Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Chestii amuzante despre zodii

Postări Recomandate

Eu si destinațiile exotice!:biggrin: Singura mea obsesie e Jamaica, unde sigur nu voi ajunge, nu ca nu as putea sa strâng bani pentru un sejur acolo, ci pentru ca as avea impresia ca as face risipa prea mare făcând un astfel de sejur. Cât privește toalele, putin imi pasa ce pun pe mine, nu as arunca bani aiurea pe ele, dar o treanta sau doua, cred ca mi-aș lua.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce zodii faca față cu brio coronavirusului.

– BERBEC. Berbecul nu este întâmplător primul semn al zodiacului. El deschide drumuri, este îndrăzneț și nu spune niciodată “nu” unei provocări. El fiind de altfel și primul caz la noi în țară.

– TAUR. Nativii taur sunt printre cei mai stabili și mai fideli din tot zodiacul. Este cunoscut faptul că atunci când vor contacta virusul nu se vor lăsa până nu vor infecta toți cunoscuții.

– GEMENI. Deși au cea mai bună compatibilitate cu virusul, astăzi îl vor, mâine nu-l mai vor. Clasic, am putea spune.

– RAC. Cei născuți în zodia rac trec fără teamă prin această perioadă, dorm mult, mănâncă mult sau invers.

– LEU. Leii sunt cei mai sănătoși nativi din tot zodiacul. Au o vitalitate de invidiat și o poftă de viață molipsitoare. Pe scurt, cu un dublu echer și o Tsukahara grupată, reușesc să treacă fără probleme de perioadă de carantină…dar cu câteva kilograme (zeci) în plus. Nu le stres sau frică, de la dulciuri.

– FECIOARĂ. Perfecționistă din fire, fecioara merge ea în vizită la rudele venite din Italia. Cu mâinile curate.

– BALANȚĂ. Balanțele privesc totul din cel puțin douǎ unghiuri și iubesc foarte mult arta și frumosul. Ele își etalează cele mai interesante ținute chiar dacă sunt în carantină, acasă, singure.

– SCORPION. Precauți cum îi știm, scorpionii poartă 2 măști și prezervative pe fiecare deget. Just in case.

– SĂGETĂTOR. El cautǎ sǎ înțeleagǎ virusul și pentru asta cautǎ în permanențǎ…alți bolnavi…

– CAPRICORN. Niciun scop prea greu de atins, pentru perseverentul și consecventul Capricorn. Acesta contactează virusul și moare cu el de gât. Îmbrățișați adică.

– VĂRSĂTOR. Acest nativ este mereu atras de tot ceea ce e nou, ieșit din tipare și din obișnuit. Nu îi place să facă ce fac toți oamenii așa că nu se spală pe mâini, nu folosește gel dezinfectant, strănută liber și aruncă cu măștile ca un cocalar la lăutari.

– PEȘTI. Foarte creativi și “alunecoși”, scapă de virus ușor, dar fac toxiinfecție alimentară de la prea multă mămăligă

  • Like 5
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
 

Carantina în funcție de zodie!

Berbec Te-ai mutat pe balcon și refuzi să te uiți înapoi. Vecinii te roagă să porți haine.

Taur: Nu ți-a păsat niciodată. Speri să dureze totul până în noiembrie 2099.

Gemeni: Joci Fazan pe geam cu Berbecul. Îmbrăcați-vă totuși.

Rac: Plângi de două săptămâni. Ți-e dor de prieteni, poezie și armonie. Lasă alcoolul!

Leu: Ți-e dor să domini pe cineva, așa că faci militărie cu pisica. Felina e impresionată ca Taurul.

Fecioara: Deși părea incredibil, casa ta e și mai curată. Ai dat cu spirt peste spirt așa că Mona are probleme cu încrederea în sine.

Balanta: Ești la fel de dezechilibrat ca de obicei. Suni pe cineva din cinci în cinci minute. De două zile ești într-o relație codependentă cu frigiderul.

Scorpion: Panică, anxietate, incertitudine. Vă simțiți în largul vostru, arată totul ca ultima voastră relație.

Sagetator: V-ați înșelat amanta.

Capricorn: Vă e dor să congelați din priviri pe cineva. Oglinda și-a dat demisia din februarie.

Varsator: Pe cine mai păcălim? Aşa eraţi şi înainte de carantină.

Pesti: În sfârșit nu vă mai plângeți de ceva. Familia se închină. Toată lumea se închină!

 

  • Like 6
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Enki said:
 

Carantina în funcție de zodie!

Berbec Te-ai mutat pe balcon și refuzi să te uiți înapoi. Vecinii te roagă să porți haine.

 

 

Ți-am dat un puct, acolo, nah, ca să fie treaba bună...

Însă e total greșit în ceea ce mă privește. Stau în sufragerie, bine-mersi și niciun vecin nu mă roagă să port haine! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sursa: astrocrab -tumblr

 

Zodiile ca therapy memes:

 

semne1.jpg

semne2.jpg

semne3.jpg

semne4.jpg

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Signs as Weird Scientific Studies

 

Aries: Psychologists found that people who habitually stay up late are more self-admiring, more manipulative, and more psychopathic than people who habitually arise early in the morning.

Taurus: Researchers attached weights to chickens’ butts to make them walk like dinosaurs. 

Gemini: Researchers demonstrated that many identical twins cannot tell themselves apart visually.

Cancer: Physicists conducted an experiment that began in the year 1927 – in which a glob of congealed black tar has been slowly, slowly dripping through a funnel, at a rate of approximately one drop every nine years.  

Leo: Neuroscientists tried to understand what happens in the brains of people who see the face of Jesus in a piece of toast.  

Virgo: Physicist tested fluid dynamics to address the question “Can a Cat Be Both a Solid and a Liquid?”

LibraA researcher trained pigeons to tell the difference between good and bad paintings made by kids.

Scorpio: Researchers tested whether it is effective for employees to use Voodoo dolls to get back at bad bosses.

Sagittarius: Physicists discovered that black holes fulfill all the technical requirements to be the location of Hell.

Capricorn: Chemists created diamonds from liquid — specifically from tequila.

AquariusPsychologists asked a thousand liars how often they lie, and then had to  decide whether to believe those answers.

Pisces: Physicists found that people slip and fall less often if they wear socks on the outside of their shoes.

 

:lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai recente cautari pe google ale semnelor zodiacale:

 

sursa: clouldyastrology- tumblr

 

Aries: i lost my VIRGINITY how do i find it?!

Taurus: google.com

Gemini: easy ways to become instagram famous

Cancer: Does crying burn calories?

Leo: how to make a lot of money without going to college

Virgo: How does one make friends?

Libra: Is dabbing still cool

Scorpio: when will the purge take place

Sagittarius: list of useless facts

Capricorn: 1 hour of chill classical music

Aquarius: is it possible to drown yourself by drinking too much water

Pisces: all these retrogrades are ruining my life HELP!!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×