Sari la conținut
Forum Roportal
Loredana_16

Cum sa ii dau de inteles ca il plac si sa vad daca ma place si el?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

 

De vreo luna, am intrat in vorba cu un baiat pe facebook. Noi ne stim si din vedere, ne mai vedem ocazional prin oras prin diverse locuri. Nu vorbim zilnic, insa la cateva zile fie eu, fie el initiem vreo conversatie legata de vreo postare.

Mie mi-ar placea sa vorbim mai mult, insa nu vreau sa par disperata sau sa ma bag aiurea in seama. Nu imi place sa scriu cuiva pe care abia il cunosc "Buna, ce faci?". Trebuie sa ma leg de o chestie, sa aiba un sens. 

 

Voi ce parere aveti despre fetele/femeile care se baga ele primele in seama si scriu? Also, eu ce sa cred daca el vorbeste cu mine, se baga in seama, dar nu-mi da deloc like la poze? Cred ca e genul care nu prea da like la poze decat la prieteni, nu la toate fetele de pe facebook. :))

Ce aș putea face ca să-i arăt cumva că aș fi interesta de el, dar sa nu fiu prea evidenta?  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce parere aveti despre fetele/femeile care se baga ele primele in seama si scriu? 

Ca nu mai traim in evul mediu si a intra intr-o discutie cu cineva nu necesita ceva special.

Nu trebuie sa fie un motiv aparte si nu se considera faptul "a se baga" ...

Sintem umani si comunicam si in viata reala, nu numai pe FB, unde eu n-am cont.

Cel mai rau este cand tu imaginezi ce crede el si facui mai departe conversatia imaginara ... acest fel de gandire nu mai merge in ziua de azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

De vreo luna, am intrat in vorba cu un baiat pe facebook. Noi ne stim si din vedere, ne mai vedem ocazional prin oras prin diverse locuri. Nu vorbim zilnic, insa la cateva zile fie eu, fie el initiem vreo conversatie legata de vreo postare.

Mie mi-ar placea sa vorbim mai mult, insa nu vreau sa par disperata sau sa ma bag aiurea in seama. Nu imi place sa scriu cuiva pe care abia il cunosc "Buna, ce faci?". Trebuie sa ma leg de o chestie, sa aiba un sens. 

 

Voi ce parere aveti despre fetele/femeile care se baga ele primele in seama si scriu? Also, eu ce sa cred daca el vorbeste cu mine, se baga in seama, dar nu-mi da deloc like la poze? Cred ca e genul care nu prea da like la poze decat la prieteni, nu la toate fetele de pe facebook. :))

Ce aș putea face ca să-i arăt cumva că aș fi interesta de el, dar sa nu fiu prea evidenta?  

Soluția este abordarea directa...Daca vrei sa nu vina ziua când ai sa-l vezi cu cineva de mână...și atunci poți să-l tot întreb pe Facebook...eu zic să acționezi. N-ai ce pierde...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Loredana!

Ceea ce intrebi tu este foarte actual. Baietii de azi par inocenti, si totusi daca el nu vrea sa te cunoasca te poate umili in mod dureros. Poate o cunostinta comuna ar putea ajuta sau un topic comun. Eu nu as sfatui nimic direct.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa te chinui sa intelegi, trebuie doar sa intuiesti. Este de ajuns.

Ce inseamna pentru tine lucruri urate?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×