Sari la conținut
Forum Roportal
cinnamongirl

inline skating help

Postări Recomandate

Salut, am si eu o nedumerire.Gasesc undeva la noi in tara roti pt role marimea 74mm /78 A....ca in magazinele cu articole sportive din zona mea (Timisoara) nu am gasit decat marimea 72 si 76.E 74 o marime atat de rar folosita incat sa am sanse sa nu gasesc la noi roti de schimb pt cand cele din prezent vor fi prea uzate???

 

Exista alternativa sa pun in loc de rotile astea roti mai mici (74mm ->72mm) fara sa afecteze asta in vre-un fel performantele rolelor (DACA exista posibilitatea)???(cu alte cuvinte toate rotile au aceeasi latime sau latime proportionala cu diametru...)

 

10x a lot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, am si eu o nedumerire.Gasesc undeva la noi in tara roti pt role marimea 74mm /78 A....ca in magazinele cu articole sportive din zona mea (Timisoara) nu am gasit decat marimea 72 si 76.E 74 o marime atat de rar folosita incat sa am sanse sa nu gasesc la noi roti de schimb pt cand cele din prezent vor fi prea uzate???

 

Exista alternativa sa pun in loc de rotile astea roti mai mici (74mm ->72mm) fara sa afecteze asta in vre-un fel performantele rolelor (DACA exista posibilitatea)???(cu alte cuvinte toate rotile au aceeasi latime sau latime proportionala cu diametru...)

 

10x a lot

 

 

apai..poti sa pui si, 72mm...doar ca n`or sa aiba 74, deci mai mici cu 2 mm...n`o sa, simti tu diferenta asa mare.acum depinde ce role folosesti...daca sunt deastea normale, n`au nimic...normal, au aceeasi latime, asa ca...buy cu incredere.sau daca, chiar ai nesiguranta asa mare...du`te cu rolele, si daca vanzatorul e destul de intreg la bibilica, o sa ti le monteze chiar el si o sa vezi daca se potrivesc.

 

Have fun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×