Jump to content
Forum Roportal
mudcrab

Evolutia Omului - sa ne cunoastem stramosii

Rate this topic

Recommended Posts

Chiar acum, Vriies a spus:

thumbnail?appid=YMailNorrinLaunch

{"error":{"code":"EC-4008","requestId":"579711f0-3f1a-11eb-c000-57806b869a61"}}

La fel ca mai inainte este mesajul, se intampla precis la mine este ceva blocat de fiul meu.   O sa-l intreb diseara, acum lucreaza. Thx.

1 minute ago, The Unknown said:

{"error":{"code":"EC-4008","requestId":"579711f0-3f1a-11eb-c000-57806b869a61"}}

La fel ca mai inainte este mesajul, se intampla precis la mine este ceva blocat de fiul meu.   O sa-l intreb diseara, acum lucreaza. Thx.

Nu cred că e de la tine. Pur și simplu nu pot să postez imaginea sau poza. 

• Like 1

Ieri am scris pe FB la o veriosara de ziua ei de nastere si i-am trimis o melodie ... s-a sters totul pana sa ajung sa pun punct.  Nu-i politic sau rasist nimic in acest cantec!!! 

s-a sters totul pana sa ajung sa pun punct 

https://www.sciencealert.com/scientists-have-found-hints-of-a-previously-unknown-type-of-ancient-human?fbclid=IwAR2mg47vdYs9EWRHOuINtutXQ7Vfwi-evVXYkg37epoXMLrL1bYi2Z_2TJg

O specie noua de homo, fosile datand 140-120.000, in care osul parietal este asemanator cu H. Sapiens, iar mandibula seamana cu Neanderthal.

• Like 2

Al dracu' Emil Constantinescu...

Tocmai în Institutul Levantului s-a găsit mandibulina...

Păcat că nu e chiar a lui...

Scuze de offtopic.

La 16.12.2020 la 0:13, The Unknown a spus:

Ieri am scris pe FB la o veriosara de ziua ei de nastere si i-am trimis o melodie ... s-a sters totul pana sa ajung sa pun punct.

Pentru că nu ai spus formula corectă.

E "Wingardium leviosa", nu "veriosara".

Scuze de offtopic.

• Like 1

Acum 3 ore, Enki a spus:

O specie noua de homo, fosile datand 140-120.000, in care osul parietal este asemanator cu H. Sapiens, iar mandibula seamana cu Neanderthal.

Image result for pierre bachelet

Desi ador si azi acest muzician, imi aduce aminte de Omul de Neanderthal cu foarte mult talent.

PIERRE BACHELET - MARIONNETTISTE - Bing video

Edited by The Unknown

Un alt exemplu de om preistoric la fel de talentat ca si fiul de mai sus, ca asa se vorbea in Franta mai mult la un moment dat ca ar fi tatal lui Pierre.    

• Like 1

La 24.06.2021 la 12:06, Enki a spus:

Descoperirea a fost in Israel, mi-e teama sa nu ne dovedeasca originile noastre a fi tot evreiesti, ca nu cumpar marfa asta.   Eu nu sint curioasa din ce urmasi ma trag ca e fara sfarsit aceasta cautare si e timp pierdut si din partea lor ca sint platiti bine sa invarte niste oase si sa dea la voia intamplarii din milioane de ani cati vor pentru fiecare oscior, ca eu nu le aplaud.