Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Chestii amuzante despre zodii

Postări Recomandate

Pentru ca in ultimul timp am tot gasit chestii amuzante despre zodii, m-am gandit sa deschid un topic unde putem posta glume, caricaturi si orice alte chestii care ni se par amuzante si au legatura cu cele 12 semne zodiacale. 

post-317704-0-34934900-1520248424_thumb.jpg

Editat de Zero*
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca in ultimul timp am tot gasit chestii amuzante despre zodii, m-am gandit sa deschid un topic unde putem posta glume, caricaturi si orice alte chestii care ni se par amuzante si au legatura cu cele 12 semne zodiacale. 

:lol: Fain!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te astept cu postari pe tema. :) Pana s-o hotari careva.

Cateva trasaturi negative pe care le intalnim la taur.

post-317704-0-13340900-1520264403_thumb.jpg

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bancuri cu zodii:

 

Fecioara

 

O bebelusa nascuta in zodia Fecioarei este inca la maternitate.
- Tu esti fetita?, o intreaba baietelul de langa.
- Da, raspunde ea.
- Si care e diferenta intre noi, baieteii, si voi, fetitele?
- Stai sa plece asistenta de aici si iti arat.
Dupa ce pleaca asistenta, bebelusa ridica paturica si ii arata:
- Vezi acum? Noi, fetitele, avem sosetutele roz!

 

"Se spune că e uşor să sperii o Fecioară: „Spune-i că are o scamă pe bluză.” "Aparent distante, Fecioarele văd lumea nu în alb şi negru, ci în curat şi murdar şi, dacă o superi, îţi va da două palme în văzul lumii, ca să-ţi fie ruşine." "Nu există Fecioară în istoria umanităţii fără autoritate! Pentru aceste semne zodiacale, filozofia este transpusă în indici şi grafice complicate pe care ţi le va impune ca legea bunului mers al lucrurilor."

Cum se roaga Fecioara?("Fecioarele stiu sa faca atmosfera cand este cazul".)

" Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit."

 

Fecioara

Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.
Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic.
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:
– Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
– Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
– Dar nu se intampla nimic.
Fecioara va raspunde:
– Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

Editat de LuciaD
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

myths-legends-unicorn-capricorn-fairy_ta

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SCORPION (23.10-21.11)

 

Planeta dominanta: Pluto, planeta obsesiilor si paranoiei.

 

Animalul sacru: vipera

 

Personalitate: Scorpionul are foarte mult magnetism personal: atrage cuiele ruginite, cutiile de conserva, dramele si ghinioanele. Are emotii intense, idei fixe si puterea de a deochea.. Este atât de încordat, încât da impresia ca sufera, iar încordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. Stie ce vrea, dar cauta sa obtina totul pe cai ocolite. E genul care mai bine îsi otraveste dusmanul decât sa-i dea un pumn în nas. Paranoic, vede peste tot pericole, intrigi si conspiratii. Asta nu-l împiedica sa umble cu fitile si sa-i manipuleze pe ceilalti. Îi considera prieteni doar pe cei de care se poate folosi, iar prietenii n-au încredere în el, fiindca stiu ca n-are mama, tata sau scrupule, si ataca subversiv, sub centura. În dragoste, este un obsedat sexual frustrat, gelos si posesiv, care-si scoate din minti perechea cu banuielile si cu gusturile lui anormale.

 

Meseria potrivita: detectiv, medic legist, pândar, scafandru, vânator de fantome.

 

:lol:

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Berbecul guverneaza capul, drept pentru care Berbecii sunt experti in a se arunca cu capul inainte, a face doar ce-i taie capul si a da cu capul de pragul de sus. Sunt foarte siguri pe ei in tot ce fac, chiar si cand fac cele mai monumentale prostii. Plini de energie si initiativa, sunt atat de grabiti si de ocupati, incat nu au timp sa gandeasca. Cu toate astea, in intelepciunea lor nemarginita, stiu intotdeauna ce e mai bine pentru ceilalti. Nimeni n-are voie sa-i contrazica, in timp ce ei isi pastreaza dreptul inalienabil de a contrazice pe toata lumea. Specialitatea lor este viteza, din care cauza au mereu fel de fel de vanatai, arsuri sau taieturi si sunt clienti fideli ai service-urilor si asigurarilor auto. Cea mai mare afacere a vietii lor este sexul, pe care-l practica numai din dragoste, chiar daca dragostea respectiva nu dureaza decat o zi.
 

Meseriile potrivite:
director, pompier, instructor de sex, bungeejumper, spargator de banci.



 

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. 

De asta am avut parte, o "prietena" a venit sa-mi vada parchetul nou instalat in toata casa.  Dupa 3 pasi s-a trantit pe podea si cu corpul ei "stergea" praful,

dar nu era nici un fir nici unde in casa ca totul a fost scos inainte de lucrari si a intrat curat. 

A facut o scena de gelozie in numele meu ce n-am imaginat: - ca eu am impresia ca-s bogata, ca tot eu cred ca parchetul asta e scump cand nici nu arata

bine in plus ca e rece si ea stie ca i se vor imbolnavi ovarele ca deja simte receala si de aceea le-am invitat ca-i vreau boala  :gwerewolf: 

Mai voia sa plece si cu papucii mei din gresala ... i-am dat in folosinta "sa nu i se imbolnaveasca ovarele"  :haha:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Taurul e o zodie recunoscută pentru cumpătarea sa în materie de cheltuit bani. Tocmai de aceea, toată lumea e uimită când Emil, născut în zodia Taurului, strigă imediat ce intră în barul din cartier, plin ochi cu muşterii:

-         Să bea toată lumea! Când beau eu, toată lumea trebuie să bea!

Barmanul îi serveşte pe toţi clienţii, după care Taurul ridică paharul şi strigă:

-         Toată lumea să fie fericită! Când eu sunt fericit, toată lumea trebuie să fie fericită!

Se aud urale, apoi omul îşi goleşte paharul, îi aruncă barmanului nişte bani pe tejghea şi dă să plece.

-         Hei, strigă barmanul, nu ai plătit decât pentru tine!

-         Aşa e, răspunde Taurul, când eu plătesc, toată lumea trebuie să plătească!


 

SCORPION (23.10-21.11)
 
 
 
 Este atât de încordat, încât da impresia ca sufera, iar încordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. 
:lol:

 

Scorpionii sunt persoane loiale si emotive, insa atunci cand cineva ii supara, prima tendinta este sa se razbune, ceea ce a devenit inclusiv subiect de glume pe seama acestei zodii.

Sotul este pe patul de moarte si isi cheama nevasta Scorpion sa isi impartaseasca ultimele ganduri.
- Draga mea, pentru ca mor si vreau sa plec impacat, trebuie sa iti spun adevarul: te-am inselat. 
- Stiu, dragule, ca doar de aceea te-am otravit. 

Editat de Zero*
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ai drept nevastă o Fecioară " tipică ", probabil că vei veni de la serviciu şi îţi vei găsi casa mirosind a flori proaspete şi pîine rumenindu-se în cuptor. Ea îţi va "şterge de praf vechile visuri " şi le va face să strălucească din nou, nu-ţi va împrumuta niciodată aparatul de ras şi nici "nu-ţi va folosi periuţa de dinţi ca să se dea cu rimel". Te va îngriji "ca un înger "cînd vei fi bolnav şi nu te va pune în situaţii jenante flirtînd cu cel mai bun prieten al tău. Se va îmbrăca îngrijit şi vei putea discuta cu ea o groază de subiecte, nu numai despre scutece şi bîrfe de la coafor. Nu va face crize de gelozie sau de nervi şi nici nu va arunca banii pe fereastră. Îţi va păstra cu sfinţenie secretele, te va ajuta să-ţi organizezi munca şi probabil că "nu va face riduri cînd va fi de vîrstă mijlocie". Spune drept, pentru toate astea nu merită să-ţi revizuieşti comportamentul şi "să-ţi îngrijeşti unghiile"( :lol: )? Ochii ei sînt lacuri limpezi de iubire pură, iar cînd zîmbeşte poate lumina o cameră întreagă. Păstreaz-o! S-ar putea să nu mai ai un asemenea noroc tot restul vieţii."

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×