Sari la conținut
Forum Roportal
cosmopolitan ash

Retragerea lui Stolojan: puci, santaj sau surmenare psihica?

Ce s-a intamplat cu Stolojan?  

  1. 1. Ce s-a intamplat cu Stolojan?

    • a fost o stratagema inteligenta, premeditata a Aliantei pentru castigarea alegerilor
      1
    • a fost santajat pana a clacat psihic sau cel putin i s-a facut scarba
      2
    • a primit un diagnostic care l-a facut sa paraseasca pe o perioada nedeterminata viata politica
      3


Postări Recomandate

sa-au auzit multe varianta in comentariile analistilor Cristoiu, Nistorescu, Sebastian si altii. Unii au spus ca aceasta fabuloasa retragere asociata cu lacrimile lui Basescu nu este decat un tertip pentru a intra in forta in campania electorala cu un candidat (sa recunoastem) cu o carisma mult mai puternica decat cea a lui Stolojan, si anume domnul Basescu.

 

Alte guri au spus ca domnul Stolojan a fost santajat politic de catre colegii de breasla din PSD. Se stie ce fel de oameni alcatuiesc partidul acela si se stie si ca in perioada predecembrista santajul a fost un intrument principal in obtinerea unor informatii sau a unor pozitii celor care faceau parte din marele guvern comunist.

 

...Sau sa fie intr-adevar vina starii de sanatate de domnului Stolojan? Basescu a afirmat dupa tragicomica aparitie de sambata seara ca presedintele PD nu este chiar atat de bolnav, are nevoie doar de liniste - declaratie facuta pentru a contracara zvonurile cum ca Stolojan ar avea cancer in metastaza sau alte inventii de acest gen.

 

?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu inclin sa cred ca domnul Stolojan chiar are probleme cu sanatatea. Mi se pare ca alianta a fost luata pe nepregatite de aceasta schimbare, de aici si declaratiile contradictorii.

Nici partidul de guvernamant nu cred ca era pregatiti pentru asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu inclin sa cred ca domnul Stolojan chiar are probleme cu sanatatea. Mi se pare ca alianta a fost luata pe nepregatite de aceasta schimbare, de aici si declaratiile contradictorii.

Nici partidul de guvernamant nu cred ca era pregatiti pentru asa ceva.

Partidul de guvernamant chiar era pregatit pentru.asa ceva!

Motivul:santaj in combinatie cu starea precara de sanatate(chiar are probleme cu rinichii)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si in politica, ca si in viata, surprize pot aparea pana in ultimul moment...am urmarit declaratiile celor mult mai aproape de "miezul" problemei...inca parerile sunt foarte variate...inca nu sa "cristalizat" ceva care sa putem spune ca se apropie de adevar !...ar mai fi ceva variante... :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omul chiar e bolnav ..... dar cauza cine o stie?

 

:evil: ..... e bine sa te uiti cine e linga tine

 

dormiti linistiti ... partidul (banii) dumneavoastra ..... ca in reclama ..... dupa care praful sa ales .. :) :dee :) :dee :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×