Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Adevaratii stramosi ai Romanilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 7 ore, The Unknown a spus:

Accept orice suma de ban, cu cat mai mult cu atit mai bine!!!

Pai, ca sa fiu sincer, ma asteptam oarecum la un raspuns provocator din partea ta, dar sa si inserezi in textul meu un emoticotion care nu-mi apartine, inseamna lipsa de bun simt. Toate topicurile destinate stramosilor nostri, au fost deschise doar din dorinta de a injosi si nega continuitatea poporului roman pe aceste meleaguri. Nu este absolut dificil sa constati acest lucru, fie ca citesti acest topic, fie pe topicul deschis de tine.

Acum, vorbim despre doar un singur bann, unul si definitiv, dar ce nu inteleg, de unde ai atata indrazneala? Defapt, pe cine ei tu in deradere? Poporul roman, membrii forumului, pe administratorii forumului sau Constitutia Romaniei? Ti se pare de saga? Nu este. Pedeapsa prevazuta de lege este de la 6 luni la 3 ani inchisoare.

Uitasem sa-ti zic, abia acum ti-am facut raport. Sperasem ca ai sa te linisteti si ai sa-ti vezi naibii de treaba.

Editat de KPB
  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.09.2018 la 14:22, LuciaD a spus:

Nu cred ca Olga crede ca poporul roman este analfabet! Probabil ca a redat ce-a scris altcineva! Mai zice acolo ca maramuresenii nu se simt a fi daci, sau ceva de genu'! Pai, draga Olga, este chiar invers, mai ales ca in zona "transilvaneana" si zona " maramureseana" si "osaneasca", chiar si in cea "moldoveneasca", traiau  cei carora li se spuneau " dacii liberi "!

Rau faci ca nu crezi. Ia fa bine si citeste raspunsul provocator. Stii, uneori in viata e mai bine sa taci, iar eu cred ca a sosit momentul. Cu tot respectul pe care ti-l port, te rog ca alta data sa nu te mai bagi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, KPB a spus:

Rau faci ca nu crezi. Ia fa bine si citeste raspunsul provocator. Stii, uneori in viata e mai bine sa taci, iar eu cred ca a sosit momentul. Cu tot respectul pe care ti-l port, te rog ca alta data sa nu te mai bagi.

Acum am inteles. Sper ca mi-am invatat lectia asta pentru totdeauna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, KPB said:

 Toate topicurile destinate stramosilor nostri, au fost deschise doar din dorinta de a injosi si nega continuitatea poporului roman pe aceste meleaguri. Nu este absolut dificil sa constati acest lucru, fie ca citesti acest topic, fie pe topicul deschis de tine.

 

Ți-am dat like exclusiv pentru această afirmație.

Da, am constatat și eu această tendință, să-i spunem așa, de negare a continuității poporului de pe aceste meleaguri. De ce se întâmplă chestia asta, e mult de discutat...Departe de a face apologia dacilor, am simțit impulsul de a interveni periodic încercând să arăt că lucrurile nu stau chiar așa. 

În rest, mă abțin să comentez.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Vriies said:

Revenind la topic, iată o hartă care arată cam cum era Europa cam prin 7000 BC, vorbind strict prin prisma haplogrupurilor. Se observă că în arealul pe care se află România de azi, haplogrupul dominant ( a se citi, exclusiv) era I2a1. Faptul că azi, conform rezultatelor analizei ADN-urilor, 28 % din actuala populație este purtătoarea acestui haplogrup și mai bine de 1/3 din populație are haplogrupul I, constituie o dovadă indubitabilă a continuității populației pe aceste meleaguri.

Europe c 7000 BC - 8h jpg

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, KPB a spus:

Pedeapsa prevazuta de lege este de la 6 luni la 3 ani inchisoare.  Uitasem sa-ti zic, abia acum ti-am facut raport. Sperasem ca ai sa te linisteti si ai sa-ti vezi naibii de treaba.

:lol2:  chiar asa de sever e legea cu mine,  m-ai speriat rau de tot.  Stie aia din institutie ce faci langa computer???  sa nu-ti interzica pe mai lung timp de 3 ani!!!

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, The Unknown a spus:

:lol2:  chiar asa de sever e legea cu mine,  m-ai speriat rau de tot.  Stie aia din institutie ce faci langa computer???  sa nu-ti interzica pe mai lung timp de 3 ani!!!

Ce anume sa stie? Ia zi tu mai bine, ca afle si ei, rasista ordinara!  :o:

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata cateva informatii despre "Nemuritorii Daci" ("Nemrut Dagi"), despre unul dintre misterioasele lor Sanctuare:

" Sanctuarul a fost descoperit in 1881 de catre un geolog angajat de Imperiul Otoman. De sapat, s-a sapat abia in 1953, de catre o echipa de arheologi americani de la Scoala de Cercetari Orientale. Care n-au inteles mai nimic din complexul de piramide tumulare de piatra, temple si statui colosale."

https://romania-misterioasa.blogspot.com/2016/08/misteriosul-templu-al-dacilor-din.html?fbclid=IwAR2q7dzQfmkE8RFoAYsDxHD1i0vtxaZeMhcJCbMNWoFurv76VhTSU8cT2JE

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×