Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Descoperiri muzicale

Postări Recomandate

Fiero, nu știu cât de nouă este, însă io abia acum o descoperii :smile:

 

 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ma crezi, dar la inceput melodiile veneau pur si simplu la mine, o melodie frumoasa ma ducea la o alta si tot asa. Apoi am inceput sa caut melodii dupa numele interpretilor preferati, iar in ultimul timp m-am abonat la canalul lor de youtube si sunt anuntata atunci cand apare ceva nou. Fiecare melodie pe care o descopar si care imi place foarte mult lasa in mine urme adanci, astfel incat pot sa imi amintesc de ea si dupa foarte multi ani. Unii se drogheaza cu pastile, altii se fac praf cu alcool, eu nu am nevoie, pentru ca unele melodii le simt cu toata fiinta mea, sentimentele traite atunci cand le ascult sunt imposibil de descris in cuvinte. Ai vrut sa spui ca iti place Kodaline, cred. :smile:

Cea mai frumoasa melodie a lor e asta. Stiu ca e supercunoscuta, dar eu o stiam dinainte de a fi celebra. Uite-o aici cu orchestra. 

 

Editat de Fiero
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Fiecare melodie pe care o descopar si care imi place foarte mult lasa in mine urme adanci, astfel incat pot sa imi amintesc de ea si dupa foarte multi ani. Unii se drogheaza cu pastile, altii se fac praf cu alcool, eu nu am nevoie, pentru ca unele melodii le simt cu toata fiinta mea, sentimentele traite atunci cand le ascult sunt imposibil de descris in cuvinte. "

Asa traiesc si eu muzica, este cel mai important lucru in aceasta existenta. Am zeci de mii de albume, si tot scotocesc prin ele zilnic, in cautare de bijuterii melodioase, pe care le organizez in dosare dupa impresia emotionala pe care mi-o starnesc. Voi mai posta aici din ce am colectionat in ani.

Editat de observant
typo
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×