Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

bana ma numesc lena locuiesc in Germania am primit cadou un iepuras il am de 2 luni va trebuii sai cumpar cusca ptr ca devasteaza casa am o problema eu am si un catel de talie mica iepurele mananca boabe royal de la catel se poate intampla ceva va rog sa imi raspundeti multumesxc frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca de la mancare de catel sa i se intample ceva iepurasului, in natura mananca si lucruri mai curioase animalele. 

In cusca insa, nu stiu cat va trai daca a fost obisnuit sa alegre liber, stii ca are nevoie de acea alergare, altfel se va imbolnavi.

S-a intamplat si la alte animale, caini-pisici dupa ce au fost inchisi, eu l-as lasa liber in padure decat sa-l inchid in cusca.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, lena escobar a spus:

bana ma numesc lena locuiesc in Germania am primit cadou un iepuras il am de 2 luni va trebuii sai cumpar cusca ptr ca devasteaza casa

Eu nu as face un asemenea cadou decat cuiva care m-a suparat. De mirosul de pipi nu zici nimic? Mai ales ca este si foarte acid.  Imi plac animalele, dar un iepuras nu se tine in casa.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iepurii mai tot timpul roade ceva, asta e viata, natura, firea lor.   Prin casa si catelul fiicei mele s-a luat de tenisi, de perdelele lungi, canapelele de piele, colturile usilor, geamantan, poseta, saltea, orice obiect din material care se poate zgaria si rupe in zdrente!!!  L-au dus la o scoala de obedienta pentru militarie si acum isi vede de treaba ca peste zi este singur acasa.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi multora poate le pare greu de crezut,  iepurii sunt animale f inteligente, atunci cand sunt foarte iubiti poti constata asta. Se atașează de cei care le ofera afectiune si, la rândul lor, ofera si ei f multa afectiune, sunt f drăgălași. Este mare pacat sa il tii in cusca, daca mai strica cate ceva,  nu conteaza, lucrurile nu sunt mai importante decat  animalele, acele sufletrle mici care, pe langa micile neplaceri, iti aduc multa bucurie.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca locuiesti in Germania, mergi la un magazin de animale si cere lucrurile necesare pentru tinerea unui iepure in casa. Daca ii cumperi tot ce are nevoie, n-o sa-ti roada si n-o sa faca prea multe stricaciuni. Asa cum a zis si Zero, iepurii sunt inteligenti si afectuosi, nepoata mea are unul in casa si in cusca intra si iese singur cand are chef. Mananca din mana ei si gusta din toate cate putin, se tine dupa ea ca un catel si e tare dragastos. Si nu, nu isi face niciodata nevoile in casa, doar in paiele din cusca. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/2/2018 at 10:17 PM, ♫ Blues ♬ said:

Zici ca locuiesti in Germania, mergi la un magazin de animale si cere lucrurile necesare pentru tinerea unui iepure in casa. Daca ii cumperi tot ce are nevoie, n-o sa-ti roada si n-o sa faca prea multe stricaciuni. Asa cum a zis si Zero, iepurii sunt inteligenti si afectuosi, nepoata mea are unul in casa si in cusca intra si iese singur cand are chef. Mananca din mana ei si gusta din toate cate putin, se tine dupa ea ca un catel si e tare dragastos. Si nu, nu isi face niciodata nevoile in casa, doar in paiele din cusca. 

multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si iepurașul pe care l-am avut eu era f curat, isi facea nevoile pe balcon, im același loc. Singura chestie care ma deranja era ca rodea peretii.:smile: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×