Sari la conținut
Forum Roportal
Lxn

Controlul creierului la distanță cu aparatura psiho-electronică.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 10 ore, Lxn a spus:

Ar fi cazul.

 

" De îndată ce vă confruntați cu o situație dificilă, cea mai bună modalitate de a o depăși este să găsiți atitudinea interioară corectă. De exemplu, atunci când suferiți un eșec, de ce să reacționați ca și cum ați pierdut totul, ca și cum s-ar sfârși întreaga lume? Dimpotrivă, enumerați tot ce posedați încă: o familie, niște prieteni, sănătatea, toate calitățile voastre psihice și spirituale...și mulțumiți Cerului pentru această bogăție.
În loc să vă concentrați mereu pe ceea ce vă lipsește sau ce ați pierdut, și să suferiți, învățați să vă bucurați de tot ce aveți sau ce ați putea încă câștiga. Este normal să fiți supărați pe moment de o jignire, de o decepție, de un insucces. Nu veți fi însă scuzați dacă stați să vă mestecați necazurile, uitând toate celelalte motive ce le aveți să fiți fericiți și recunoscători. Treziți-vă, pentru Dumnezeu! Altminteri, va veni o zi în care nu veți mai putea scăpa de această tendință de descurajare, iar în acel moment veți fi cu adevărat distruși. "


( Omraam Mikhaël Aïvanhov )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Realitatea este dezastruoasă: prin tehnologia de citire și scriere a creierului, serviciile ȘTIU tot ce știe orice cetățean și au acum PRETENȚIA să controleze ce și cât învață fiecare, de la cele mai fragede vârste. Acest lucru se poate face pe deplin ascuns, chiar și față de părinți.

Se pare că unii comandanți speră ca cei ce au apucat vremuri de (mai multă) normalitate să iasă din sistem înainte de a se putea organiza pentru ca să poată opri aceste "evoluții" mondiale.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Lxn a spus:

Realitatea este dezastruoasă: prin tehnologia de citire și scriere a creierului, serviciile ȘTIU tot ce știe orice cetățean și au acum PRETENȚIA să controleze ce și cât învață fiecare, de la cele mai fragede vârste. Acest lucru se poate face pe deplin ascuns, chiar și față de părinți.

Se pare că unii comandanți speră ca cei ce au apucat vremuri de (mai multă) normalitate să iasă din sistem înainte de a se putea organiza pentru ca să poată opri aceste "evoluții" mondiale.

Stai linistit! "Realitatea (nu) este dezastruoasa", deoarece, in multe cazuri, "se da doar impresia " ca-i asa...:laugh:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, LuciaD a spus:

" De îndată ce vă confruntați cu o situație dificilă, cea mai bună modalitate de a o depăși este să găsiți atitudinea interioară corectă."

Este usor de citat pe cineva intelept, insa realitarea poate fi mai dezastruos decat se scrie despre Trump in legatura cu acei copiii.  

De exemplun in State sau oriunde, cineva pierde munca, sursa de bani, pierde si casa ca n-are din ce achita ratele, iar cand se confisca locuinta, ramane doar cu ce are pe spate in acel moment, copiii la fe, nici o jucarie sau alta hainuta n-au drept sa ridice de acolo.  Asta e mai brutal decat orice dar asa lucreaza cei de la acea firma care-ti da credit bancar.  

Cand vezi ca toate ti se duc la vanzare, lucrurile tale personale, iti mai arde de dumnezei si tu ramai pe strada sa dormi langa un copac???   Nu te mai recunosc prieteni ca le e frica sa nu cumva sa ramai cu ei,  nici rudele nu acomodeaza o familie, deci tot esti pe dinafara si fara speranta.   Somajul se calculeaza foarte ciudat, pentru ei esti un caz obisnuit, care trebuie a mai aibe bani inca vreo cateva saptamani, ca ei nu considera confiscarea in totalitate.   Cazurile astea nu sint mentionate nici de democrati pentru public, stiu doar cei care lucreaza cu cazuri sau au trecut prin situatia asta.   Sint mai numeroase decat copiiii imigrantilor si nu-i pasa nimanui.   Mai arata al TV ca familii fara pic de apa stau sub un copac intr-un loc bine vizibil de pe drumuri sa nu le atace niste nemernici drogati pentru prim location ocupat si cere concursul cetatenilor pentru ajutor in apa macar.   Donatorii nu intarzie in numar mare cu toate alea, inclusiv si un camping-car pana se uita in jur pentru o locuinta binefacatorii privati si un loc de munca.  Mai sint si alte cazuri ca nu toti au noroc la asa ceva.   Daca media nu intervine, poti muri de foame si sete cu atitudinea interioara.   Ultimul caz grav, o femeie a lucrat pentru Primarie ca ofiter in parcuri de ingrijit ce era pe acolo si mai avea cateva zila sa iasa la pensie si l-au dat afara de la munca sa nu-i plateasca si pensia care i-a fost promis.   Toti accepta salariu mizerabil doar pentru beneficii de Stat garantate dar nu se stie niciodata.   Mai avea si rate la casa si deodata e pe dinafara plus Diabet si nu asigurare medicala oferit de Obama,  dar a mers la statia de TV si avocatii de acolo i-au rezolvat soarta ca saraca deja impacheta la 65 de ani sa-si ia bocceluta in spinare si via Sonoran si Mojave Deserts, sa-si incerce norocul prin Las Vegas ... Cand ai de aruncat lucrurile tale ca n-ai cum sa le iei cu tine, cu ce inima si suflet te mai gandesti la zile senine???   Nu doresc nimanui asa ceva ca nu va gasi impacarein  restul zilelor cate mai are de trait.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, The Unknown a spus:

Este usor de citat pe cineva intelept, insa realitarea poate fi mai dezastruos decat se scrie despre Trump in legatura cu acei copiii.  

 

Tot ceea ce se scrie rau despre presedintele  SUA, Donald Trump, este doar informatie distorsionata si apartine celor care-au fost inainte de a fi acesta presedintele americanilor. Sunt printre cei care-au dorit ca Donald Trump sa fie Presedintele SUA, asa ca pe mine nu ma pot "impresiona"  stirile opozitiei (in orice forma ar aparea acestea...)!:laugh:

Editat de LuciaD
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România are prin "elită" nu doar tâlhari și trădători, ci și blasfemiatori "eu te-am făcut (adică?), eu te omor (?!?!)".

Niște români m-au "vopsit" "mason parvenit" (cu grad cumpărat de la servicii) când eu nici măcar nu am nutrit vreodată vreo atracție pentru masonerie, nicicum să cumpăr așa ceva. O organizație care a adus mai mult divizare în popor! ce era să caut eu acolo? Scopul vopsirii era să mă pozeze după o vreme "căzut" și să înceapă încălcări flagrante ale drepturilor omului cu etichete ca "amendă, coerciție, salvgardare" și alte strâmbăciuni "din sistemul lor".

Unii au încercat vreme de cinci ani să mă cultive în căile șpăgii și, neavând "succes", ar fi în stare să-mi facă orice este necesar ca să...nu dau un exemplu prost.

Morala: dacă mai ai ceva, fugi cât poți!

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceste siteuri te spala pe creier, sint special puse sa dai cu parerea  sa vada unde stai pe scara inteligentei, daca recunosti ca est fals acest articol.

Arata ca si la topicul de Campionat Mondial la interview prin tara cu satenii care stiu ca si romania participa si vor ajunge macar la" 3 sferturi" ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În fine...torționarii mi s-au prezentat ca fiind "serviciile secrete" (mărturii asemănătoare am mai văzut la "pacienți" din Anglia) și au spus că vor continua tortura "până semnez un contract de colaborare" și că, oricum, o semnătură ar fi ușor de falsificat.

Asemenea agresivitate nu puteam să-mi imaginez! Aici nu-i vorba de "nu am chef azi", ci de o opoziție evidentă din partea mea: cum aș putea să creez un precedent din care să rezulte că civilii pot fi abuzați până când ei înșiși fac aceste abuzuri să pară legitime?! Păi, dacă nici eu nu rezist abuzului acesta, cine poate rezista? Dacă aș face vreun contract sau măcar ceva care să semene colaborare sau succes datorat unei colaborări, nu doar aș spăla mâinile murdare de abuz, dar aș fi legal o cârpă în mâna lor, căreia i se va putea face orice-orice. Iar societatea românească nu va învăța nimic, ci va crede că eu chiar m-am făcut frate cu dracul din lăcomie, chiar am clacat sau am trădat, și că așa ceva (ei se laudă că-mi dau o închisoare electronică de 18 ani) ar avea câtuși de puțin o bază în vreo vină de-a mea. Concluzia (greșită) ar fi: "dar oamenilor cinstiți nu li se face asta". Ba, bine că nu!

Afirmațiile "SRI" pot fi și o diversiune a unor străini... căci, doar, NU românii fac milioane de astfel de abuzuri în SUA sau în Anglia, DAR, ce fac autoritățile noastre ăstimp? Dar cetățenii? Li se pare asta că ar fi o cale socială care duce undeva...? Acolo unde niște lideri crispați pot fi selectați și avansați tocmai pentru obediență, și apoi ultra-controlați, nu putem spera multe de la ei. Dar cum ar putea milioane de români să pățească la fel, toți-odată? Și, dacă ei sunt, totuși, încă liberi... cât o să mai fie?

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

daca recunosti ca est fals acest articol.

Mie Trump mi s-a părut cu-adevărat nesatisfăcut de calitatea achizițiilor.

Nu recunosc și nu apreciez acest sistem: este o verticală socială inutilă, distructivă, o momeală care să dezintegreze popoarele.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×