Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Bush, familie prezidenţială

Postări Recomandate

Fosta Prima Doamna Barbara Bush este foarte bolnava, sanatatea ei a ajuns la un capat de drum, sufera de COPD si a renuntat la tratamente din spitale unde a petrecut mult timp in ultima vreme. 

A optat pentru  "comfort care" ca s-a impacat cu soarta si intelege ca nu se mai poate face nimic sa-i extinda viata.  Nascuta la 8 Junie 1925, la aproape 93 de ani a suferit un "congestive heart failure and chronic obstructive pulmonary disease" si cand nu mai au efect medicamentele, este inutil de stat in aparat de respirat si alte metode de prelungire al vietii.   Comfortul de acasa langa familie cred ca ajuta mai mult in aceste zile decat toate medicamentele din lume.   Asta a fost decizia ei curajoasa.   Trecere usoara in eternitate ...

 

https://www.nytimes.com/2018/04/15/us/politics/barbara-bush-ill.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbara Bush, the 'enforcer" of a political dynasty, is dead at 92.

 

Daca va fi sau nu doliu national considerat, nu-mi e sigur inca, nimeni n-a pronuntat cuvantul asta, insa este devreme de luat decizii, maine este ziua cand se va hotari oficial totul in timpul zilei.  Barbara Pierce Bush, era cunoscuta nu numai ca Prima Doamna, a avut mult de spus si in functionarea statului american.

N-am crezut ca asa de repede va fi sfarsitul, ca azi dimineata a aparut un articol de la o nepoata scriitoare, ca se afla in spirite bune, vorbea cu musafiri spre fericirea familiei.

Boala a dictat soarta ei altfel.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×