Sari la conținut
Forum Roportal
Arielix

Ateismul si lupta impotriva lui Dumnezeu !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Asa se intampla cand detii rautate in interior, le vezi rele toate in jurul tau...chiar si daca nu e asa.

Poi, na. Nu cumva e și pentru tine valabilă chestia asta, adică, vezi răutatea unora din jurul tău pentru că și tu deții răutate în interior? :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar ai contabilizat și câți oameni au fost omorâți din cauza religiilor sau sub „umbrela” religiilor? Probabil că ai fi surprins...
 
De cand a venit Iisus ne-a indrumat sa nu omoram. Sa ne iubim aproapele. Sa ne ajutam intre noi.
 
Sunt unii din cei care leagă non-religiozitatea sau ateismul de atrocitățile regimului nazist sau bolșevic, promovând ideea că dacă nu ești religios sau dacă ești ateu atunci ești indisolubil legat de atrocitățile respective, ceea ce nu-i corect. Regimul nazist, precum și regimurile comuniste din Rusia, China etc., n-au ucis oameni în numele ateismului, per se, ci în numele propriilor ideologii și datorită nebuniei și dorinței de putere a unora care la un moment dat au avut puterea în mână.
 
Este posibil ca toti acestia sa fi ajuns la concluzia ca este bine ceea ce fac, plecand de la ideea ateilor. Nu este Dumnezeu, este permis orice.
 
Înainte de a veni cu acea listă și a promova acel link, ar fi trebuit să te informezi mai bine.
 
Ideologiile de care amintesti nu sunt Dumnezeu. Nu are nici o treaba cu Iisus. Arielix a zis scurt la inceput ''Lupta impotriva lui Dumnezeu.'' Ei toti lupta impotriva lui Dumnezeu cu convingerea ca altii sunt zeii lor. Care defapt sunt demoni cu diferite infatisari.
 
Nu se poate defini cu exactitate religiozitatea lui Hitler. Deși disprețuia religiile pe ansamblu, în orice caz, Hitler nu a afirmat niciodată despre sine că a fost ateu. Dimpotrivă, există mențiuni clare că Hitler se pronunța împotriva mișcării ateiste și, în mod disprețuitor, asocia ateismul cu bolșevismul, comunismul și „marerialismul evreiesc”.
 
Hitler nu era ateu. Era satanist. Facea parte din Ordinul Thule. Niste informatii gasesti aici chiar din partea satanistilor.
 
Un alt site ne dezvaluie demonul personal al lui Hitler.
 

SORATH

Sorath este un Zeu al Soarelui. Se spune că el a fost Demonul personal, Protector şi sfătuitor al lui Adolf Hitler.

Sorath domneşte peste curentul de energie care are de a face cu “id”, psihicul uman, stări alterate ale conştiinţei, forme-mentale, elementali, halucinogeni, “inexplicabilul, neprevazutul şi necunoscutul” şi peste “miracole”. Sorath este “Cel ce închide”, în timp ce Azazel este “Cel ce deschide”. Marele Zeu Sorath nu primește pe oricine, deoarece el este întruchiparea Mereu Aprinsului Soare Negru. Numărul lui este şapte; domneşte peste al 13-lea semn al Zodiacului; timpul lui este atunci când Luna este vidă. El domneşte dinspre Nord.

Mintea este foarte complicată, în special acea parte pe care noi, magicienii, o folosim. Partea Divină a minţii poate face absolut orice. Satan are încredere doar în ai Lui şi în nimeni altcineva, atunci când vine vorba de această putere. Ea nu va fii activată în oricine; iar dacă va fi, se va activa în aşa fel încât va fii o lecţie înfricoşătoare pentru oricine încearcă să folosească această putere, atâta timp cât este pe dinafară (nededicat). Sorath prezidează peste fluxul energetic din “inconştient” şi este Zeu peste energia emisă de fiecare soare din Univers. Apoi, el mai domneşte şi peste centrul magnetic şi factorul vieţii pentru toţi.

Sorath a spus că toţi sorii din Univers ne afectează, nu numai Soarele nostru. În cele din urmă, miracolele nu sunt cauzate de Zei. Zeii se află mai presus de ele. Cuvântul însuşi depăşeşte nevoia sau înţelegerea a ceea ce este un miracol. Miracolele vin de la noi. Ceea ce pentru unul reprezintă un miracol, pentru altul poate fi un blestem; ceea ce este pierdut de cineva, poate fi găsit de altcineva, spre exemplu. – Înaltul Preot Salem Burke

Sorath este din Rasa Nordică a Zeilor. Este înalt şi cu parul lung de un blond deschis. – Îalta Preoteasa Maxine

http://bucurialuisatan.com/zei-cu-rang-inalt-si-printi-incoronati-ai-iadului/

 
Hitler a facut pact cu diavolul.
 
Hitler sustinea ca este protejat de ''Pronie cereasca''. I s-au pregatit asasinate dar de fiecare data a scapat. Unul interesant este chiar aici. Priviti cum a scapat.

Zici ca ateii imita animalele, dar ce zici de acesti religiosi?

Lasa-i pe astia ca ei nu au nici o treaba cu noi. Astia sunt cu dracu, ma intelegi? Noi nu suntem de acord cu practicile lor. Nu indrumam pe nimeni in directia lor. Faptul ca ii numesti tu credinciosi nu trebuie sa ii legi de noi. Si ateii sunt credinciosi. Cred in convingerile lor desi nu au nimic la baza. Arheologii nu au gasit niciodata nimic care sa contrazica biblia. Dar ei o fac. Desi nu au nici o baza.

Poi, na. Nu cumva e și pentru tine valabilă chestia asta, adică, vezi răutatea unora din jurul tău pentru că și tu deții răutate în interior? :)

Pai ar trebui sa expui raul atunci cand e cazul. Cand chiar e ceva rau. In acelasi timp sa cauti contrariul inainte sa iti dai cu parerea. Daca gasesti contrariul impotriva rautatii, abtinete sa il afirmi. Uite, eu vin la tine in vizita. Tu propui sa luam masa impreuna. Eu in mintea mea imi spun...''Nu mai pun omu acuma sa imi pregateasca mine ca poate are alta treaba sau deja a mancat. Dar tie iti spun ca nu mi-e foame ca bla bla bla...tu stiind ca eu de pe drum vin si nu am mancat. Iti spui in minte ''Asta nu vrea sa manance la mine ca e figurant. Asta e arogant, se tine cu nasu pe sus.'' Ma intelegi? Omul sare repede sa judece fara sa stie adevarul, practic pe nici o baza. Exact ca si ateii, nu au nici o baza dar sunt repezi la raspunsuri. E aici ne invata Iisus sa nu judecam. Dar tot Iisus ne spune ca si daca o facem sa o facem cu grija ca vom raspunde la final pentru nedreptatile judecate de noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Lasa-i pe astia ca ei nu au nici o treaba cu noi. Astia sunt cu dracu, ma intelegi? Noi nu suntem de acord cu practicile lor. Nu indrumam pe nimeni in directia lor. Faptul ca ii numesti tu credinciosi nu trebuie sa ii legi de noi. Si ateii sunt credinciosi. Cred in convingerile lor desi nu au nimic la baza. Arheologii nu au gasit niciodata nimic care sa contrazica biblia. Dar ei o fac. Desi nu au nici o baza.

 

Aha, deci aia, penticostalii, tremuricii, care se scutura si bolborosesc ca handicapatii, sunt cu dracu, nu?

De ortodocsii astia care se tarasc in genunchi si pe coate, in patru labe ca niste animale, ce ne spui?

nicula.jpg

big_6a2bf8fa9ee267bb1ca9775064b2810c.jpg

p-20170815-081332.jpg?width=605

 

Pana una alta, logica si bunul simt contrazic biblia. Nu arheologii trebuie sa gaseasca ceva sa contrazica biblia, ci voi trebuie sa aduceti dovezi ca s-a intamplat in realitate ce scrie acolo. N-am vazut nicio dovada pentru vreun tufis vorbitor.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

1. Dar ai contabilizat și câți oameni au fost omorâți din cauza religiilor sau sub „umbrela” religiilor? Probabil că ai fi surprins...
 
De cand a venit Iisus ne-a indrumat sa nu omoram. Sa ne iubim aproapele. Sa ne ajutam intre noi.
 
2. Sunt unii din cei care leagă non-religiozitatea sau ateismul de atrocitățile regimului nazist sau bolșevic, promovând ideea că dacă nu ești religios sau dacă ești ateu atunci ești indisolubil legat de atrocitățile respective, ceea ce nu-i corect. Regimul nazist, precum și regimurile comuniste din Rusia, China etc., n-au ucis oameni în numele ateismului, per se, ci în numele propriilor ideologii și datorită nebuniei și dorinței de putere a unora care la un moment dat au avut puterea în mână.
 
Este posibil ca toti acestia sa fi ajuns la concluzia ca este bine ceea ce fac, plecand de la ideea ateilor. Nu este Dumnezeu, este permis orice.
 
3.Înainte de a veni cu acea listă și a promova acel link, ar fi trebuit să te informezi mai bine.
 
Ideologiile de care amintesti nu sunt Dumnezeu. Nu are nici o treaba cu Iisus. Arielix a zis scurt la inceput ''Lupta impotriva lui Dumnezeu.'' Ei toti lupta impotriva lui Dumnezeu cu convingerea ca altii sunt zeii lor. Care defapt sunt demoni cu diferite infatisari.
 
4. Nu se poate defini cu exactitate religiozitatea lui Hitler. Deși disprețuia religiile pe ansamblu, în orice caz, Hitler nu a afirmat niciodată despre sine că a fost ateu. Dimpotrivă, există mențiuni clare că Hitler se pronunța împotriva mișcării ateiste și, în mod disprețuitor, asocia ateismul cu bolșevismul, comunismul și „marerialismul evreiesc”.
 
Hitler nu era ateu. Era satanist. Facea parte din Ordinul Thule. 
...

5.Pai ar trebui sa expui raul atunci cand e cazul. Cand chiar e ceva rau. 

 

1. Ideea era că au fost comise suficient de multe crime în numele religiilor. Chiar mai multe, dacă stăm să le contabilizăm. Ne-o fi îndrumat Iisus să ne iubim, dar creștinii au comis-o și ei, și încă cu vârf și îndesat.

 

2. Cum am mai spus, respectivii din acea listă (și alții care i-au urmat) au comis atrocități în numele unor ideologii, datorită nebuniei lor și a dorinței de putere cu orice preț. Și nu în numele ateismului. 

 

3. În postarea din capul thread-ului, Arielix a spus clar: 

„Mai jos este un mic breviar al crimelor realizate de cei mai mari dictatori non-religioși în istorie: ”

Deci informația pe care a preluat-o a fost greșită, pentru că nu toți cei din listă erau atei. Unul dintre ei, culmea, a fost chiar creștin.

 

4. Dacă nu era ateu, cu atât mai mult Hitler n-avea ce căuta în lista aia. 

 

5. Poi, asta îți spuneam și eu. Tu vezi răutatea altora și crezi că o expui „obiectiv”, întocmai ca și alții. Adică, mergând pe linia raționamentului tău anterior, vezi răutatea unora din jurul tău pentru că și tu deții răutate în interior. Corect? :)

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pomohaci a fost crestin pana a sarit in mainile lui satan. Pe noi ortodocsii ne lupta dracu mai mult decat pe ceilalti. Deci nu inseamna ca daca suntem ortodocsi suntem scutiti. Din contra. Cand judeci toate cele rele am zis ca trebuie sa cauti motivul pentru care ar fi exclus raul. Si doar atunci cand nu exista nimic care sa excluda raul, atunci sa-ti dai cu verdictul. Pana atunci abtine-te. Dar in cazul unui satanist, nu mai ai ce sa cauti ca el deja e de partea lui satan deci e rau. Daca spui ca e rau satan, nu inseamna ca si tu esti rau. Dar daca din 10 lucruri asemanatoare cu exemplul de mai sus in care eu te vizitez si ma gandesc la deranjul tau iar tu te gandesti ca defapt sunt cu nasul pe sus. Oamenii cand sunt rai cauta in majoritatea cazurilor varianta rea si judeca doar rau. Cred ca am mai zis pe undeva un exemplu pe vreun topic care chiar s-a intamplat in ochii mei. Eram la dentist in Augsburg si asteptam in sala de asteptare. Langa mine mai era un cuplu de batrani. Intre timp a venit o batranica singura. Asistenta a intrebat-o daca doreste o cafea pana ii vine randul. Ala era un cabinet stomatolog privat. Batranica a zis ca e de acord. In momentul cand a venit asistenta cu cafeaua ii venise randul la batranica sa intre inauntru. Acum ce sa faca sa nu o faca nici pe asistenta sa se simta prost...a baut cafeaua din 2 guri si a intrat inuntru. Baba cealalta care era cu mosu, ii da coate la mos repede. ''Ai vazut? A baut cafeaua repede ca e gratis!'' In loc sa se gandeasca la varianta ca poate nu a vrut sa o faca pe asistenta sa se simta prost, a ales cealalta varianta fara sa clipeasca. Oamenii astia sunt rai. Nu stau pe ganduri, direct vin cu solutia. Nu se gandesc niciodata ca 50% o fi asa si 50% o fi altfel. Ei sunt convinsi 100% fara sa respire ca ''a baut cafeaua doar pentru ca era gratis''. De parca asa mare e saracia pe aici incat tre sa bei cafeaua ca e gratis. Asa fac si ateii cand se grabesc sa arunce cu ''dovezi''.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosty, exemplele tale cu batranica si cel ipotetic cu vizita si masa mi-au placut, sunt de bun simt si sunt de acord cu ele.

Doar ca nu au nicio legatura cu ateii, si nici nu poti sa sustii ca ateii obligatoriu gandesc precum cuplul de batranei care au comentat de cafeaua gratis. Empatia, intelegerea sau intuirea sentimentelor celuilalt, respectul, nu au nicio legatura cu religia sau credinta.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci aia, penticostalii, tremuricii, care se scutura si bolborosesc ca handicapatii, sunt cu dracu, nu?

De ortodocsii astia care se tarasc in genunchi si pe coate, in patru labe ca niste animale, ce ne spui?

nicula.jpg

big_6a2bf8fa9ee267bb1ca9775064b2810c.jpg

p-20170815-081332.jpg?width=605

 

Pana una alta, logica si bunul simt contrazic biblia. Nu arheologii trebuie sa gaseasca ceva sa contrazica biblia, ci voi trebuie sa aduceti dovezi ca s-a intamplat in realitate ce scrie acolo. N-am vazut nicio dovada pentru vreun tufis vorbitor.

La mine in zona, in romania unde stau eu, avem un izvor Sfant. Izvorul Maicii Domnului. De sarbatoarea Sfanta Maria lumea merge la izvor sa ia apa si sa se roage. Au fost cazuri de vindecari dupa ce s-au spalat cu apa aceea. Izvorul acela este cam la vreo 3 km de localitate. Unii credinciosi merg cu masina acolo relaxati, iar altii merg pe jos chiar daca au masina acasa. De ce? Nu pentru ca ar fi retarzi sau ceva. Dar vor sa isi arate credinta astfel incat sunt dispusi sa mearga chiar pe jos. Sa arate Maicii Domnului ca sunt dispusi sa faca acel drum pe jos. Sa arate Maicii Domnului ca merita acest mic sacrificiu care altii nu il fac din comoditate, dar care pentru cei care merg pe jos, merita. Daca vezi ca te ajuta Maica Domnului mergi si in maini. Asa ca asta nu e un argument ce incerci tu sa aduci. Dar alea cu tremuriciu si dealea. Oamenii aia chiar sunt rataciti. Intradevar sunt scuturati , ei nu se prefac dar este putere demonica. ''Vorbitul in limbi'' sunt defapt cuvintele demonilor care le scot afara prin gura lor, dar ei nu stiu asta se lasa in voia demonilor. Nu este un motiv de ras, este trist ca sunt rataciti, dar nu ai ce sa le faci. Mai scapa cate unul si vin la ortodoxie dar nu toti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa se intampla cand detii rautate in interior, le vezi rele toate in jurul tau...chiar si daca nu e asa.

 

 

Si pomohaci a fost crestin pana a sarit in mainile lui satan. Pe noi ortodocsii ne lupta dracu mai mult decat pe ceilalti. Deci nu inseamna ca daca suntem ortodocsi suntem scutiti. Din contra. Cand judeci toate cele rele am zis ca trebuie sa cauti motivul pentru care ar fi exclus raul. Si doar atunci cand nu exista nimic care sa excluda raul, atunci sa-ti dai cu verdictul. Pana atunci abtine-te. Dar in cazul unui satanist, nu mai ai ce sa cauti ca el deja e de partea lui satan deci e ra

 

Constat că tu, în continuare, vezi mult mai mult rău în jurul tău decât alții. Ba chiar îi vezi și pe satan.

Reiterez, să fie pentru că deții răutatea în interior? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosty, exemplele tale cu batranica si cel ipotetic cu vizita si masa mi-au placut, sunt de bun simt si sunt de acord cu ele.

Doar ca nu au nicio legatura cu ateii, si nici nu poti sa sustii ca ateii obligatoriu gandesc precum cuplul de batranei care au comentat de cafeaua gratis. Empatia, intelegerea sau intuirea sentimentelor celuilalt, respectul, nu au nicio legatura cu religia sau credinta.

Uite ca are legatura. Daca batranica aia lua in seama ce spune Iisus...

 

Sfânta Evanghelie după Matei
 

Capitolul 7

1. Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi. 2. Căci cu judecata cu care judecaţi, veţi fi judecaţi, şi cu măsura cu care măsuraţi, vi se va măsura. 3. De ce vezi paiul din ochiul fratelui tău, şi bârna din ochiul tău nu o iei în seamă? 4. Sau cum vei zice fratelui tău: Lasă să scot paiul din ochiul tău şi iată bârna este în ochiul tău? 5. Făţarnice, scoate întâi bârna din ochiul tău şi atunci vei vedea să scoţi paiul din ochiul fratelui tău.

 

Nu mai vorbea ea de rau pe altcineva...Iisus ne indreapta spre bine. Daca toata lumea ar asculta de Iisus ar fi o lume mai buna.

Constat că tu, în continuare, vezi mult mai mult rău în jurul tău decât alții. Ba chiar îi vezi și pe satan.

Reiterez, să fie pentru că deții răutatea în interior? 

A fi homosexual este impotriva naturii. A fi impotriva naturii inseamna a te impotrivi lui Dumnezeu. Cine se impotriveste lui Dumnezeu? Satan. Ce e asa de greu de inteles...

 

Poate intelegeti ceva de aici....

Editat de Kostyrapper
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si? Crestinii nu judeca? Eu as spune ca judeca mult mai mult decat ateii, pentru ca au convingerea ca religia lor ii face superiori, ca ar detine adevarul, ca ar sti ei exact ce vrea dumnezeu. Judeca la greu, dupa care mai baga si un verset din biblie, "ia uite ce zice dumnezeu".


Uite ca a venit si exemplul pentru ce am spus eu, la marele fix


A fi homosexual este impotriva naturii. A fi impotriva naturii inseamna a te impotrivi lui Dumnezeu. Cine se impotriveste lui Dumnezeu? Satan. Ce e asa de greu de inteles...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×