film, la teatru, sau cu care sa fugi o zi sau doua la munte?

N-ai avut niciodata un prieten alaturi de care sa gatesti diverse feluri de mincare?

N-ai avut niciodata un prieten caruia sa-i spui problemele tale si sa le asculti pe ale lui?

N-ai avut niciodata un prieten caruia sa-i oferi un cadou banal, simbolic, si sa faca acelasi lucru la rindul lui?

Acestea sint doar citeva exemple, dar fiecare percepe o relatie in felul lui. Retine insa faptul ca n-am mentionat nimic despre sex.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da acum  cred ca am gresit si eu ca nu i.am spus cum vad eu o relatie de la inceput.Si l.am lasat sa vada relatia noastra ca fii una de prieteni apropiati ceea ce eu nu vreau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×