Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mie nu mi se pare normal ca el sa ia deciziile in functie de ce zice mama lui.De Pasti a preferat sa stea cu ea in loc sa vina sa vina la mine.Nu imi suna normal, nu ma mut cu tine vreau sa stau cu mama sa ma bucur de ea asta la 33 de ani.Nu zice nimeni sa nu o viziteze sa vorbeasca dar asta este prea mult, sau sa-i faca curat in camera la varsta asta.

Editat de M1elena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pastele si Craciunul se sarbatoresc in general in familie, dar te-ar fi putut invita si pe tine :) O alta idee era sa-i inviti la tine pe amindoi :)

 

Oricum, din ce spui tu, legatura dintre ei nu este una sanatoasa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da Pastele in familie dar mama lui la folosit sa-I faca cumparaturile si ce au mai avut ei, sora lu cu familia sa iar el ma sunat tarziu in noapte din club suparat pe viata care o are .Si atitudinea lui ma socat cand mi-a spus ca el oricum pleaca in strainatate cu jobul dar sa mai stea cu mama lui pana atunci nu sa stea cu mine.Femeia nu are nici un handicap este bine mersi.Cum poti gandi asa la varsta asta.Daca era altcineva si nu mama lui erau ca intr.o casatorie.El a preluat responsabilitati care nu sunt normale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai scris aici, a fost pentru a primi confirmari la ceea ce tu ai gandit deja. Intuitia nu te pacaleste, deobicei. 

 

Este clar ca ceva e putred acolo in relatia mama-fiu, dependenta, folosire, egoism, abuz trecut si prezent, neincredere in fortele proprii, cum de altfel ar fi foarte nepotrivit ca o persoana sa se poarte urat cu parintii, sa-i neglijeze, sa se foloseasca de ei....etc.

 

Parerea mea este, dupa cele spuse pana acum, ca ceea ce crezi este adevarat.  Si mai zic si ca nu trebuie sa speri ca se va schimba ceva in timp. Daca vrei sa ai o relatie de lunga durata cu el, gandeste-te bine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrea sa schimbe nimic, si ma refer la relatia asta cu mama lui de dependenta,asta este problema.Orice spun raspunsul lui este ca au o relatie speciala si ca ea o sa-l ajute cand o sa aiba nevoie.Ma intreb ce o sa faca cand nu o sa mai fie..sprijinul lui moral in viata...

Editat de M1elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb ce o sa faca cand nu o sa mai fie..sprijinul lui moral in viata...

 

Iedera va gasi pe altcineva de care sa se agate ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e doar inca unul care nu te placea suficient :D

 

Sa o prefere constant pe ma-sa in locul tau... cred e dureros.

 

Extrem de prins de fusta ei nu e daca a reusit sa plece in strainatate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrea sa schimbe nimic, si ma refer la relatia asta cu mama lui de dependenta,asta este problema.Orice spun raspunsul lui este ca au o relatie speciala si ca ea o sa-l ajute cand o sa aiba nevoie.Ma intreb ce o sa faca cand nu o sa mai fie..sprijinul lui moral in viata...

Voi doi ati putea foarte bine sa locuiti impreuna. Daca el nu doreste acest lucru, atunci aveti o problema  si relatia voastra nu ar mai avea de ce sa continue.

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De Pasti a preferat sa stea cu ea in loc sa vina sa vina la mine.Nu imi suna normal, nu ma mut cu tine vreau sa stau cu mama sa ma bucur de ea asta la 33 de ani

Pretexte. Poate nu se considera pregatit de o relatie cu tine. Poate nu tine la tine suficient ca sa faca pasul. Poate spera ca daca mai asteapta, o va gasi pe cea pe care o asteapta dintotdeauna.

Nu o sa-ti spuna asta. Este un tip complicat pe care nu o sa-l cunosti niciodata. Nu sunteti facuti unul pentru celalalt.Incearca altceva.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×