Sari la conținut
Forum Roportal
buffy_raluk

Trist , dar adevarat...

Postări Recomandate

am vazut acest site acum cateva minute.. sincer.. e infricosator.. cand te gandesti ca exista astfel de fiinte chinuite. nu stiu daca noi putem face ceva ca sa schimbam situatia.. e foarte dramatica.. dar am putea incerca.. nu stiu cum.. dar poate exista vreo solutie. cand ma gandesc ca eu ma duc la magazin si imi caut un anumit tip de haine.. sau o anumita mancare.. iar acesti oameni nici macar nu au ce pune pe ei.. sau nu au mancare.. mi se face pielea gaina... pacat ca exista asa ceva pe lumea asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu uitati ca si noi, romanii, am fost intr-o situatie comparabila, imi aduc aminte cum ne impingeam si dadeam din coate la o coada imensa pentru a cumpara mere refuzate la export (calitate inferioara pentru straini, delicatese pentru noi...), sau cum ne rugam de calorifer sa se incalzeasca cat de putin in toiul iernii, solutia e libertatea si democratia, acestea aduc prosperitatea, toate tarile sarace sunt sau au fost sub dictaturi, razboaie civile, ocupatie externa

 

mesajul acelei prezentari este: nu te mai plange ca esti oropsit de soarta, altii sunt mult mai oropsiti ca tine, totusi ei incearca sa faca ceva, cu ceea ce au, asa ca lasa vaicareala si fa ceva sa traiesti mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×