Sari la conținut
Forum Roportal
lora12hi

suferinta la despartire

Postări Recomandate

De o luna de zile am luat din incinta blocului in care locuiesc o pisica alba cu pete gri inchis pe cap si spate pe care am dus-o la medicul veterinar s-o sterilizeze, deparaziteze intern si extern, vaccineze antirabic si alte 3 vaccinuri pt.pisici.Toate acestea figureaza in carnetul ei de sanatate.

Are 2 ani dupa aprecierea medicului, stie sa-si faca nevoile si la ladita cu nisip.Imi pare nespus de rau ca trebuie s-o dau deoarece trebuie sa plec destul de des din Bucuresti.Am gasit o familie din Piatra - Neamt care are conditii foarte bune pt.ea si doreste s-o adopte dar sufar enorm de mult ca trebuie s-o dau asa de departe si nu mai pot s-o vad.Daca as gasi pe cineva din Bucuresti care doreste s-o adopte i-as aduce de mancare si tot ce are nevoie ptc o iubesc mult de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mai multe anunturi de adoptii / pierderi, asa ca am decis sa deschid un topic special pentru acest tip de anunturi. Se refera doar la aceste cazuri, NU si la vanzarea / cumpararea de animale.

 

In consecinta, postati va rog aici daca aveti animalute de dat sau daca doriti sa adoptati, daca ati pierdut / gasit vreun animal.

Nu uitati sa mentionati localitatea si cat mai multe date de identificare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua. cunoasteti vreun iubitor de pisici care ar dori sa adopte o

felina?. am o pisica ( femela) culoare neagra . are aprox 4 ani jumate si

este castrata. este f draguta si educata.

Trebui urgent sa o dau pt ca plec o peroada lunga din tara.

eventual donez si o suma de bani.

post-40159-1149854414_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. caut un iubitor sau mai multi.....pt 2 pisicute(rasa comuna) ele au aproape 2 luni

 

2.CARA este o catelusa de 2 ani(ciobanesc)...vaccinata deparazitata....care are si un pui(mascul),amandoi isi cauta un nou stapan deoarece noi ne mutam de la casa si am dori sa le gasim din timp niste stapani iubitori.

 

CARA este obisnuita sa stea mai mult in lant,este f buna pt curte si protectie!

 

 

Daca cumva va aflati printre acele persoane care isi doresc unul dintre aceste animale puteti sa ne contactati la urmatoarele numere de telefon:0256/212052 ,sau 0723746076 TIMISOARA

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. caut un iubitor sau mai multi.....pt 2 pisicute(rasa comuna) ele au aproape 2 luni

 

2.CARA este o catelusa de 2 ani(ciobanesc)...vaccinata deparazitata....care are si un pui(mascul),amandoi isi cauta un nou stapan deoarece noi ne mutam de la casa si am dori sa le gasim din timp niste stapani iubitori.

 

CARA este obisnuita sa stea mai mult in lant,este f buna pt curte si protectie!

Daca cumva va aflati printre acele persoane care isi doresc unul dintre aceste animale puteti sa ne contactati la urmatoarele numere de telefon:0256/212052 ,sau 0723746076 TIMISOARA

 

:crazy:

 

Bafta! Daca aud ceva te anunt :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Disparut in data de 29 iulie 2006 catea de pointer englez (IRMA) de 7 luni din zona centura-Tuborg, comuna Pantelimon, judetul Ilfov. Recompensa pentru orice fel de informatie serioasa, care ar duce la gasirea catelei!!! Animalul sufera de o afectiune dermatologica grava, in tratament!Culoare alba cu pete portocalii la cap si la baza cozii. Cu multumiri ,

Oana 0723342519

post-43254-1151683346_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Betty este o catelusa foarte dulce si iubitoare. Are 11 luni, este castrata, vaccinata si deparazitata.

Daca doriti sa o adpotati ma puteti contacta la nr. de tel. 0740053311 sau oananastase2004@yahoo.com

post-43322-1151750848_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de dat doi pisoi:

unul negru de 4-5 luni si cel mai "colorat" de 8 saptamani.

pozele sunt in atas.

 

se mai cauta stapan si pentru un doberman de 7 luni.

 

nr. de tel. 0724-763778

post-19972-1151760132_thumb.jpg

post-19972-1151760246_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau :crazy: ...ce frumos e la voi la forum! Felicitari... :angry:

Nu ma mai satur de emoticons...parca-s copil...dar gata, ca am ceva important:

Un anunt:

Adopta un pisoi foarte dragastos, comunicativ cu omul si expresiv, ca sa-ti tina de cald la suflet...oferim si ajutor pentru castrare daca o sa vrei, si sustinere pe parcurs, si seriozitate. Gasesti la noi de mai multe virste, pisicel sau pisicuta, sa-ti alegi dupa pofta inimii

post-44934-1152797455_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caut stapan sa ma adopte. Ofer recompensa intreaga mea iubire.

 

 

Sint un pisoias foarte frumos, jucaus si iubitor din Bucuresti. Torc de placere imediat ce ma ia cineva in brate. Am varsta de 2 luni si sint bine educat, cuminte si destept. Stiu sa fac nevoile la tavita cu nisip de multa vreme.

Sint foarte curata, vaccinata si deparazitata (intern si extern).

 

Vreau sa imi gasesc un stapan care sa ma adopte si sa ma iubeasca.

 

Puteti vedea cat de frumos sint, mergand la adresa:

 

http://www.geocities.com/pisicutu2006/index.htm

si

http://www.geocities.com/pisicutu2006/pisici/tarcata.jpg

 

Cu privirea mea inteligenta, parca as vrea sa iti vorbesc.

Sa iti spun ca TOTI fratii mei isi cauta stapan.

Toti sint curati, vaccinati si deparazitati (intern si extern)

 

tarcata.jpg

 

tigruta5.jpg

 

tigruta3.jpg

 

negruta2.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×