Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

1. Carlos Slim: 69 miliarde de dolari americani

2. Bill Gates: 61 miliarde

3. Warren Buffet: 44 miliarde

4. Bernard Arnault: 41 miliarde

5. Amancio ortega: 37,5 miliarde

6. Larry Ellison: 36 miliarde

7. Eike Batista: 30 miliarde

8. Stefan Persson: 26 de miliarde

9. Li Ka-shing: 25,5 miliarde

10. Karl Albrecht: 25 miliarde

 

insa Mansa Musa este considerat pana-n prezent cel mai bogat om in istoria omenirii, n-am auzit de el pana cum si gasesc interesant tot ce citesc in legatura cu averea acestuia si ma intreb de ce n-a fost amintit si mai devreme.  Preci mai sint si elvetieni ultra bogati si prin alte nationalitati de pe plante dar nu se prezinta inca, n-au nevoie de celebritate!!!  

 

"Here's what it was like to be Mansa Musa, thought to be the richest person in history"

 

http://www.businessinsider.com/mansa-musa-the-richest-person-in-history-2016-2

 

 

http://www.descopera.ro/cultura/11396908-regele-mansa-musa-cel-mai-bogat-om-care-a-trait-vreodata-pe-pamant

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roporealul e cel mai important. Dar ca să utilizăm roportal trebuie internet. Și ca sa avem internet de obicei e nevoie de bani. Deci Olga is right . Acu mă mai iubești?

Editat de Aquariuss
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roporealul e cel mai important. Dar ca să utilizăm roportal trebuie internet. Și ca sa avem internet de obicei e nevoie de bani. Deci Olga is right . Acu mă mai iubești?

Acum sunt la picioarele tale si te implor sa ma lasi sa te mozolesc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, numai despre importanta banilor vorbesti...  Iar eu am facut offtopic, ca nu am ce zice...mai bine tac.  

Nu despre buzunarul personal e vorba ci de banii unde-s cu gramada mare la acei putini pe planeta intre care nu ne numaram noi.

 

Credeam ca lista e mai scurta si n-as fi considerat o tara din Africa neagra sa fie inca pe cea mai de sus pozitie, depasind si pe arabii sauditi de azi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu despre buzunarul personal e vorba ci de banii unde-s cu gramada mare la acei putini pe planeta intre care nu ne numaram noi.

 

Credeam ca lista e mai scurta si n-as fi considerat o tara din Africa neagra sa fie inca pe cea mai de sus pozitie, depasind si pe arabii sauditi de azi.

 

Diamantele fac diferenta, probabil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca erau deja diamantele descoperite si prefacute in bijuterii cand acel imparat traia, aurul era in floare pentru orice schimb de marfa sau plata serviciilor.

Camilele din caravana purtau pe undeva aur, amintea articolul, cei 12,000 de sclavi erau bine intretinuti si platiti cu aur. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×