Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Evident ca se vor supara cind le impui limite, insa daca o faci intr-un mod civilizat si argumentat, e problema lor cum reactioneaza si cauta sa nu te lasi afectata de asta. Asteapta-te sa se supere, dar continua sa impui limite atunci cind este cazul, insa nu o face pentru orice fleac. Cu alte cuvinte alege-ti bataliile si incearca sa fii putin mai egoista :derisive:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
41 minutes ago, Gaslight said:

Evident ca se vor supara cind le impui limite, insa daca o faci intr-un mod civilizat si argumentat, e problema lor cum reactioneaza si cauta sa nu te lasi afectata de asta. Asteapta-te sa se supere, dar continua sa impui limite atunci cind este cazul, insa nu o face pentru orice fleac. Cu alte cuvinte alege-ti bataliile si incearca sa fii putin mai egoista :derisive:

Iti multumesc pentru sfat. O sa tin cont de el. M-ai ajutat sa inteleg unele lucruri.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce gasesc eu oarecum bizar ca mereu vine singura in vacanta, pe urma cumparaturile, analizele medicale pe care cred ca tot sotul tau le achita si localurile unde se mai opresc la discutii.   Am auzit de multi care-si cumpara asigurare medicala in Romania chiar si din California, ca merg in tara pentru dinti si alte tratamente medicale sa fie mai ieftin.

Sa fi atenta la felul platilor, poate el strange bani separat si in secret sa aibe de cheltuit cu ea, am mai auzit si din asta.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ești sigura ca e sora lui?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, The Unknown said:

Ceea ce gasesc eu oarecum bizar ca mereu vine singura in vacanta, pe urma cumparaturile, analizele medicale pe care cred ca tot sotul tau le achita si localurile unde se mai opresc la discutii.   Am auzit de multi care-si cumpara asigurare medicala in Romania chiar si din California, ca merg in tara pentru dinti si alte tratamente medicale sa fie mai ieftin.

Sa fi atenta la felul platilor, poate el strange bani separat si in secret sa aibe de cheltuit cu ea, am mai auzit si din asta.

 

Vine singura in vacanta pentru ca sotul ei nu mai poate calatori, a dobandit un handicap dar se descurca singur acasa. Nu, nu achita sotul meu cheltuielile pentru ea, si le plateste singura, noroc. Nu zic, mai plateste si el la o terasa dar nu haine sau medic. In plus mai plateste si ea unele cumparaturi alimentare pentru acasa. Nu merg chiar la localuri, asa la o terasa sau ceva de genul. 

Editat de a_alina9999
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o zi si pleaca. Ce credeti ca mi-a zis sotul meu azi? Ca abia asteapta sa plece ca s-a saturat de ea. Dar... tot au mai facut  de un drum in oras. Nu mai inteleg nimic dar nici nu ma mai intereseaza. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca nu ma place si nici eu nu o mai plac. Dar nu sunt singura persoana cu care nu se intelege. Si la locul de munca, acum are riscul sa fie concediata deoarece pe parcursul timpului a avut conflicte cu mai multi colegi si cu sefa. Daaar, ea este o victima, in opinia ei desigur. Acolo nu i-a mai tinut figura cu manipulatul. 

Dar n-o sa inteleg niciodata comportamentul sotului. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, a_alina9999 a spus:

Dar n-o sa inteleg niciodata comportamentul sotului. 

Bine, dar este sora-sa, ce-ai vrea sa faca? Este poate un pic exagerat, dar am mai observat asta intre frati.

Tu si sotul ati fost vreodata la ea?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×