Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

29 minutes ago, adal* said:

Aha, tu iei deciziile si ei trebuie sa ti le respecte si in afara de asta sa iti asigure adapost, sa iti dea de mancare, sa te imbrace, sa-ti ia aifon. ihi.

Ai naibii, se lasa greu.:biggrin:

Nu sunt genul de om să cer prea multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, DeltaFitz a spus:

Nu sunt genul de om să cer prea multe.

Ce telefon ai?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe masura ce te vei maturiza vei vedea lucrurile altfel si, pe masura ce te vei lovi de ele, vei intelege ca foarte multe lucruri conteaza intr-o relatie ... lucruri la care acum nici macar nu te gindesti.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Părinții tăi văd cu "bătaie lungă", se gândesc că ăla nu e de tine. Din descrierea ta, chiar nu e, dar nu e ca și cum te măriți cu el. Teoretic, ar trebui să le spui lucrul ăsta, este o relație de adolescență, o să treacă, dar nu chiar așa, când vor ei. Probabil au iubit și ei la viața lor și poate-si amintesc ce înseamnă să suferi după cineva.

Practic, am senzația că nu poți să ai discuții de-astea cu ei.

P.S. Dragostea chioară pe rogojină goală nu durează mult. Nu-ți pierde timpul cu loseri. Când o să te mănânce să te măriți, caută unul nu neapărat cu bani, dar care știe sau ar fi capabil sa-i facă.

Faptul că al tău se descurcă cu orice, nu îți garantează că va reuși în viață. Îți spun din propria experiență. Așa că... ăsta micu' nu e mare pierdere, până la urmă.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 41 minute, DeltaFitz a spus:

Eu sunt la cel mai bun liceu din oraș,el la unul mai slab.Doar că,deși nu are note prea bune,e super deștept,se descurca in orice situație..

Plus..că el este puțin cam scund pe lângă mine(8 cm diferenta) deși nu asta este important..

Este și puțin mai sărac pe lângă mine..iar mama mea este genul ăla de om care are standarde tâmpite..ea vrea băiat de doctor..profesor..deși eu consider că nu statutul social al părinților contează.

 

Hmm. Cat de imatur din partea lor. Ce sa ii faci, sunt și ei bieți părinți, învăța din mers.

Ideea este că ei nu te pot tine ostatica in casa și nici nu este corect sa se comporte așa cu tine. Eventual promite-le că nu te culci cu el - că de asta le-o fi cel mai frica, dar sa te lase să îți consumi pasiunea, să îți dai seama cu cine ai de-a face, daca ei au așa mare încredere în intuiția lor. Bineînțeles, ai doar 16 ani, oricât de bine ai învăța la scoala. Sfatul meu este sa nu te lași ușor nici în fața altor tai, dar nici în fața lui. Fapte. Daca faptele nu susțin vorbele, vorbele-s în vânt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă te-ai luat de fumat in timp ce erai cu el, ce te mira că părinții tăi nu il vor? 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.06.2018 la 21:19, DeltaFitz a spus:

Nu pot .Am abia 16 ani iar iubitul meu 17 jumătate.

As face-o daca as putea.

 

De ce nu poti? Dacă ești bună de fumat si de iubit, esti buna si de muncă. 

Mergi la munca, te intretii singură și devii om mare. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.06.2018 la 11:32, DeltaFitz a spus:

Contează..dar trebuie să îmi respecte și mie deciziile.

Pana mananci painea lor, in casa lor, ei sint stapanii tai dupa lege!!!   

Termina liceul si castiga-ti existenta fara sprijinul lor si mai vorbim!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Înveți o limbă și la 18 ani te-ai angajat și ai scăpat de toate problemele. Așa e legea acum, cam strâmbicică, dar lege. Asta-i calea mai bună.

Editat de Lxn
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×