Sari la conținut
Forum Roportal
Welney

Sisteme spirituale?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Mereu noua" clasă de arme elctromagnetice este ţinută secretă de guvernele NATO pentru a putea fi folosită eficient împotriva civililor din propriile ţări, înainte de orice "altceva".

Dincolo de trădarea naţională/de stat pe care o comportă această decizie, se ascunde o organizaţie mondială, finanţată mai mult sau mai puţin de toţi cetăţenii din NATO, care, desigur, fiind secretă, nu a publicat o denumire oficială.

Armele au puterea de a lega forţat creierele tuturor cetăţenilor la o reţea de computere, indiferent unde s-ar afla (cu excepţia unor adăposturi cu adevărat bine ecranate) de la distanţă, ca şi cum cetăţenii ar fi nişte telefoane sau radiouri fără nicio apărare sau ascunziş. Fac profile mentale şi apoi "corectează" pe dizidenţii acestei "stăpâniri" prin diverse forme de tortură. Oponenţii sunt sistematic sabotaţi, denigraţi, dezabilitaţi, îmbolnăviţi, marginalizaţi, ucişi.

 

"Sistemul", de fapt, o armată activă, le cere "adepţilor" să mintă, să fie duplicitari, să adune bani pentru "taxe de sănătate" şi eventual pentru tot felul de aranjamente ale creierilor altora (mai puţin platnici). Falsifică informaţii, percepţii, emoţii şi sentimente, dresează, şi înrobeşte. Creează teorii false sau duplicitare cu privire la psihologie şi sociologie. Citeşte credinţele fiecăruia ca să le exagereze şi să împingă pe fiecare nu doar în zona erorii sigure, cât mai ales în zona în care trebuie să lupte cu credinţele altora: "divide et impera". Aceşti "luptători" ar fi "destinaţi" să formeze "clasa nazistă", o sursă de şoubiz şi de şomaj intelectual al spectatorilor. Celor deranjaţi de aceste lupte permament alimentate artificial şi care caută în mod instinctiv pacea, li se propune să devină "non-judgemental", ca şi când abandonarea raţiunii este o opţiune pentru om.

 

De aceea mă mir: apar tot felul de învăţători: politicieni, scriitori, maeştri spirituali...dar nimeni nu spune adevărul! de ce?

Unii ar vrea să spună că există o justiţie divină sau că există o ştiinţă ocultă a cultivării/construcţiei eficiente. De ce nu recunosc ei că este doar haos, că trăim în sclavie, că nu mai controlăm aproape nimic, că justiţia sau construirea corectă a societăţii, dacă nu le facem noi înşine (acel "ordo ab chao") şi nu în mod local, ci global, atunci nu le mai face nimeni?

 

Am trăit şi eu, mai demult, tentaţia de a vedea o ordine unde nu este, dar mi-a trecut, faţă cu realitatea. O parte din populaţie este listată pentru eliminare, o parte pentru sclavia eternă. Când văd pe unii că ne pierd timpul cu sisteme ezoterice, ce pot face decât să îi denunţ.

Nu de alta, căci naivitatea altora aduce cu ea o satisfacţie sadică. Dar, dacă, nu ne grăbim, triumfă sclavia absolută.

Editat de Welney

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, asta îmi pare mai mult un topic pentru sectiunea de paranormal... Si SF

Editat de Enki
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caracatiţa aceasta este o blasfemie, ba chiar una previzibilă din partea societăţii noastre, dacă apare profeţită în Apocalipsa lui Ioan. Oameni fără dreptate vor să apară în locul lui Dumnezeu.

 

SF nu este, deoarece fantasticul este legat în aceste sisteme de "învăţare" (calculatorul învaţă despre cum este făcută fiinţa umană) nu de tehnologia militară, ci de orice altceva: Dumnezeu, îngeri, demoni, vrăjitori, maeştri reiki, yogini, călugări etc - tuturor acestora stricându-le renumele în egală măsură. Căci fiinţa umană este conectabilă în mod mod nativ sau natural la semenii săi şi la alte elemente ale mediului în care a evoluat sau pentru care a fost creată. Toţi aceştia aveau rolul lor şi fără armele acestea. Nu era nevoie să vină neurologii electronişti să ne dea pe mâna militarilor şi a mănuşilor lor civile. Dintre care mulţi abia aşteptau să scape cu orice fel de tâlhării.

 

Numeroase braţe adaptează crima organizată cam pentru câte arii are societatea. Este de aceea un topic esenţial pentru politică, religie, relaţii internaţionale, emigraţie şi trafic de persoane, sclavie modernă, corupţie generalizată, medicină şi neuroştiinţe...înainte de a vorbi despre productivitate în orice fel de muncă intelectuală şi creativă.

 

Desigur, mulţi cunosc subiectul dar îl discută numai în aluzii. Se ascund de copii? De ce? Ca să îi înveţe pe copii doar computerul tot ceea ce vor ajunge aceştia să creadă că ştiu? Ne permitem să lăsăm doar pe cei de la butoane să "formeze" noua generaţie? De unde atâta încredere?

Editat de Welney
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci toata lumea sa isi puna dispozitivele de protectie, zic.

 

 

200w.gif

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Armele psihotronice distribuite prin masoneria superioară distrug orice urmă de "drepturi ale omului" şi "democraţie".

România, la fel ca mare parte din restul lumii devine acum tot mai mult o societate sclavagistă, cu diferenţa că românii sunt plasați cam pe la baza piramidei mondiale a robiei, lucru dăunător demografiei noastre/voastre.

 

Scoaterea din iluzia democraţiei şi presiunea sclavagismului asupra individului începe cu doctrina "secretă": "trăieşti doar dacă domini". Pe cineva, oricine. Prietena, soţia, copilul, angajaţi, vreun om măcar din anturaj. Nu este o glumă, am văzut oameni ucişi pentru că "nu reuşiseră să se impună". Doar aşa se construieşte o dominaţie piramidală în locul democraţiei.

Această constatare m-a făcut să înţeleg şi de ce porunca 5 de pe tablele lui Moise era şi ea esenţială pentru abolirea sclaviei: câtă vreme părinţii lăsau impresia că au păstrat un oarecare control asupra copilului lor chiar şi la vârste înaintate, puteau fi lăsaţi să trăiască, deoarece puteau fi consideraţi ca fiind unelte pentru dominaţie. Iar câtă vreme exista acest "proxy", copilul scăpa de sabia sclaviei aşezată direct pe propriul lui gât - acesta era cu adevărat un temei pentru o viaţă mai lungă şi poate chiar pentru o evaziune a sclaviei.

 

...Atenţie, deci, la lideri, îndrumători, maeştri. Este mai înţelept a se respecta în totalitate porunca a doua: fără idoli! Democraţia nu are nevoie de lideri! Are nevoie de fiecare dintre oameni să apere legile comune şi să fie judicios. Religia, la fel. De unde căutarea de lideri, atunci? La ce ne vor folosi? Aceştia au colţii lupului la gât. Tot mai mult arată a zombi. Dacă un învăţător ca Isus şi-a dat viaţa ca să evite compromisurile educaţionale, ar mai reuşi alţii să facă mai mult pentru popor?

 

Pentru că, afară de manipulare, partea cu adevărat foarte perversă a "democraţiei" piramidale este cursa înarmărilor "trăitorilor". Căci este uşor, ca "integrat", să dobândeşti pentru un minut iluzia controlului, dar apoi, ca să îl menţii, indiferent asupra cui, cel mai probabil va trebui să cumperi armele specifice, adică să angajezi pe mercenarii "noii ordini mondiale". Or else!

...Care, evident, vor face legea lor cu GURA TA. (Şi cu banii ce le sunt opriţi "copiilor".)

 

...Aşa se face că, de vreo 120 de ani încoace, lumea întreagă a fost treptat inundată cu arme electromagnetice (evident, din ce în ce mai performante şi întotdeauna secrete).

De ce mai căutăm atunci lideri, când se cuvine a fugi de ei ca de dracul? Legile adoptate în mod transparent nu ne-ar putea fi îndeajuns, atât ca îndrumare, cât şi ca povară?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu muncești? Adică, ești angajat undeva sau ai propria ta firmă? 

Ai și tu o iubire, copii, o mamă bătrâioară, o mătușă bolnavă, un cățel, o pisică sau un papagal, ceva? Îți place sportul? Îți place să gătești? Citești cărți, asculți muzică? :)

 

Scuze, eram doar curios. :)

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toţi apropiaţii au fost ajutaţi să moară repede, nu mai este nimeni. Tentativele mele de a câştiga bani în orice fel, ìn ultimii ani, au fost blocate sistematic.

N-am înţeles de ce este societatea asta aşa dură, dar sunt bucuros că mai trăiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toţi apropiaţii au fost ajutaţi să moară repede, nu mai este nimeni. Tentativele mele de a câştiga bani în orice fel, ìn ultimii ani, au fost blocate sistematic.

N-am înţeles de ce este societatea asta aşa dură, dar sunt bucuros că mai trăiesc.

Sincer, îmi pare rău! Singurătatea e grea. Sper să te descurci, îți țin pumnii! 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toţi apropiaţii au fost ajutaţi să moară repede, nu mai este nimeni. Tentativele mele de a câştiga bani în orice fel, ìn ultimii ani, au fost blocate sistematic.

N-am înţeles de ce este societatea asta aşa dură, dar sunt bucuros că mai trăiesc.

Chiar suna ireal tot ce ai scris pan-acum.  Ma mir ca ai acces la computer si la Inter-Net.  Cat despre  "Toţi apropiaţii au fost ajutaţi să moară repede"  zau nu stiu ce sa zic.

Din ce cauza te-au lasat pe tine in viata???   De obicei nu se lasa martori nici in filmele cu Mafia!!!

 

Textele sint copiate de undeva, acum observ, pare a fi ca si cuvantarea lui May din UK.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×