Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum ca am trecut de stadiul in care eram virgin, si am avut intre timp zeci de fete si relatii, ma lovesc de alta problema, de-a dreptul infioratoare. Desi cuceresc fete pe banda rulanta si am cu ele relatii de luni si ani, facand chestii cu ele, distrandu-ma de dimineata pana seara, discutand subiecte de la retete de bucatarie la constiinta, avand sex grozav, sunt momente in care stand cu ele in pat si privindu-le in ochi, imi apare insistent in minte o intrebare adresata lor: "Cine esti ?". Cu alte cuvinte, chiar daca imi orbesc judecata ocupandu-mi timpul la maxim cu fel si fel de activitati cu fetele, ca de ne-ar privi cineva de la exterior ar zice ca suntem suflete pereche, in cele din urma, imi raman niste straine. E o senzatie enervanta de care nu pot sa scap. E maxim de aiurea ca fata pe care o iei noaptea la culcare in brate, cu toate ca ai fost zi de zi alaturi de ea timp de luni de zile, sa iti para totusi o straina. Si nu stiu cum pot elimina senzatia asta. Ca n-are treaba cu cat de multe lucruri stiu despre ele, ca vorbind toate cele cu ele, ajung sa cunosc o gramada despre ele, le stiu culorile preferate, le stiu visele si temerile, le stiu viata, dar in cele din urma simt ca totusi nu ma pot conecta cu ele, si imi raman doar niste straine. Ce e in neregula cu mintea mea ?

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zeci și fete și relații în câți ani?

Sa fac și eu o medie, nu de alta..

Degeaba o cunoști, daca nu o admiri.

Daca nu o iubești.

Fără iubire nu exista adevărată intimitate. 

Editat de Stu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, NicolaeT a spus:

Acum ca am trecut de stadiul in care eram virgin ... totusi nu ma pot conecta cu ele. 

Stiu ca nu este o chestiune ades pe mas de discutie, dar trebuie sa ne aducem aminte si de intrebarea: Cine sintem noi???   De unde venim defapt, cine ne-a creat, unde si ne-a adus pe planeta?  In biblie scrie de Adam si Eva, iar Gradina Eden a fost un loc de fabricat copiii, un site experimental super reusit unde ultima oara s-a lucrat pe ADN* uman la imbunatatiri sa aratam diferiti de animale.   Pentru ca metoda de a crea alt uman a placut celori care au fost alesi pentru experimentare, se continua si azi procedura.

*ADN = DeoxyriboNucleic Acid este cel care ne dicteaza fara sa vrem de cine ne place intr-adevar, e samanta de viata si motorul corpului si n-ai cum sa-l controlezi.

O alta idee mi-a sarit in ochi, ca fiinta iti pare straina ... e normal sa fie asa, nu cu cineva apropiat din familie ne unim pe plan amoros!!!  

La problema ta nu vei gasi solutie.   Nici dupa jumate veac nu vei fi capabil sa cunosti pe cea cu care ti-ai petrecut viata!!!  

Cred ca asa este programat sistemul uman de cand am fost planificati.    Imi vine sa cred ca majoritatea ne prefacem in viata asta ca realitatea e alta ca sa nu ramanem singuri!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Stu' a spus:

Zeci și fete și relații în câți ani?

Sa fac și eu o medie, nu de alta..

Degeaba o cunoști, daca nu o admiri.

Daca nu o iubești.

Fără iubire nu exista adevărată intimitate. 

Cativa ani. Dar e loc, ca sunt si relatii de cateva zile si relatii cu amice de le stiam de ani de zile si apoi ajungeam sa fiu cu ele. Ca amice, senzatia era ok, dar in relatie cu ele ajungeam sa le simt straine.

Ce anume e de admirat la un om ? Ca doar nu or trimite rachete pe Marte sau or trata cancerul.

Ce inseamna sa iubesti si cum anume faci sa iubesti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, NicolaeT a spus:

Ce inseamna sa iubesti si cum anume faci sa iubesti ?

Daca nu ai o anumita temperatura corporala, nu poti sa iubesti, nu simti intensitatea iubirii, insa de la partenera trebuie sa primesti o parte din aceste unde fierbinti :ohmy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, NicolaeT a spus:

[...]

Ce e in neregula cu mintea mea ?

Nimic grav, inca esti copil. Nu vrei sa te implici emotional. Inca nu ti-ai dat seama, dar inca copilaresti. Rabdare, totul la timpul sau. Si inca ceva, iubirea nu vine la comanda, unora l;e este necesar sa astepte mult sau poate chiar foarte mult timp pana atunci, dar cel mai grav este sa nu iubesti pe cineva pe tot parcursul vietii tale. Atumci ai sfeclit-o rau, amice!

Te vei simti mai singur ca niciodata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate fiintele pe planeta iubesc!!!   Asa se nasc, nici asta nu merge la comanda!!!  In viata ne acomodam la foarte multe, vrem sau nu, se poate si altfel dar nu se stie rezultatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

Cativa ani. Dar e loc, ca sunt si relatii de cateva zile si relatii cu amice de le stiam de ani de zile si apoi ajungeam sa fiu cu ele. Ca amice, senzatia era ok, dar in relatie cu ele ajungeam sa le simt straine.

Ce anume e de admirat la un om ? Ca doar nu or trimite rachete pe Marte sau or trata cancerul.

Ce inseamna sa iubesti si cum anume faci sa iubesti ?

Tu iar cauti o reteta, dar nu exista așa ceva. Nu cred ca un om trebuie sa faca lucruri demne de Cartea Recordurilor pt a fi iubit, trebuie, parerea mea, sa aiba anumite calități care sa te faca sa iti doresti sa-l reintalnesti si, atunci and se intampla asta, sa nu te plictisești langa el chiar daca petreceti mult timp impreuna. Care-s calitatile alea, nu am cum sa-ti spun,  pt ca ele sunt diferite de la persoana la persoana. 

Ca sa iubești in primul rand trebuie sa ai capacitatea  de a fi cat mai puțin egoist, pt ca prea mult egoism exclude iubirea, egoismul te impiedica sa vrei sa afli cu adevarat ce simte celalalt, ce-i place, ce-si doreste de la viata, cu alte cuvinte, egoismul te impiedica sa iti pese de cel de langa tine si de binele lui si te impiedica sa daruiesti. Cu cat esti mai putin egoist, cu atat vei fi capabil sa nu-l abandonezi cand se ca afla in nevoie sau cum apare cineva nou, care pt o vreme iti va parea interesant, sa fii sprijinul lui. Iubirea se probeaza la greu, sa tii minte, la bine tosta lumea e capabila sa iubeasca.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt "semnalele" inimii, care tot incearca sa se faca auzita si inteleasa, insa tu dai ascultare ( si esti atent ) doar acestei "intrebari", pe care-ai exprimat-o in postarea ta: " Ce e in neregula cu mintea mea ? " .

Atentie la neatentie!

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, NicolaeT a spus:

Cativa ani. Dar e loc, ca sunt si relatii de cateva zile si relatii cu amice de le stiam de ani de zile si apoi ajungeam sa fiu cu ele. Ca amice, senzatia era ok, dar in relatie cu ele ajungeam sa le simt straine.

Ce anume e de admirat la un om ? Ca doar nu or trimite rachete pe Marte sau or trata cancerul.

Ce inseamna sa iubesti si cum anume faci sa iubesti ?

Ce înseamnă să iubești?

Hm.

Bună întrebare.

Pentru mine iubirea e porția mea de fericire zilnica. Altfel nici nu vreau sa o descriu. În brațele omului iubit e pur și simplu ,,acasa''. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×