Sari la conținut
Forum Roportal
dragos36

Alergie de primavara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe scurt, si anul trecut si anul asta am facut alergie la polen ceva. De la inceputul primaverii pana la mijlocul verii am avut nasul mai umed ca de obicei, uneori infundat. Consider ca nu mai are rost sa fac teste alergologice, stiu cand si cum incepe.
Anul trecut am avut si inflamatie la trahee.

E vreo cale de a evita polenul salcamului, teiului si liliacului? :pleasantry: Am patimit destul si fara.
Cu ce trebuie sa dau prin nas sa nu mai fie infundat macar si sa nu mai stranut.

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea folosi masca de hartie cand mergi pe strada, ai evita nu numai polenul, dar si alte impuritati de la masini, mizerie de animale si alte deseuri umane care ajung in aer.

 

Picaturi de nas doar la recomandarea doctorului poti folosi din cate stiu dar trebuie sa-ti dea o reteta si cum sa-l folosesti, de cate ori pe zi.

Nimeni nu scapa de aceste situatii din pacate, cand unu s-a terminat incepe o alta planta/floare sa infloreasca ... 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te dai la spreiuri nazale, poți deveni rapid dependent. In schimb, apa de sare e ok, spălături nazale dimineața cu apa de sare. Sunt unii care folosesc măști când merg și vin de la birou, le mai atenuează efectele când toate sau in floare. Eu personal îți recomand Bowen și să îți crești imunitatea cu adjuvante in perioada critica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt, si anul trecut si anul asta am facut alergie la polen ceva. 

 

Afla exact la ce esti alergic, va fi mai usor de tratat dar si viata ta va cunoaste o intorsatura.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×