Sari la conținut
Forum Roportal
bogdanbn

Pot fi chemat in instanta pentru o inregistrare audio

Postări Recomandate

Buna ziua, problema mea e urmatoarea: mi-am inregistrat fosta iubita cand vorbea despre fostul sau si despre alte detalii intime. Afland ca ma minte am luat legatura cu fostul sau care am aflat de fapt ca mereu e actualul si i-am trimis acea inregistrare audio, dintre mine si ea. Ea auzind de la el ca eu i-am dat inregistrarea mi-a zis ca se duce la politie sa ma denunte. Pot pati ceva daca pune mana pe acea inregistrare telefonica si ma denunta? Mentionez ca baiatul a zis ca nu ii da inregistrarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta-i in Romania ... s-ar putea s-o incurci, dar in lumea din west mai mult ca sigur ai avea de suferit financiar dupa acest incident cel putin, daca nu si timp.

Odata ti s-a spus ceva confidential si te-ai grabit sa confrunti si sa-l documentezi cu tape facut in secret precis, ti-ai pierdut toata credibilitatea ce ai avut vreodata. 

 

Sa fiu ca ea, as anunta locul tau de munca sa te nenorocesc pentru restul zilelor ce mai ai de suferit pe planeta asta, parte din Credit Report.

Nu-mi pot explica de ce face cineva asa un gest???

Nu te gandesti cum esti considerat de acum incolo de lume!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta nu este ilegal sa inregistezi o discutie verbala sau telefonica, insa poate fi ilegal modul in care folosesti acele informatii.

 

Eu zic ca-ti faci griji degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, problema mea e urmatoarea: mi-am inregistrat fosta iubita cand vorbea despre fostul sau si despre alte detalii intime. Afland ca ma minte am luat legatura cu fostul sau care am aflat de fapt ca mereu e actualul si i-am trimis acea inregistrare audio, dintre mine si ea. Ea auzind de la el ca eu i-am dat inregistrarea mi-a zis ca se duce la politie sa ma denunte. Pot pati ceva daca pune mana pe acea inregistrare telefonica si ma denunta? Mentionez ca baiatul a zis ca nu ii da inregistrarea.

Da. ÎN România este ilegal să înregistrezi o convorbire făra acordul persoanei. Nici convorbirile telefonice nu le poți înregistra legal. Cu toate ca gasești softuri pt. Android sau Aplle, te avertizeaza că sunt ilegale. Vezi ce faci...Baftă...

Cu siguranta nu este ilegal sa inregistezi o discutie verbala sau telefonica, insa poate fi ilegal modul in care folosesti acele informatii.

 

Eu zic ca-ti faci griji degeaba.

Acum fiecare speță diferă. Nu te poate lega pentru asta, dar te poate trage la răspundere. Depinde într-adevăr ce ai facut cu înregistrarea. Dacă dorește să-ți faca rău va demonstra că i-ai adus un prejudiciu. Și atunci iese nasol ca te vor pune la plată. Dar de pârnaie nu e cazul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×