Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Adevaratii stramosi ai Romanilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

46 minutes ago, Lxn said:

 

Cultul dacilor servește unor mișcări anti-creștine, nu este ceva hrănitor spiritual. Este ca și asaltul hinduismelor, ca să ne târască în noroiul unor învățături inutile (dar din care își fac unii sataniști halatul).

Liniștește-te, nimeni n-a făcut aici de cultul dacilor. 

În schimb, văd că se susține cultul gepizilor, avarilor, hunilor, cumanilor, tătarilor etc.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Lxn said:

You have failed to provide an answer

Pentru?

Ori n-ai citit ce spusăi mai sus ori ești tare de cap. Ți-am spus clar: pentru a afla adevărul!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
33 minutes ago, Vriies said:

 

Bun. Propun să amânăm această discuție pentru o dată viitoare.

Până atunci, întrebarea mea e pe ce dovezi concrete (arheologice, genetice) se sprijină cei care cred și afirmă că „adevărații” strămoși ai românilor sunt vizigoții, gepizii, avarii, hunii, maghiarii, bulgarii, cumanii, mongolii, slavii?

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

și ce facem cu istoria, dacă aflăm adevărul?

Eu am văzut ce fac alții: împart pe proști în tabere ca să îi pună să se bată între ei.

Nu contestă nimeni superioritatea germanilor față de multe alte rase. Dar sentimentul ăsta a fost în mod pervers zgândărit de francmasoni înainte de WW II ca să îi mâne la un război imposibil. Atunci ca și acum scopul principal este batjocorirea creștinismului și a mosaismului: religiile/cultele altui popor! pentru ca masonii inferiori și ne-masonii să poată fi lăsați fără nicio cultură unificatoare, doar cu un naționalism ancestral dezumanizant.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce este nationalismul dezumanizant?

Mai dezumanizant este sa spui ca sangele varsat si vietile sacrificate pentru tara asta nu au nicio importanta.

Daca vine un stramos la tine, sa zicem... Mihai Viteazu si zice : eu mi-am dat viata pentru tara, tu ce ii zici? Pentru?

Ca sa nu fii sclav, adica sclav de-adevaratelea, nu ce iti imaginezi tu ca ar fi un sclav...

Ca sa ai o viata  mai buna decat stramosii tai

Ca sa ai o patrie.

In  definitiv si la urma urmei, Lxn, nu inteleg pentru ce pledezi tu? Vrei eliminarea granitelor , sa fie o singura tara pe toata planeta? Ok, poti sa vrei, dar deschide alt topic pentru asta.

Presupun ca daca esti anti nationlism, esti anti referitor la toate tarile, nu numai a noastra , nu?

**********************************************************************************************************************

Si, in incheiere, de unde ai vazut tu superioritatea germana? :meeting:

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Lxn a spus:

Mulțumesc.

Ne redă unei scări mai corecte a valurilor invaziilor străine.

[...]

Filmuletul tau rauvoitor, a taiat cu forfecuta in mod deosebit, informatiile despre daci in areal cu cateva sute de ani.

Banuiesc a cui clona esti, si te voi taxa cu rosu pana ai sa dispari de pe acest topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Lxn a spus:

Ce ne pasă de asta, au poate ne găsim gloria disprețuind pe strămoșii cuiva și arătând că nu-s ai noștri?

Noi în aceste vremuri ne vom găsi măsura, fii oricui am fi.

Pai daca nu-ti pasa, care a fost scopul tau postand pe acest topic. Tu chiar ne iei de fraieri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Vriies a spus:

Dar ce se întâmplă? Am văzut mai sus apelul Olgăi la moderatori și acuzații grave cum că ar fi fost vorba de o postare provocatoare, rasistă, cu atac la persoană etc.

Am lipsit câteva zile și revenind nu prea îmi dau seama. Mi-a scăpat ceva?

S-a intamplat ceea ce vezi si tu. Nu s-a sters sau invizibilizat niciun mesaj. Conform zicalei romanesti : hotul striga: "hotii!'

Zici ca ar fi trebuit sa-i fac raport pentru calomnie? Nea! Am metoda mea sa-i pun cu botu' pe labe.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Vriies a spus:

Ori n-ai citit ce spusăi mai sus ori ești tare de cap. Ți-am spus clar: pentru a afla adevărul!

E o clonita smechera si vicleana.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×