Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu mai vorbesc cu el.Tot ceea ce a facut de cand ne-am cunoscut este sa se planga ca este un ratat si ca si cele trei femei pe care le-a cerut in casatorie nu au vrut nimic cu elsi l.au inselat.

Este ceva ciudat la asta dar inca nu stiu ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai vorbesc cu el.Tot ceea ce a facut de cand ne-am cunoscut este sa se planga ca este un ratat si ca si cele trei femei pe care le-a cerut in casatorie nu au vrut nimic cu elsi l.au inselat.

Este ceva ciudat la asta dar inca nu stiu ce...

Nu este nimic ciudat. Probabil ca este asa cum spune că este. Sau, chiar dacă nu este un ratat, dacă asa se simte, e și mai rea situația.

 

Posibil să să ai și tu o problema, în sensul să cauți un tipar de barbat care nu ti se potrivește.

Ai încercat să construiești o relație cu un bărbat mai apropiat de tine ca vârstă?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu consider ca varsta este un impediment pentru a avea o relatie.Doar modul cum vezi lucrurile si ceea ce iti doresti.

Cum poate un om sa te vrea langa el, doar la teorie si in rest sa te tina la distanta.Si faptul ca ma facut sa plang nu mai vreau sa stiu de el,mi.a zis pe un ton ridicat ca nu ne mutam impreuna si sa caut pe cineva de varsta mea.Dar eu nu am avut niciodata ceva de zis in priviinta varstei lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi.a zis pe un ton ridicat ca nu ne mutam impreuna si sa caut pe cineva de varsta mea.

Probabil ca el doreste ca alta femeie sa-i fie sotie...

Nu consider ca varsta este un impediment pentru a avea o relatie

Intr-o relatie de cuplu, bazata pe iubire, respect, incredere nu conteaza nici macar "surplusul" de grasime al unuia dintre parteneri, nu conteaza ca unul dintre ei nu-i la nivelul de strudii, de avere, de cate or mai fi... si nici nu conteaza ce ispite(care de care mai "stralucitoare") din exterior le apar in cale... 

Editat de LuciaD
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici el nu stie ce vrea.Tot ce incepe lasa pe jumatate terminat,ma refer la lucrurile pe care a vrut sa le faca pana la varsta asta,si mai imi spun ca se simte nu stiu cum.Asta zice multe despre cineva din punctul meu de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici el nu stie ce vrea.Tot ce incepe lasa pe jumatate terminat,ma refer la lucrurile pe care a vrut sa le faca pana la varsta asta,si mai imi spun ca se simte nu stiu cum.Asta zice multe despre cineva din punctul meu de vedere.

Bine, bine, dar tu ce vrei, de fapt?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am spus "mai apropiat de vârsta ta", mă refeream la modul de a gândi și simti anumite lucruri.

În măsura în care contează "bagajul" pe care îl aduci in relație, contează și vârsta partenerului.

Poate te ghidezi gresit după vârsta, crezând că la x ani un om este mai echilibrat?

Eu consider că, un om este echilibrat sau nu. Punct. Dacă nu e la 20 si, nu va fi nici la 30 si, nici la 40 si, samd.

Nici el nu stie ce vrea.Tot ce incepe lasa pe jumatate terminat,ma refer la lucrurile pe care a vrut sa le faca pana la varsta asta,si mai imi spun ca se simte nu stiu cum.Asta zice multe despre cineva din punctul meu de vedere.

Stie ce vrea, si inca foarte bine. Sau, mai corect spus, stie ce nu vrea. Nu vrea să își asume responsabilități. Ii place "la mamica", se vrea încă un copil. Este un puturos și, probabil, asa crapă.

Nu e bun de partener, cauta altul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ai dreptate asa o fii.Eu nu imi doresc un om perfect,doar sa fie echilibrat sa ma iubeasca, sa ma respecte sa fie alaturi de mine sa putem fii prieteni si tot odata sa avem o relatie frumoasa.Si important sa fie independent in stare sa poata lua propiile decizii responsabil sa ma pot baza pe omul de langa mine.Eu nu cer lucruri pe care eu nu le pot oferi.Dar se pare ca am gresit persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×